Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Amica PA55 80A510

trebor60 13 Lut 2006 11:26 9683 15
  • #1 13 Lut 2006 11:26
    trebor60
    Poziom 12  

Witam mam dośc nietypową sprawę związaną z tą pralką , a mianowicie od dłuższego czasu z tej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Najpierw myślałem że jest to jakas pozostałość z odzieży wcześniej pranej. Sprawdziłem filtr, przewód łączący bęben z pompką zdjąłem i wymyłem ,sprawdziłem czy pod bębnem niema jakis pozostałosci. Wszystko jest ok. a zapach jaki się wydobywa nie uległ zmianie. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem z kanalizacji , wąż od pralki jest bespośrednio włożony do rurki kanalizacyjnej i jest to połączenie szczelne , tylko zastanawiam się co spełnia w tej pralce role syfonu? Czy jest ktoś kto może cos doradzić w tym temacie ? Byłbym bardzo zobowiązany.

0 15
  • #2 13 Lut 2006 11:44
    RAFAL77
    Poziom 12  

Witam rolę syfonu jakoby spełnia pompa wypompowująca wodę natomiast do podłączeń odpływu zaleca się tzw.syfony kulkowe koszt około 10zł. dostępne w każdym normalnie zaopatrzonym sklepie hydraulicznym natomiast co do zapachu to może również być nadpalony silnik:(

0
  • Pomocny post
    #3 13 Lut 2006 13:05
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

RAFAL77 napisał:
    Witam rolę syfonu jakoby spełnia pompa wypompowująca wodę :(

I tam prawdopodobnie jest żródło zapachów-zrób pranie bez proszku i ubrań na 90° możesz dodać trochę octu.

0
  • #4 13 Lut 2006 13:38
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

RAFAL77 napisał:
    Witam rolę syfonu jakoby spełnia pompa wypompowująca wodę natomiast do podłączeń odpływu zaleca się tzw.syfony kulkowe koszt około 10zł. dostępne w każdym normalnie zaopatrzonym sklepie hydraulicznym natomiast co do zapachu to może również być nadpalony silnik:(

brrrrrrrrrr, unikam ich jak ognia 8=O
    to jest największe g**** jakie tylko można sobie wyobrazić :evil:
    przykład:
    klient z pralką (nie ważne jaką) po remoncie łazienki
    syfon kulkowy, objawy:
    -pralka słabo wypuszcza wodę, nie wiruje
    wywalam kulkę i już wypompowuje, teraz inne objawy:
    -przy praniu pralka działa poprawnie natomiast nie wykonuje płukania, równocześnie pobiera i wypuszcza wodę, woda przelewa się przez prakę

no i jak tu nie mówić że to g**** :|

ja u siebie mam odpływ tradycyjny, tzn. wąż na wannie

jednak jeśli już ktoś koniecznie chce mieć osoby odpływ to polecam system gdzie wąż jest wkładany do rury a nie nakładany na rurę :evil:

jeśli komuś przeszkadzają zapachy to wkładam końcówkę węża do rury Φ 6-8mm na głębokość max.4 cm i uszczelniam połączenie taśmą :wink:

sprawuje się znakomicie :D

0
  • #5 13 Lut 2006 14:36
    rj166
    Poziom 15  

kolegaPS 663BIO ma całkowitą racje,wiele razy czwate piętro język po kolana wyrzucenie kulki i po robocie. stosowanie tego wynalazku jest zasasadne tylko wtedy pralka umieszczona poniżej pionu kanalizacji w skrajnym przypadku zatkania kanalizacji scieki mogą wpływać do pralki
    odnośnie cudownej AMICY wyciąg szufladke i wyczyść zasobnik, sposób z octem sprawdzony pozdrawiam

0
  • #6 13 Lut 2006 16:05
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

o ch***** :?

to było na parterze :D

a co dopiero na dziesiątym piętrze, ups... :wink:

0
  • #7 13 Lut 2006 22:39
    trebor60
    Poziom 12  

Bardzo dziękuję za okazane zainteresowanie. Na dzień dzisiejszy najbardziej prawdopodobne rozwiązanie jest kolegi Mirosława muszę to wypróbować. Pisałem o syfonie bo od momentu kiedy podłączyłem się pod miejską kanalizację te "zapachy" się nasiliły (tak mi się wydaje, tj. od kilku miesięcy). Odpływ mam już od kilku lat w ten sposób rozwiązany a co do wypuszczenia na wannę jest ona zbyt daleko, rura jest włożona w rurę kanalizacyjną do której włożyłem specjalną uszczelniającą redukcję(gumową).Jednak teraz kiedy niema nas w domu przez kilka godzin ten zapach roznosi się po korytarzu, a to dlatego że żona zostawia otwarte drzwi od pralki aby ją przewietrzyć. Jeżeli ktos ma jeszcze jakieś ciekawe pomysły to zapraszam do dyskusji. A o efekcie prania w 90° na pewno poinformuję .

0
  • #8 14 Lut 2006 06:35
    zayzayer
    Specjalista AGD

Prawie każda pralka ma sama w sobie "syfon" i dodatkowy jest niepotrzebny. O durnej "kulce" nie będę pisał, bo szkoda nerwów.
    Ale, jeżeli masz wąż włożony za daleko, to woda będzie wyciągana do końca i po syfonie. Taki sam efekt da spuszczenie wody z pompy.

0
  • #9 14 Lut 2006 07:10
    agd3000
    Poziom 11  

wystarczy podniesc rurke odplywoda powyzej wysokosci pralki (40cm) i juz masz syfon gotowy

0
  • #10 14 Lut 2006 23:05
    trebor60
    Poziom 12  

Jeżeli chodzi o odpływ to akurat mam ok 50-60 cm. nad pompką pralki i nie mogłem tego głębiej włożyć niż dwa- trzy cm. i nawet nie w dół tylko w poziomie. A teraz idę włączyć pralkę na te 90° i zobaczymy jutro co z tego wyniknie , pozdrawiam wszystkich.

0
  • #11 16 Lut 2006 19:55
    trebor60
    Poziom 12  

Pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych że po dwukrotnym przeprowadzeniu prania w 90° zapach zmniejszył się praktycznie do zera jest dużo lepiej dziękuje za okazaną pomoc i pozdrawiam.

0
  • #12 15 Mar 2006 09:30
    trebor60
    Poziom 12  

Witam .
    Nieprzyjemny zapach znowu powrócił , upłynął nie cały miesiąc od prania w 90°. Pralka była w tym czasie normalnie użytkowana i znów czuć tylko teraz narazie nie tak mocno ale to się nasila. na dzień dzisiejszy jestem bezradny.:cry:

0
  • #13 15 Mar 2006 11:55
    lunpo
    Poziom 2  

co do uciążliwego zapachu,jeśli użytkownik pralki nie stosował prania na 90stopni tp pralka jest zagrzybiona(najbardziej wążspustowy i dozownik)konieczne jest zagrzanie wody do maxymalnej temp. a nast rozkodowanie i włączenie wypompowania wody w celu przepłukania węża spustowego(zalecam nawet jego wymianę).pralka bowiemni gdy nie wyrzuca gorącej wody.PAMIĘTAJ!Zawsze umyj pralkę na max temp,przynajmniej raz w miesiącu

0
  • #14 15 Mar 2006 12:29
    zayzayer
    Specjalista AGD

A może pierzesz w płynach? One nie dość, że nie piorą, to jeszcze zasyfiają pralki. A po płynnej Dosi zalutuje jak z kibla.

0
  • #15 16 Mar 2006 22:10
    sebag71
    Poziom 11  

Witam.Miałem ten sam przypadek.Rozkręciłem pralkę,okazało się ,
    że w przewodzie gumowym:zbiornik-pompa jest pełno syfu.
    Wyczyściłem to.Oczywiście Filtr przy pompie też. Była to taka tłusta mazia.
    Najlepiej wszystkie przewody gumowe sprawdz.Właśnie tam znalazłem przyczyne.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 21 Mar 2006 14:48
    trebor60
    Poziom 12  

Znowu zamykam ten temat, rury odpływowe to ja już za pierwszym razem czyściłem . Teraz ponownie przeprowadziłem gotowanie i problem w znacznym stopniu się zmniejszył .

0