Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Unitra MWS202 - jaki transformator?

09 Maj 2003 13:15 3649 10
  • Poziom 22  
    ostatnio odkopalem na strychu wzmacniacz/ mikser UNITRA MWS 202 moze mi ktos powiedziec jaki ma on transformaator i jakie npiecie daje ( na poczatku jest jeden duzy TS 120/13 a pozniej jakies 2 male ) myslalem o naprawie ale chyba lepiej wykorzystac transf i obudowe i zrobic cos na nowszej konstrukcji
  • Poziom 20  
    MWS202 wzmacniacz-mikser. Może ktoś wie, gdzie znaleźć schemat do tego sprzętu. A może ktoś ma taki schemat.
  • Poziom 20  
    Czy rzeczywiście nikt nie ma czegoś takiego.
  • Poziom 2  
    ja mam schemat tego sprzętu ale nie MWS 202 tylko MWS 203, ale z tego co sie orientuje to to jest to samo.
  • Poziom 20  
    Co prawda odstawiłem już ten wzmacniacz na bok, ale jak mogę zdobyć od Ciebie ten schemat?
  • Poziom 16  
    Witam.
    ten wzmacniacz jest z mikserem 8 kanałowym.O ile pamiętam to nie była unitra tylko ZDZ.Powinny być tam 2 lub jeden trafo 120/13 i 2 tr -50o ile dobrze pamiętam tamte 2 drógie trafa służyły do lini to były trafa głośnikowe.Miał on wyjście na linie 30/60/90.na linie radiowęzłowej mam do tego schemat ale tylko do samej końcówki mocy:)
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich ! post stary ale się dołączam ! też mam takie códeńko MWS202 co prawda brakuje mi kompletu blach czyli pokrywy i spodu ale pewnego dnia z pewną dozą nieśmiałości włączyłem to monstrum do gniazdka ... zmierzyłem miernikiem czy aby jakieś stałe napięcie na wyjściu nie występuje .. było 0 i jakieś tam miliwolty ... więc podpiołem kolumny podpiołem coś na wejście i bum ! z głośników wydobył się straszny łomot ! heh to zapewne ma sporo watów bo gra bardzo czysto i moje 60 Tonsile wymiękły ... na początek tuby padły ... hmm ogólne sprzęt dla zespołu fajny ma sereg wejść i do każdego z nich extra regulację wysokie i niskie ... oraz wzmocnienie ... co do wnętrzności ... to jak się zoriętowałem ... końcówka jest na łączonych po 2 KD502 czyli jest ich tam 8 szt ( wzmacniak stereo ) 2 Trafo sieciowe TS 120/13 do tego Trafo głośnikowe do zasilania lini... moc oceniam na około 2 x 60 - 80 W chyba więcej nie ma mając na uwadze zasilanie i tranzystory .. aczkolwiek mogę się mylić .. z odsłuchu gra głośno i czysto ... może to nie jest HiFi ale całkiem nieźle jak na taki stary sprzęt. Przydał by się do tego schemat czy ktoś go posiada i czy ew. mógłbym prosić o podesłanie na e-maila ? ( bhpjean(malpa)wp.pl ) tak z ciekawości bo grzebać w tym nie mam zamiaru ... a jeżeli ktoś był by zainteresowany to chętnie bym się tego pozbył ... może się komuś przyda. i to potrafi wykorzystać . na życzenie podeślę fotki. Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 2  
    Witam mam MSW202 lecz spaliły mi się bezpieczniki wewnątrz i nie wiem gdzie jaki maił być a z tego co pisało na tych starych to każdy był inny. Gdyby ktoś wiedział jak one leżą to proszę o podpowiedż. Z góry dzięki
  • Poziom 16  
    Bezpieczniki na końcówce mocy to były 4x 3.15 A ale smiało można ząłożyć 4x4A
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie za podpowiedź.