Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAT w Anglii...

blpanther 09 Maj 2003 20:19 3108 8
  • #1 09 Maj 2003 20:19
    blpanther
    Poziom 10  

mieszkam od dluzszego czasu za granica i niektorych rzeczy zwiazanych z odbieraniem programow free-to-air nie rozumiem.
    Chodzi mi o to, czy w Polsce majac tuner od jakiejs platnej telewizji, po wygasnieciu umowy mozna ogladac programy fta
    bo

ja mieszkam w anglii i kupilem sobie digiboxy (oba nie chodza jak trzeba, jeden PACE 2500B, a drugi Amstrad DRX300- i tu jest ciekawe bo niektore firmy z Polski do ktorych pisalem maile napisaly mi ze to pomykla bo takiego tunera nie ma, a jest tylko srx300- bez komentarza)
    ale do rzeczy - bez zadnej karty po prostu wlaczam tuner, wybieram opcje add channels i tuner znajduje mi programy, po tym jak mu podam dane na jakich program nadaje.

z tego co tu czytam to chyba w Polsce nie dziala to w taki sposb ?

0 8
  • #2 12 Maj 2003 22:12
    zbyszek9
    Poziom 11  

ad1 . oczywiście , że można oglądać FTA .zarówno na nieaktywnym tunerze Cyfry + jak i Vizji
    ad2 . firma Amstrad praktycznie w Polsce juz nie istnieje . Ten SRX-300 to pewnie jakiś analogowy zabytek . Naipopularniejsze to Hummax , Nokia , Samsung i Echostar .
    ad3 . działa , działa

0
  • #3 12 Maj 2003 23:30
    Henry(k)
    Poziom 30  

Ad-Ad1 :-) odbierać można, ale nie tak prosto. Telewizja płatna raczej daje w dzierżawę tuner a nie sprzedaje. Po wygaśnięciu umowy należy więc tuner oddać wraz z kartą. Jeżeli natomiast kupiliśmy/przeszedł na własność tuner (tak jak było z tunerami Philipsa Wizji) należało zwrócić kartę, a bez niej raczej FTA nie obejrzy się. Trzba zakupić "zielonkę".

Ad-Ad2: ale blpanther napisał DRX300 a to chyba jest różnica. To jest DVB.

Ad-Ad3: nie działa z powidu jak wyżej, brak karty=brak FTA, a na Cyfrze+ nawet z kartą pierwsze 500 kanałów jest w/g tego, co provider dostarczy. Chyba nie chodziło tu koledze zza Bałtyku o "hackowane" tunery.

0
  • #4 13 Maj 2003 00:41
    blpanther
    Poziom 10  

wlasnie o to chodzi, ze tu chyba tych tunerow tak nie blokuja, gdyz bez problemu mozna ogladac programy fta. kupilem te tunerki na rynku za 5 funtow (jakies 30 zl) oba sa to cyfrowki, DVB, jeden mial jeszcze folie na wyswietlaczu, i w oryginalnym pudelku, nie wiem skad sie wziely, ale nie maja zadnych blokad, problemy z ogladaniem biora sie z tego ze sa one nie w pelni sprawne, mam tylko nadzieje ze nie maja uszkodzonych procesorow, a tak na marginesie to amstrada drx 300 wyslalem do irlandii jest tam firma ktora naprawia je od reki, i dosc tanio (jak na tutejsze warunki)
    podaje linka w razie czego, moze sie komus przyda
    http://www.pacelink.co.uk/
    smieszne jest to, ze z gory podaja ile bedzie kosztowala naprawa

0
  • #5 03 Gru 2004 02:02
    Majger
    Poziom 19  

Witam.A może wiecie czy w Polsce jest jakaś firma która zajmuje się naprawą Amstradów, konkretnie DRX200.
    Również kupiłem go w Anglii (trochę drożej bo 10funtów) i nie wiem czy opłaca się go naprawiać.

0
  • #6 29 Sty 2005 20:50
    JamuszP
    Poziom 2  

Henryk napisal: Ad-Ad1 :-) odbierać można, ale nie tak prosto. Telewizja płatna raczej daje w dzierżawę tuner a nie sprzedaje. Po wygaśnięciu umowy należy więc tuner oddać wraz z kartą. Jeżeli natomiast kupiliśmy/przeszedł na własność tuner (tak jak było z tunerami Philipsa Wizji) należało zwrócić kartę, a bez niej raczej FTA nie obejrzy się. Trzba zakupić "zielonkę".

A gdzie i jaka zielonke musze kupic? mam echostara 606. Na wlasnosc i karte polsatu, ktora po wymianie przestanie dzialac. Co mam kupic i gdzie?

0
  • #7 23 Lut 2005 17:47
    gerlach38
    Poziom 16  

Jest mnóstwo sklepów internetowych,giełdy elektroniczne. Na Allegro.pl jest dość.Karta oparta na procesorze 16f84 i epromie 24c16 ,czasem występuje jako goldcard.Programator do niej kosztuje ooło 20 pln.Jeszcze tylko znaleźć wsad pasujący do twojego tunera i ok.
    pozdrawiam

0
  • #8 21 Kwi 2005 11:16
    Chris_snk
    Poziom 13  

Witam
    a ja mam takie pytanie mieszkam w Polsce i też mam amstrada drx400 ale nie mogę na nim nic oglądać.Po włączeniu anteny i ustawieniu parametrów na HB sygnał skacze i raz jest OK a raz komunikat not locked.Jaką kartę i na jaką satelitę ustawić antenę aby tuner zagadał???

0
  • #9 22 Kwi 2005 21:34
    drajmer
    Poziom 14  

A gdzie i jaka zielonke musze kupic? mam echostara 606. Na wlasnosc i karte polsatu, ktora po wymianie przestanie dzialac. Co mam kupic i gdzie?[/quote]

Echostar nie bedzie dzialal z zielonka . Wspolpracuje tylko z oryginalna karta providera . Po wygasnieciu umowy bedziesz mial kanaly FTA . Znajomy ma taki tuner ...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo