Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion ARX5370R wejście liniowe po torze zmieniarki

songol 14 Feb 2006 00:25 3145 12
Optex
 • #1
  songol
  Level 15  
  Witam panów
  chciałem podpiąć CD pod wejście zmieniarki w tym modelu radia. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to co należy zrobić by uaktywnić w menu AUX i które piny w wejściu zmieniarki są pinami sygnałowymi. Wejście jest 13pinowe. pozdrawiam
 • Optex
 • Optex
 • #3
  songol
  Level 15  
  Czyli sygnał już mam. A teraz jak oszukać radio żeby myślało że ma zmieniarkę? np. w kenwoodzie wystarczą zworki w odpowiednich pinach czy w clarionie to poskutkuje? jeżeli tak to jakie piny ze sobą zewrzeć by uaktywnić w menu aux lub cd ??
 • #5
  songol
  Level 15  
  http://www.studio24.prv.pl/ zobacz tą stronę w dziale kablomania/line in-out/wejścia liniowe tam masz opis dla kenwoodz tym samym 13-pinowym złaczem i działa bez porozumienia tylko za pomocą zworek.
  I chciałem zapytać czy takie coś bedzie działało pod Clarion-em bo ma takie samo złączye. Jeżeli będzie działało to jakie piny połączyć zworką. Poprostu w kenwodzie jest oszukany procesor za pomocą zworek, nie dąło by rady takiego czegoś zrobić dla Clarion?
 • #7
  songol
  Level 15  
  w takim razie daj mi link do strony na której jest opis jak to zrobić do clariona. Jeżeli nie da się do zmieniarki. To jaki dać opornik by wpiąć się pod głowicę i jak oszukać autorewers?
 • #8
  sq6ade
  Level 40  
  songol wrote:
  w takim razie daj mi link do strony na której jest opis jak to zrobić do clariona. Jeżeli nie da się do zmieniarki. ?

  Ok - już staję na głowie i daję pokornie na rządanie nieistniejące linki-gotowce.
  Poszukaj schemat na elektrodzie i stanie się jasność (jest).
  songol wrote:

  To jaki dać opornik by wpiąć się pod głowicę?

  Z opornikiem ciężko będzie - ostatnio młodzierzówka SLD wykupuje w sklepach elektronicznych.
  songol wrote:

  i jak oszukać autorewers

  To cwana bestia i nie daje się łatwo oszukiwać. :)
 • #9
  songol
  Level 15  
  Elektroda jest po to by znajdować potrzebne informacje, a że ja jestem początkujący i nie mam pojęcia o elektronice więc poprosiłem o pomoc, więc jeżeli nie masz zamiaru udzielić tych informacji to przynajmniej nie udzielaj głupich komentaży. Dokładnie wiesz o co mi chodziło w pytaniu o opornik i autorewers. Ja jestem początkujący aleprzynajmniej wiem że sygnał wyjściowy z CD jest za duży żeby podpiąć go pod sygnał do głowicy kasetowej. Jeżeli nawet to zrobię to magnetofon automatycznie przełączy na radio ponieważ autorewers nie wykryje kasety.
  I nie mam pojęcia jaki dać opornik by sygnał był odpowiedniej mocy i nie wiem co zrobić by autorewers nie przełączał na FM. bez zbędnych i niepotrzebnych komentaży
 • #10
  sq6ade
  Level 40  
  Toż napisałem prawdę kolego początkujący! To jest mechanizm ze sterowaniem z procesora i jego wszelki ruch jest kontrolowany przez niego za pomocą czujnika położenia mechanizmu (tzw. "switch").Dochodzą czujniki obrotów osiek zwijających taśmę. I nie jest łatwo to oszukać.
  Czy przynajmniej zadałeś sobie trud znalezienia schematu? Czy czekasz aż ktoś poda gotowca na tacy? Zapewne już się ochotnicy do pomocy ustawili w kolejce więc ustępuję im pola - powodzonka.
  Cześć!
 • #11
  djlj24
  Car audio specialist
  Powiem tak - opis Line In do Clariona jest ale... działa tylko w jedym bardzo drogim modelu ze złączem C-Bus. Na Ce-Neta zrobili już gotowy moduł.
 • #12
  songol
  Level 15  
  Mam tu schemat mojego modelu radia. Gdyz ja się nie bardzo na tym znam, prosił bym was o pomoc by ktoś zaznaczył w kturym miejscu mogę się podłączyć pod MW lub LW tak żeby tez odciąć sygnał MW,LW a dać sygnał z CD. Gdyż nie są mi potrzebne. Może być również podpięcie pod co innego jeżeli będzie łatwiej. Naprawdę nie mam pojęcia pod co dać sygnał.
  pozdrawiam
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=617125#617125
  songol(malpa)o2.pl
 • #13
  songol
  Level 15  
  Temat zamykam gdyż zrobiłem wejście. wpiołem się zamiast AM. Dzwięk jest super. Pozostaje kwestia filtru ale już schemat znalazłem na elektrodzie pozostaje mi go tylko wykonać. Pozdrawiam i zamykam temat