Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebny schemat zasilacza

Uzytkowniik 13 Feb 2006 15:38 1444 6
    Uzytkowniik
    Level 16  
    Szukam schematu dobrego ale nie drogiego zasilacza. Czciałbym aby miał płynną regulację napięcia od ok. 0-30V i wydajności prądowej ok 2A (może być więcej). Dobrze by było jak można by było płynnie rególować wydajność prądową, Mile widziane zabezpieczenie przeciw zwarciowe (czy jakoś tak ??)

Wiem że jest dóżo takich schematów, szukałem ale nie wiem na co mam się zdecydować, dlatego proszę doświadczonych elektroników o pomoc w wybraniu odpowiedniego zasilacza.
    snake83
    Level 24  
    Jeśli szukasz czegoś niedrogiego to rozejrzyj sie z konstrukcjami opartymi na stabilizatorze LM350 jego wydajność pradowa wynosi max.3A,wymaga nieweilkiej ilości elementów zewnętrznych.W nocie katalogowej tego stabilizatora powinieneś znaleźć ciekawe konstrukcje,są one proste i dośc dobre sam mam taki zasilacz zbudowany o ten stabilizator i sprawuje sie świetnie.

Pozdrawiam. :)
    luki55
    Level 20  
    Witam:)
    Dorzucić jeszcze do tego pare ujemną LM333 i masz regulowany zasilacz symetryczny...ja właśnie kupuje elementy do takiego zasilacza...
    Pozdro
    Uzytkowniik
    Level 16  
    Dzięki za szybki edpowiedzi !!

Ale możecie dać linki do konkretnych, dobrych(waszym zdaniem) i wartych pieniędzy wzmacniaczy.
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Jeżeli to ma faktycznie chodzić od zera, to proponuje na tej kości, jest bardzo tania, regulacja prądu jest też płynna i bardzo stabilna, jak ustawisz np. 0,5A, to tak będzie trzymać i nie popuści.
    Pozdrawiam
    Uzytkowniik
    Level 16  
    Dzięki!!
    Ten zasilacz nie musi być koniecznie od 0V.

W tym schemacie są 3 potencjometry, 1 trzeba ustawić na 4,7 i nic z nim nie robić, pozostałe dwa służą do regulacji napięcia i prądu...... czy dobrze muwię ??

Co pozostali sądzo o tym zasilaczu i jaki może być koszt jego budowy łącznie z kupnem trafa??