Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laser sanyo sf-p101n nie działa

karabanka 14 Lut 2006 10:51 8023 12
  • #1 14 Lut 2006 10:51
    karabanka
    Poziom 10  

Witam. Mam taki problem laser nie działa nie czyta płyt po włożeniu płyty laser (soczewka) nie rusza z miejsca ani nie drga w górę -dół. Ten laser jest w boomboxie Philips AZ 1515. Jednak laser świeci i kilka obrotów płyta wykonuje po czym pojawia się napis nocd. Co może być przyczyną, gdyż przedtem działał dobrze tylko po demontażu i ponownym montażu przestał działać. Proszę o pomoc. Z góry dzieki.

0 12
  • #2 14 Lut 2006 11:27
    laufer888
    Poziom 19  

nie napisałes kolego co demontowałeś jeżeli rozkręcałeś elementy czytnika to mało prawdopodobne że zadziała jeżeli nie to sprawdz podłączenie trasiemki i zlokalizuj na obudowie lasera potencjometr i możesz nim delikatnie pokręcić nic nie stracisz bo może zadziała
    wykonuj delikatne obroty i sprawdz czy czyta życze powodzenia jeżeli nie zaskoczy to cena nowego około 70 zł

0
  • #3 14 Lut 2006 13:29
    karabanka
    Poziom 10  

[quote="laufer888"]nie napisałes kolego co demontowałeś jeżeli rozkręcałeś elementy czytnika to mało prawdopodobne że zadziała jeżeli nie to sprawdz podłączenie trasiemki i zlokalizuj na obudowie lasera potencjometr i możesz nim delikatnie pokręcić nic nie stracisz bo może zadziała
    wykonuj delikatne obroty i sprawdz czy czyta życze powodzenia jeżeli nie zaskoczy to cena nowego około 70 zł
    nie rozkręcałem elementów czytnika, poprostu zdjąłem tylko obudowę boomboksa z tyłu i nic wiecej nie ruszałem a po ponownym złożeniu nie działa, a gdzie jest ten potencjometr?

Dodano po 19 [minuty]:

laufer888 napisał:
    nie napisałes kolego co demontowałeś jeżeli rozkręcałeś elementy czytnika to mało prawdopodobne że zadziała jeżeli nie to sprawdz podłączenie trasiemki i zlokalizuj na obudowie lasera potencjometr i możesz nim delikatnie pokręcić nic nie stracisz bo może zadziała

a gdzie jest ten potencjometr? ,przesyłam zdjecia

0
  • #5 14 Lut 2006 21:22
    D1C1
    Poziom 23  

Witam. Panowie podkręcenie lasera nic nie da. Chodzi tu o to, że nie ma ogniskowania, prawdopodobnie nie dochodzi sterowanie na cewki.

0
  • #6 14 Lut 2006 21:33
    karabanka
    Poziom 10  

D1C1 napisał:
    Witam. Panowie podkręcenie lasera nic nie da. Chodzi tu o to, że nie ma ogniskowania, prawdopodobnie nie dochodzi sterowanie na cewki.

wlasie zauważyłem że nic to nie dało te podkręcnie. Więc co trzeba zrobić?

0
  • #7 14 Lut 2006 21:46
    D1C1
    Poziom 23  

Sprawdz sterwoanie cewek, czy nie ma przerwy lub uszkodził się DRIVER (zasilanie)

0
  • #8 14 Lut 2006 23:46
    karabanka
    Poziom 10  

A gdzie sprawdzic te sterowanie cewek i te przerwy lub uszkodzenia DRIVERA? bo nie bardzi jestem obeznany w tym temacie

0
  • #9 15 Lut 2006 09:06
    Telo
    Poziom 39  

Zaopatrz się w SM do tego modelu i pomierz napięcia na płytce sterującej czytnikiem i sprawdz wszystkie zabezpieczenia oporobezpieczniki.

0
  • #10 15 Lut 2006 18:10
    plustek
    Poziom 31  

Witam
    O ile pamiętam to w philipsach rozwarstwiały się magnesy i blokowały cewki od ogniskowania, czasem opiłki uszkadzały same cewki i wtedy po kilku minutach "no disc" Obejrzyj magnes w pierwszej kolejności.
    Pozdrawiam

0
  • #11 15 Lut 2006 18:52
    D1C1
    Poziom 23  

plustek napisał:
    Witam
    O ile pamiętam to w philipsach rozwarstwiały się magnesy i blokowały cewki od ogniskowania, czasem opiłki uszkadzały same cewki i wtedy po kilku minutach "no disc" Obejrzyj magnes w pierwszej kolejności.
    Pozdrawiam

Witam. Z takim zjawiskiem spodkałem się w laserach typu CDM12.1 POZDRAWIAM

0
  • #12 08 Gru 2007 17:44
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

witam
    Temat jest nie zamknięty, więc się podłączę.
    Czy te dwa punkty zaznaczone zieloną strzałką na zdjęciu są zlutowane przy zakupie nowego lasera i trzeba je rozlutować, aby działał laser? Jeżeli nie, to które punkty są zwarte w nowym laserze?

0
  • #13 08 Gru 2007 18:35
    elek77
    Poziom 24  

Punkty zaznaczone zieloną strzałką powinny być zwarte w nowym laserze. Zworę najlepiej usunąć po wpięciu tasiemki.

0
  Szukaj w 5mln produktów