Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo Hdi, dziwne zwarcie

12 Lut 2006 14:36 2077 4
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam mam Berlingo HDI, i od pewnego czasu dziwnie się zachowuje przy deszczowej pogodzie. Najpierw szumiało radio, gdy nie był wciśnięty pedał hamulca, gdy naciskałem go radio działało normalnie, potem zauważyłem, że gdy wciskam hamulec zapalają sie światła pozycyjne i oświetlenie tablicy oprócz normalnie stopu. A od kilku dni widzę że światła stopu świecą się prawie cały czas, to znaczy jak zapalę światła, to z nimi zapalają się stopu, albo z lekkim opóźnieniem, albo dopiero po wciśnięciu hamulca, ale zostają po puszczeniu i towarzyszy temu szmienie w radiu raz przy naciskaniu, a raz przy puszczonym hamulcu. Apogeum zostało osiągnięte wczoraj, mianowicie po zgaszeniu silnika tzn przekręceniu i wyjęciu kluczyka auto nie zgasło tylko normalnie dalej pracowało, aż do momentu gdy zdiwiony puściłem hamulec. Potem normalnie mogłem je zapalić i zgasić. Czy ktoś może mi pomóc.
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    tak brak masy z tyłu lub zwarcie na tyle , np montaż haka
  • Poziom 19  
    Mi to wygląda na słabą masę między silnikiem a nadwoziem.
    Odkryłem, że jest nieszczelność w gomowej osłonce doprowadzającej przewody do tylnej klapy, po prawj stronie auta, tzn otwór w blasze jest częściowo odsłonięty i np przewody doprowadzające prąd do tylnego prawego klosza są mokre, czy należy te sprawy kojarzyć, czy również może mieć z tym związek nie działająca tylna wycieraczka. Tzn, jak się ją włączy to słychać przekażnik na tablicy i w okolicy silnika wycieraczki też słychać w tym momencie jakieś słabe "cyknięcia", ale silnik stoi. Czy wiązka do klosza ma swoją masę, czy powinna być zmasowana przy kloszu do blachy?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie .
    Pozdrawiam horse
    Dzięki, punkty dla jacek79.
    horse