Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak obrazu w monitorze LCD (z TV)

Mariusz8_xl 13 Feb 2006 00:09 1287 2
    Mariusz8_xl
    Level 2  
    Posiadam monitor z TV LCD World of Vision. Od kilku dni mam następujący problem. Po uruchomieniu TV, obraz na chwilę rozbłyska po czym gaśnie. Fonia i inne funkcje (przełaczanie programów działają). Co ciekawe, początkowo, po odłączeniu kabla zasilania i ponownym podłączeniu wszystko było OK. Po kilku dniach jednorazowe wyjęcie kabla nie wystarczało i po kilku takich operacjach TV ruszał. Charakterystyczne jest, że obraz rozbłyska i gaśnie (wówczas minimalnie widać kontury poruszjacych sie obiektów, ale naprawdę minimalnie). Jeżeli rozbłyśnie i pozostanie to gra cały dzień i wszystko jest OK. Super kontrast itp. Najprościej wygląda to tak jak by brakowało podświetlenia. Przejrzałem Wasze forum i jestem pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia osób, które udzielają tu rad. Bede wdzięczny jeżeli będę mógł liczyc na Waszą pomoc w odpowiedzi co może być przyczyną i jak to naprawić.
    satgal
    Level 40  
    Jak kolega zauważył po przeczytanych postach na ten temat to najwięcej problemów jest z przetwornicą zasilającą wysokim napięciem świetlówkę podświetlającą matrycę, przyczyn może być sporo że układ zabezpieczający pracę tego układu wyłącza go jak coś nie trzyma parametrów przewidzianych przez konstruktora tego monitora. Wilgoć, upływności w trafie czy kabelkach WN oraz np. kondensatory mające ciężka pracę w tym impulsowym układzie.
    Mariusz8_xl
    Level 2  
    Dziękuję za informację. Nie wiem czy nie naruszę tym zasad forum, jeżeli tak to przepraszam, ale czy możecie mi polecić zaufany serwis w Warszawie, gdzie mógłbym zlecić ostateczną diagnozę i naprawę.
    Będę wdzięczny za namiary. Sam nie dam rady naprawić.