Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchnia gazowo-elektryczna Matercook Elegance

14 Feb 2006 00:58 5280 5
 • Home appliances specialist
  Prosta kuchenka, bez zegara, z termoobiegiem. Niedopieka ciasta od spodu. Podejrzewam uszkodzenie dolnej grzałki. Lecz o ile górną widać, jest podwójna, nie mam pojęcia o kształcie dolnej, a chciałbym się do naprawy przygotować, żeby nie zostać bez "michy" ze trzy dni. Czy ktoś ma foto dolnej grzałki lub jej rysunek ?
  Pozdrawiam.
 • Level 13  
  A sprawdzałes przełącznik pracy grzałek tam tez lubi upalić przewód
 • Home appliances specialist
  Wszystko sprawdzę tylko niech mi ją jakaś "uprawniona duszyczka" od gazu odepnie bo "ururowana" na cacy. Że to ludziska nie pomyślą. Jej symbol to zdaje się 3400. Właśnie taką grzałkę jak ta z foto nr 2 posiadam. Mam nadzieję że trafiłem.
 • Level 12  
  Witam
  U mnie w kuchence gazowo-elektrycznej Mastercook Elekance MK 3462 też pojawił sie podobny problem. Mianowicie dolna grzałka przestała działać(grzać). Po rozkreceniu i wyjęciu jej potwierdizło się to. Grzałka była peknieta w jednym miejscu. Sam demontaż spirali to nic skomplikowanego i z odrobiną cirpliwości można to samemu wykonać. Oprócz tego, że należy zachować ostrożność odłączając gaz i napięcie, to zwrócić trzeba uwagę na materiał w którym tak grzałka jest osadzona. Przypomina on watę szklaną(u mnie kolor biały), wiec po kontakcie ze skórą spowoduje swedzenie :) Tak więc nie dotykać, albo dotykać jak najrzadziej :)

  Pozdrawiam