Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błędy w aplikacjach, problem z grafiką

12 Lut 2006 14:40 1161 10
  • Poziom 10  
    witam
    od pewnego czasu mam problem z komputerem.
    wszystko zaczelo sie od kupna plyty glownej Asrock kt7v-c.
    Płyta do końca nie chciała współgrać z Xpower Radeonem 9200. Trzeba było przestawiać agp na x4. Po pewnym czasie całkowicie system sie wykładał, błędy w aplikacjach,restarty itd.
    Po wymianie grafiki na Geforce 64mb pojawia sie inny problem.
    M. in. po zainstalowaniu wszystkich sterowników od grafy i płyty gł. występują błędy w XP, ale tylko i wyłączenie błędy aplikacji.wychodzi z gier.zamyka problemy i za kazdym razem pokazuje błąd aplikacji.
    Odinstalowywujac sterownik od grafiki i ponownie go instalujac komputer chodzi ok, ale tylko po pierwszym restarcie (ten obowiązkowy restert po instalacji).
    Co może być przyczyną takiego zachowania ?
    Pamięci sprawdzałęm, temperatury wszędzie ok.

Z góry dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 37  
    Oczywiście wszyscy mamy przed oczami Twoje błędy w XP i doskonale wiemy do czego się odnoszą...
    Czym kolega sprawdzał pamięci?
    Poprosimy o pełną konfigurację komputera (:!:) oraz pomiary (wykonane miernikiem) napięć zasilacza pod obciążeniem.
  • Poziom 10  
    Pamięci sprawdzałem Memtest'em,
    temperatury Speedfan'em.

Konfiguracja sprzętowa:
    Procesor: AMD Sempron 2400+ (chłodzony Spire)
    Pamięci: 512 MB Elixir
    Płyta główna: Asrock K7VT6-C
    Grafika: Inno Geforce FX5200 64mb
    Zasilacz: Codegen 300W
    Dysk: Seagate

napięcia pod obciążeniem zaraz podam

Dodano po 21 [minuty]:

napiecia pod obciazeniem:
    +12V (żółty) - 9,98V
    +5V (czerwony) - 4,23V
    +3,3V (pomaranczowy) - 2,8V
  • Poziom 32  
    jeśli mierzyłeś te napięcia miernikiem to prawdopodobnie masz przyczyne swoich błedów jak najszybciej wymień ten zasilacz!!!!!
  • Poziom 10  
    zmierzyłem je w sumie nowym miernikiem Digital Multimeter DT-832.
    W speedfanie pokazuje zupełnie inne, ale czytałem w innych postach, że znacznie odbiegają od rzeczywistych wartości.
    wymienie na inną 300-tke i zobacze jakie będą zmiany.

najdziwniejsze jest to że po ponownym instalowaniu tego sterownika, tak jak to przedstawiłem na początku- wszystko chodzi dobrze !!!

problem w tym, żeby nie uruchamiać codziennie kompa, odinstalowywać sterownik i ponownie instalować

dzieki za wypowiedzi
  • Poziom 39  
    Nie prawdopodobnie a napewno należy zmienić jak najszybciej zasilacz najlepiej na coś markowego np. Chieftec.
  • Poziom 37  
    Nie kieruj się mocą podawaną na zasilaczu. Codegen też ma 300W mocy wirtualnej, a w praktyce nie ma nawet 250W. Wybierz jakiś lepszy zasilacz, koszt niewiele większy, a pewność na kilka lat.
  • Poziom 19  
    Dokładnie, zainwestuj np. w Tagana, Chieftec'a lub w Fortrona jesli niemasz dużo kasy, a jak masz to napisz ile to się coś wymyśli.
  • Poziom 10  
    pojawił się inny problem. mój miernik na zasilaczu sąsiada pokazuje podobne wyniki (niezgodne z normami), a dokładniej :
    pod obciążeniem:
    +12V - 10,06V
    +5V - 4,28V
    +3,3V - 2,79V

załatwie inny miernik i wtedy napisze, czy wyniki uległy jakimkolwiek zmianom

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Miernik najlepiej wskazówkowy. Wiadomo, co mierzy. W cyfrowych miernikach trzeba mieć świeżą baterię. Przy słabej jest zły odczyt.

Na Allegro można kupić dobre zasilacze i nie drogo. Oto kilka adresów http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85748887
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85867363
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86185567
    W sklepie jest na zamówienie za 160 zł http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2282&katid=14
  • Poziom 37  
    Mam nadzieję, że mierzysz na zakresie napięcia stałego, bo taki pomiar napięć zasilacza jest właściwy...
    Jeśli faktycznie takie są wynik wymień baterię w mierniku.