Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Audigy 2ZS i Genius SW-5.1

Kooz 13 Lut 2006 00:26 1439 4
  • #1 13 Lut 2006 00:26
    Kooz
    Poziom 18  

Witam.
    Mam taki dosc nietypowy problem, kiedy kupilem w/w glosniki, wiadomo, podlaczylem tak jak bylo opisane, podpialem wszystko pod karte dzwiek. zainstalowalem sterowniki no i postanowilem zapuscic kalibracje, moim oczom ukazal sie error zle podpietych przednich satelit, ze niby lewa byla zamieniona z prawa a podlaczone bylo dobrze, no ale zamienilem kabelki przy wooferze i kalibracja skonczyla sie pomyslnie, po jakims czasie zakupilem sobie sluchawki z mikrofonem i podlaczylem je przez rozgaleznik, kiedy zapuscilem film dzwiek byl przestawiony, bylo tak samo jak podczas kalibracji glosnikow, w filmie gosc zapalal auto z lewej strony a bylo slychac w prawej sluchawce, pomyslalem ze to wina sterownikow wiec zainstalowalem kxproject, niestety nie pomoglo, no i tak sie bujam z tym problemem juz jakis czas i nie bardzo wiem co jest tego przyczyna? Moze jest ktos kto pomoze rozwiazac mi ta zagadke?

Krotko mowiac wyglada to tak jakby karta miala zamienione kanaly, czy jest to mozliwe? Nie wiem czy mam isc i ja reklamowac?

bede wdzieczny za wszelka pomoc!

0 4
  • #2 13 Lut 2006 08:07
    mrrudzin
    Poziom 39  

Spotkałem się kiedyś z czymś takim - jest to możliwe. Można się ratować przejściówką (L->R; R->L). Z tego co pamiętam (było to bardzo dawno) gdzieś była opcja zamieniania kanałów ze sobą.
    Nie rozumiem jednak o co chodzi z tą kalibracją. Czy zestaw ma wbudowany mikrofon i bada akustykę pomieszczenia?
    Nie można po teście zamienić głośników miejscami?
    Nie masz wejścia SPDIF w zestawie? To znacznie uprościłoby połączenia (1 kabelek 75 ohm załatwia wszystko) :)

0
  • #3 13 Lut 2006 15:40
    Kooz
    Poziom 18  

Opcji zmiany kanałów sie niestety nie doszukalem.
    W sterownikach do karty jest wbudowana kalibracja, odpalasz program i jedzie po kolei po kanalach i sprawdza czy jest dobrze podlaczone itp. Jezeli po tescie zamienie kable w glosnikach tak jak powinny byc to kanaly sa na odwrot i na sluchawkach jest to samo. Moze to byc wina tego ze karta ma 7.1?
    Ponizej fota wejsc w wooferze

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Znalazlem chyba przyczyne zamienionych kanałow, glosniki i sluchawki mialem podpiete poprzez rozgaleznik z przedlozka ktora mam od znajomego, wlasnie odpiolem, podlaczylem same sluchawki i gra dobrze, okazalo sie ze ta przedlozka co mi dal to jakis konwerter dziwny, nie wiem do czego on ma sluzyc ale w kazdym razie juz sie go pozbylem. teraz pozostaje mi tylko rozwiac problem podlaczenia sluchawek.

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Czy mozna dostac gdzies taki kabelek jak na zdjeciu ponizej zeby podlaczyc wszystko pod Digital?

0
  • #4 13 Lut 2006 17:30
    mrrudzin
    Poziom 39  

Można dostać lub sobie zrobić :)
    Kupisz np Tu:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86489830 (wpisz na allegro SPDIF i poszukaj odpowiedniego kabelka)
    Albo kup kawałek (tyle ile Ci potrzeba) przewodu antenowego 75ohm i końcówki.
    Ja w taki sposób rozwiązałem problem z podłączeniem mojego amplitunera. Podobno na "zwykłym" przewodze też działa - ale na b. krótkich odległościach.

0
  • #5 13 Lut 2006 17:43
    Kooz
    Poziom 18  

No wlasnie chodzi o to ze to nie taki kabel, ja mam w wooferze wejscie Digital Din takie jak na obrazku powyzej a reszta to chinche wiec musial bym miec taki kabel jak na tym obrazku wyzej czyli z Digital Out na Digital Din. Ja mam glosniki bezposrednio pod karte a nie przez ampli. Na obrazku nizej dokladniej widac o jakie wejscie mi chodzi.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam jeszcze ze standardowo kabelek mam z Digital Din na 3 Chinch po 2 kanaly na kazdy Chinch.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo