Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TCD 410 Nie loguje się

12 Lut 2006 08:37 1666 11
  • Poziom 14  
    Witam mam Panasonic KX-TCD 410 który pewnego dnia przestał działac i baza zaczeła sie grzać po rozebraniu bazy stwierdziałem że grzeje się najwiekszy układ na płycie bazy podejrzewam że to procesor . Słuchawka nie loguje sie do bazy. Proszę o jakieś sugestie może ktoś miał już taki przypadek
  • Pomocny dla użytkowników
    Jeżeli rzeczywiście jest uszkodzony główny scalak na płycie, to nie pozostaje Ci nic innego jak kupić, np. na Allegro inną bazę. Zdarza się, że ktoś ma pobitą słuchawką lubnp. pogryzioną przez psa (czytałem o takiej). Szukanie takiego procesora i jego ewentualna wymiana jest trudna.
  • Poziom 14  
    A w jaki sposub moge sprawdzic czy na 100 % jest on uszkodzony procesor bo dokupic go moge .
  • Poziom 13  
    Zaloguj totej bazy inna słuchawtę, jak ći się uda to baza jest ok, a jak nie to tylko kupno nowej .
  • Pomocny dla użytkowników
    To że procesor sie grzeje oceniłeś bez porównania, być może to standard.
    A czy w ogóle baza wchodzi w stan logowania (po przytrzymaniu przycisku z boku)?
  • Poziom 14  
    Baza nie przechodzi w stan logowania nawet dioda led nie mruga próbowałem podmienic procesor wlutowałem z jakiegoś siemensa był podobny i sie nie grzał ale baza tez nie przechodziła w tryb logowania
  • Poziom 12  
    Sugeruje abys zapomnial o tym telefonie, jesli padł procesor to mozesz go dostac tylko w autoryzowanym serwisie - koszta jakie poniesiesz to 80% wartosci telefonu - wiec lepiej kupic sobie nowy.
  • Poziom 14  
    Miałem propozycie za ok 50 zł ale chciałbym widziec czy napewno on jest uszkodzony
  • Poziom 12  
    A co jeszcze zauwazyles ze jest uszkodzone, sprawdzales napiecia zasilajace, masz Service Manual do tego modelu, obejrz dobrze plyte sprawdz czy od warystorow do pobliskiej sciezki nie ma malego czarnego nalotu, zazwyczaj po przepieciu ze strony lini, z drugiej strony nic nie grzeje sie bez przyczyny, podmieniales uP z siemensa na jakiej podstawie stwierdziles ze jest podobny - po ilosci pinow?
  • Poziom 14  
    Po ilości pinów i po symbolach, po wymianie nie grzeje się ale tez sie i nie loguje
  • Poziom 12  
    Przeslalem Ci service manual, sprawdz napiecia, stań na magistrali I2C i zobacz czy uP czyta konfiguracje z EEPROM. Przesledz diagramy ktore masz, jeden z nich dotyczy co nalezy sprawdzic w prypadku podobnym do Twojego....
  • Poziom 23  
    Szkoda czasu, jesli procesor się grzeje, to złom 100%. Mam rację??