Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken A540SV, chassis 617 - nie reaguje na pilota

13 Feb 2006 00:32 1325 8
  • Level 12  
    Witam Wszystkich na forum.
    Mam problem z Telefunkenem A540, chassis 617, procesor obsługi CCU-TFR-031. Nie reaguje na pilota. Wymieniłem MDA2061 ponieważ nie wpisywał do pamięci nastawów z klawiatury lokalnej. Teraz jest OK!.
    Sprawdziłem transmisję do procesora z odbiornika IR. Jest OK!. Napięcia na procku też OK!. Wyjąłem procesor, umieściłem w folii alu, nic nie pomogło. Podejrzewam uszkodzenie CCU. Może ktoś ma jakieś inne propozycje. Z góry dziękuję.
    Roman.
  • Level 29  
    A jak tam pilot? sprawdzony na 100%
  • Level 12  
    tvkt wrote:
    oscyloskop masz

Mam, jak najbardziej.

Dodano po 2 [minuty]:

robert75n wrote:
    A jak tam pilot? sprawdzony na 100%

Tak, sprawdziłem na oryginalnym i na nowym COMa.
  • Level 12  
    Witam ponownie. Podstawiłem 2 nowe procesory, wymieniłem elementy w układzie odbiornika IR(poprawił się kształt sygnału), pamięć nowa i nic, dalej nie reaguje na pilota. Programuje się elegancko z klawiatury ale więcej nic. Może któryś z kolegów ma jakąś koncepcję? Czekam na odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Roman
  • Level 22  
    Witam.
    Z doborem pilota do tych TFK miałem nieraz problemy ze względu na różnice w wersjach. Katalogi swoje a TV swoje. Jeżeli to jest na 100% oryginał (obudowy były takie same) to może wysyłać zafałszowany sygnał, a pilot COM może być właśnie źle dobrany. Spróbuj jeszcze wyszukać kod na zwykłym uniwersalnym pilocie np. URC22. Będziesz przynajmniej pewny czy piloty, czy TV.
  • Level 12  
    Witam. Nie mam oryginalnego pilota tylko COMA. Kupiony w NORTH ELEKTRONIK wg numeru oryginalnego, ale jak mówisz może nie pasować. Jutro będę walczył z uniwersalnym. Pozdrawiam.
    Roman
  • Level 29  
    Jeżeli masz pilot COM3015 to musi pasować
  • Level 12  
    Witam ponownie.
    Kolega dostał oryginalnego pilota i wszystko chodzi OK!. Coś z tymi COMami jest nie tak. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam.
    Temat uważam za zakończony.
    Roman