Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor UNITRA UCK-5013 Z - strasznie piszczy !!!

12 Lut 2006 14:46 1547 11
  • Poziom 10  
    Mam problem z tym telewizorem, strasznie piszczy tak jakby przy wysokim napieciu! Obraz i dżwęk jest tylko piszczy nawet w stanie czuwania! A jeśli się wyłączy zasilanie z gniazdka to ciężko uruchomić TV! Jeżeli ktoś wie co to jest i jak sobie z tym poradzić to proszę o odpowiedzi na mój post!
  • Poziom 17  
    Witam. Powodem są najprawdopodobniej wyschnięte kondensatory elektrolityczne po pierwotnej stronie przetwornicy. Proponuję wymienić wszystkie.
  • Poziom 10  
    Czyli te wszystkie przed trafo powielaczem ?? Czy to też może mieć związek z utrudnionym uruchamianiem po wyłączeniu zasilania??
  • Poziom 17  
    Nie, chodzi o kondensatory znajdujące się w zasilaczu sieciowym (przetwornicy), po stronie stronie sieci zasilającej. Jeżeli te kondensatory stracą pojemność to efektem może być niestabilna praca przetwornicy co może się objawiać właśnie piskiem. Trudność w uruchomieniu telewizora po odłączeniu od sieci również w pierwszej kolejności wskazuje na konieczność wymiany pw kondensatorów. Nie mam w tej chwili przed sobą schematu, ale są tam tylko trzy lub cztery kondensatory elektrolityczne.
  • Poziom 10  
    Czyli tam gdzie sie obniża napięcie do 125V! Bo właśnie tam są 4 kondensatory jeden duży, jeden średni i dwa małe?!
  • Spec od TV
    Wymień kond. elektrolityczne przy transformatorze przetwornicy nie przy trafopowielaczu 3szt. 100uF oraz 1szt. 10uF
  • Poziom 17  
    Już znalazłem schemat. Chodzi o kondensatory: C813 - 100uF, C817 - 100uF, C811 - 10uF, C808 - 100uF. Po wymianie kondesatorów należy skontrolować wartość napięcia B1 125V. Najłatwiej dokonać pomiaru na katodzie diody D821.
  • Poziom 10  
    Na razie dzięki! Znalazłem już je na płytce i będe musiał je jak najszybciej wymienić! Dam wtedy znać jakie są efekty!
  • Poziom 18  
    sprawdz czy rdzen trafopowielacza czy nie jest luzny sklej
  • Poziom 10  
    Czy moglibyście mi napisać na jakie napięcie są te kondensatory! Z góry dzięki!
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za poradę! Wymieniłem te cztery kondensatory i teraz jest wszystko ok.! Musiałem go tylko troche dostroic! Mam tylko jeszcze jedno pytanko: czy od regulacji kolorów są tylko te pokrętła przy lampie, i czy regulacja ostrości tylko jest na trafo powielaczu?! Bo ja tylko ustawiałem w tych miejscach! Dzięki za pomoc!