Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mogę podłączyć cb i radio pod jedną antenę?

14 Lut 2006 12:17 6084 7
  • Poziom 10  
    Czy mogę podłączyć cb i radioodtwarzacz pod antenę sb mocowaną w dachu samochodu , jakie mogą być tego skutki uboczne i jak to najlepiej zmontować.
  • Poziom 33  
    Możesz, ale za pośrednictwem dupleksera. Poszukaj na forum, temat był już dokładnie opisany.
  • Poziom 11  
    mozna, z doswiadczenia wiem ze mimo wszystko nie jest to dobre rozwiazanie, gdyz sa na nim straty, a poza tym tak czy owak bedzie przesiewalo, ja w moim mobilu korzystam z niezaleznych anten: do CB magnesowka ML-145, a do radioodbiornika (CLARION) zwykla antena z przodu na podszybiu, nie mam rzadnych zaklocen, jedynie przy duzej mocy z CB (ok.10W) zasiewa mi delikatnie na odbiornik, najwazniejsze jest dobre zestrojenie anteny CB, dobre polaczenia i przede wszystkim dobra MASA
  • Poziom 33  
    Popieram mojego przedmówcę, jeżeli chodzi o dupleksery marnej jakości w niskiej cenie. A duplekser porządnej jakości to spory koszt, porównywalny z ceną radia. Porządny duplekser wprowadza tłumienie w paśmie przepuszczania na poziomie 0,3 dB, co jest wartością praktycznie pomijalną, w paśmie zaporowym powinien tłumić tak z 50 - 60 dB.
    Od dłuższego czasu używam 2 rodzaje duplekserów: jeden 145/430 MHz i drugi CCIR/145 MHz. Nie zauważyłem najmniejszych oznak "przytykania" odbiornika drugiego radia.
  • Poziom 10  
    Polecam produkowany przez Radmor w latach 90 tych rozdzielacz sygnałów CB i RADIO. Działa znakomicie i nie daje żadnych przesiewów.
    Jedyny problem to gorszy sygnał UKF, gdyż anteną podstawową jest antena CB.

Jaca
  • Poziom 21  
    CBUSER napisał:
    Polecam produkowany przez Radmor w latach 90 tych rozdzielacz sygnałów CB i RADIO. Działa znakomicie i nie daje żadnych przesiewów.
    Jedyny problem to gorszy sygnał UKF, gdyż anteną podstawową jest antena CB.

To fakt ale CB musi mieć dopasowaną antenę. Pracuje jako nadajnik. Radio UKF to tylko odbiornik więc niedopasowanie nie będzie miało takiego wpływu na jego pracę.
  • Poziom 11  
    Nie da się tego zrobić bez duplexera inaczej CB zagłuszy i może uszkodzić Twoj radioodtwarzacz...moc wyemitowana z CB jest za silna bez rozdzielacza...
  • Poziom 24  
    Mozesz w miejsce anteny samochodowej wmontowac antene CB (lub sobie ja dorobic) a radio samochodowe (zwyczajne, grajace) podlaczyc pod ogrzewanie tylnej szyby (grzalka robi wteczas jako antena) :)