Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon LBP-4 error: 12 Printer Abend

Drzeń Rafał 12 Lut 2006 00:18 1016 3
  • #1 12 Lut 2006 00:18
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Witam

Cannon LBP-4 wyświetlony zostaje komunikat: 12 Printer Abend. Czy ktoś miał coś takiego szukałem na elce i necie i nic takiego nie znalazłem. Z góry dzięki i pozdrawiam

0 3
  • #2 12 Lut 2006 21:17
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

12 otwarta drukarka

0
  • #3 13 Lut 2006 23:01
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

To chyba coś urwane musi być bo jeszcze tej drukarki na oczy nie widziałem ale podobno jest zamknięta.

Dziękuję za info i pozdrawiam

Witam ponownie.

Dwa dni się z dziadostwem męczyłem i okazało się że wystarczy wymienić jedyny elektrolit 10uF/16V (założyłem na 50V bo taki jest w podobnej konstrukcji drukarki STAR). Elektrolit ten znajduje się na małej płytce na której jest regulator jaśniej ciemniej. Zamykam temat

0
  • #4 15 Mar 2006 00:21
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Kolejny problem ze sprzętem, a może nie problem tylko nie wiem jak to zrobić. Wszelkie ustawienia jakie ustawię są zapamiętywane ale po wyłączeniu drukarki wyłącznikiem głównym i ponownym włączeniu wszystko ginie. Jest to o tyle uciążliwe że język ustawiony jest na duński i tzreba z RS232 zmieniać na centronics. Podstawiłem pamięć z LBP4 PLUS i zmieniło się o tyle że duński jest dalej ale portu nie trzeba wybierać. czy te pamięci mogły tak się pouszkadzać że nie zapisują na stałe ustawien czy może to się robi z poziomu trybu serwisowego. Nie moge nigdzie znaleść instrukcji do tego canona. Może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu.

Pamięci to: 93C06N i NMC9306N

Pozdrawiam.

Próbowałem zczytać tą pamięc i zrobić klona ale nic z tego. Klon nie działa. Natomiast klon tej z ustawieniami które chce zmienić działa bez problemu. Jak tą drukarkę skonfigurować aby ustawienia zostawały zapisane?? POMOCY !!!!!!

0