Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie SE do Siemensa c75 umożliwiający odtwarzanie plików MP3

14 Lut 2006 15:00 1205 12
  • Poziom 27  
    Mam kable USB w którym są piny dp ładowania ale nie ma do nich kabli podprowadzonych. Kabel jest na USB.
    Czy mogę tak bez przeszkud podciągnąć kabelkami 5v z USB ?
    Na ładowarce pisz 4.9VDC 450mA.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Obciążalność prądowa USB wynosi 0.5A, więc można z tego gniazda ładować SE
  • Poziom 27  
    0.5 A ? Coś mi nie gra, mi pobierając 1,5 A nic się nie działo :|
    A czy jeśli zamiast 4.9V pojawi się te 5V to nie zaszkodzi fonowi ?

EDIT:'

Rozłupałem etyczkę pop-port i okauje sie że chba masa tam dochodzi
    Jest tak:

8|| |8||||||||8

I na tym 2 pinie od lewej jest podpięty czarny kable, wydaje mi się że to masa, zaś na 1 pinie od lewej nie podpięte jest nic, tam chyba trzeba podpiąć +.
  • Poziom 34  
    Do T68i ładowarka jest na napięcie 5.1V, ładowałem
    nią także T300, do ktrego ładowarka jest na 4.9V. Wszystko było w porządku. A jeżeli chodzi o wtyczkę to jutro zobaczę bo mam w samochodzie ładowarkę do Nokii z wtyczką do SE. Daje 5.3V. T68i ładuje się dobrze, natomiast T300 nie da się naładować na nim. Grzeje się niesamowicie i nie ładuje się, tzn pasek chodzi, ale nie da się naładować. Czyli 5.3V to zadużo, ale 5.0V z kompa to w sam raz.:D

Dokładnie tak się podłącza kable do wtyczki.:D:D:D
  • Poziom 27  
    A nic nie zwale jak bym niechcący odwrotnie podpioł ?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    najbezpieczniej byłoby podpiąć się do 5 V w zasilaczu w razie czego padnie tylko zasilacz a nie płyta
  • Poziom 27  
    A czemu ma padnąć ?

p.s. Czy prąd nie wróci się z bateri do usb ? Nie trza diud stosowac ?
  • Poziom 34  
    SE nie ma zabezpieczenia przed przedostawaniem się napięcia na styki w złączu, więc jak to określiłeś
    "prąd wróci się z bateri do usb". Przy odwrotnym podłączeniu napięcie baterii zsumuje ci się z napięciem na USB, a jaki wtedy prąd popłynie trudno zgadnąć, i czy USB to wytrzyma? Myślę że dioda powinna załatwić sprawę. Napięcie będzie trochę niższe (o spadek napięcia na diodzie), ale myślę, że i tak będzie wystarczające do naładowania SE.
    Ps. Diody germanowe mają mniejszy spadek napięcia na złączu (0.4V) - krzemowe - 0.6V
  • Poziom 27  
    Czy tak ma to wyglądać ?
    Ładowanie SE do Siemensa c75 umożliwiający odtwarzanie plików MP3
  • Poziom 27  
    Zapomniałem dorysować z pośpiechu kreski :D
    Czyli pasek na didzie ma bydź od strony USB ?
    I jaki to dokładnie będzie symbol ?

p.s. Jutro polutuje bo dziś mi się nie chce (i nie mam diody) ładowareczkę i jak zadziała i niec nie wybuchnie (:D) to dam Ci Wawrzyniec 10 może nawet 20 pkt
  • Poziom 34  
    Nie, pasek na diodzie od strony SE, na czerwonym przewodzie do 1-go styku. Dioda może być typu 1N400x to są diody 1 amperowe. Napięcie wsteczne nieistotne. Mogą być nawet na 50V.
  • Poziom 34  
    kiler129 napisał:

p.s. Jutro polutuje bo dziś mi się nie chce (i nie mam diody) ładowareczkę i jak zadziała i niec nie wybuchnie (:D) to dam Ci Wawrzyniec 10 może nawet 20 pkt

Jak z tą ładowarką?