Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Przemieszczający się" subwoofer

Sebol81 19 Oct 2003 02:01 4344 37
    dymek
    Level 27  
    hmm ciekawe rozwiazanie ale raczej bym podziekowal niechetnie zeby obudowa mi wprawiala w drgania jeszcze sufit i wtedy bede mial piekne dudnienie bo basem bym tego nie nazwal czy wy ludzie sluchu nie macie??bas powienien byc chyba ostry ciezki szybki a nie zamulony byle cos dudnilo moim zdaniem najlepsze rozwiazanie sa kolce sam wlasnie buduje 3 juz sobwoofer ten bedzie jak narazie pasywny ale wzmacniacz powoli tez robie i staram sie jak najberdziej go usztywnic i wygluszyc i wyeliminowac fale stojaca po to eby bas byl naprawde dynamiczny a jak slysze o przykrecaniu kolkami do sufitu to mnie czysci .wstaw go doszafy albo pod biurko bedziesz mial cos na styl ekranu akustycznego.bedzie jeden wielki bass albo lepiej pod biurko w rogu miedzy dwoma scianami.a glosnik centralny wstaw na polke z ksiazkami bedziesz mial taka charakterystyke piekna ze zyc nie umierac.pozdrawiam.
    ZDZICH.
    Level 13  
    A ja proponuje subwoofer za okno - nie bedzie sie juz przemieszczał ewentualnie do piwnicy.
    O i po kłopocie.
    dymek
    Level 27  
    nsjbsrdziej mi sie podobala opinia zeby dociążyć ten subek heh znaczy co zalać betonem czy jak mi sie zdawalo ze najlepiej jest jak sie wytlumi jak najbardziej obudowe i jak ma jak najmniejsza powierzchnie styku z podlozem wiec ludzie nie piszcie glupot a juz wogle przykrecic glosnij do sufitu to dopiero pomysl.gratuluje pomyslowosci musi to gustownie wygladac i zdecydowanie mic klarowne basowe ostre brzmienie:) pozdrawiam
    Sebol81
    Level 17  
    dymek wrote:
    HMM a mam pytanko jakiej firmy jest ten subik

Ten subik jest Philipsa!
    Piotr Wajda
    Level 11  
    Kolce z podkładkami są dorym rozwiązaniem. To działa!
    Pozdrawiam
    Erwin
    Level 16  
    Podwiedszanie suba tez m sie wydaje nieodpowiednim pomyslem, w koncu przewaznie chcemy zeby fala z subika sie podobijala od scianek (wstawianie subow do naroznikow itp). Niedawno sluchalem kolumn na kolcach postawionych na plytkach granitowych.Dzwiek byl piekny zadncyh rezonansow. Rzekomo plyty chodnikowe tez bardzo dobrze spelniaja to zadanie.
    Jesli zas chodzi o wsypywanie piasku do kolumn to bardziej mialo to na celu (w tych przypadkach ktore znam) zmiane objetosci komory. Zwiekszenie masy bylo wynikowym dobrem.
    Pozdrawiam
    Golota
    Level 19  
    Ja bym sprubowal postawic go na jaims miekim podlozu typu dywanik lub chodniczek i zobaczyc czy tez bedzie wedrowal. Co to za glosnik i jak wielka obudowa. Ja mam sowje kolumny z pazdzierza 18 mm pojemnoasc 140 L i waza chyba ze 30 KG sztuka i nawet przy ostrym sluchaniu nie widzilem zeby przesunely sie nawet o mm.

A jak to nie da rdy to posc kawalek i siadaj na subie :P to pomorze :P

Pozdrowinka
    mdcs
    VIP Meritorious for electroda.pl
    O kurde, ale temat. Chyba nie ma już o czym pisać... :)