Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik do pomiaru ciśnienia w komorze spalania

14 Lut 2006 16:14 3701 18
  • Poziom 13  
    witam.Chciałbym zbudować układ do pomiaru ciśnienia w komorze spalania.Mam w związku z tym pytanie:Czy można gdzieś dostać czujniki , które wytrzymają tak duże ciśnienie(chodzi mi o model jakiegoś ogólnodostępnego czujnika który można kupić w sklepie)?
  • Poziom 21  
    Takie małe pytanie, jak zamierzasz podłączyć ten czujnik do komory spalania?
  • Poziom 13  
    Chciałem wykręcić świecę i wkręcić czujnik(oczywiście byłby to pomiar diagnostyczny)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    Manometr za 10zł wystarczy.
  • spec od auto-elektro
    ngk produkuje świece z zintegrowanym czujnikiem ciśnienia spalania,
    bo chodzi ci o wykres indikatorowy ciśnienia w komorze spalania?
  • Spec od samochodów
    Wyrafinowane diagnoskopy F-my Bosch mierzyły prąd rozruchowy na
    rozruszniku można to było wydrukować i lub zobaczyć na ekranie
    oscyloskopu.
  • Poziom 13  
    Po prostu mam taką chorą ambicję i pomyślałem sobie , ze przydałby sie taki miernik w warsztacie...O ile z częścią elektroniczną sobie poradzę ,to nie mam pojęcia czy można dostać gdzieś sam taki czujnik- ciśnieniomierz...wykombinowałem sobie ,ze można by go zamontować na spiłowanej świecy ,bo plus z czujnika można wypuścić przez końcówkę wysokiego napięcia.Dobrze kombinuję?(sorry że odpisuje po tak długim czasie ale nie mam stałego dostępu do netu)
  • Poziom 11  
    nie co dziwny pomysł, nie lepiej wykorzystać sprawdzone sposoby?
  • Poziom 26  
    Są w handlu specjalne przyrządy do pomiaru ciśnienia sprężania, w dwóch wersjach do benzyniaków i diesli.
    Wkręcasz w otwór świecy końcówkę takiego przyrządu w przyp. beznzynowca, lub w miejsce wtryskiwacza w dieslu, naciskasz przycisk, włacza ci się rozrusznik i na czytniku rysuje się ładny wydruk, po kolei z każdego cylindra.
    Do diesla, mam pod ręką, nazywa się MP-50.

Czy o to ci chodzi ?? Pozdr.

Dodano :

Przy dalszym testowaniu 'garów', umiejętnie stosując owe przyrządy, można na 99 % określić ewentualny stan nieszczelności silnika, góra czy dół, czyli zawory lub pierścienie.
    Zainteresowanym mogę 'rozjaśnić' na priva.
  • Poziom 13  
    tak coś w tym stylu.tylko ile taki czujnik kosztuje?Chciałem zrobić układ sam ,żeby zaoszczędzić trochę kasy...
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak samemu to manometr do 30 bar i zaworek zwrotny koncowka do wkrecenia w miejsce wtryskiwacza w bezynie zawotek to zwykly wetylek samochodowy
  • Poziom 13  
    O cos takiego mi chodziło tylko ,że wersji elektronicznej.Jeśli nie uda mi się zmontować samemu ,to bede musiał kupić.Chociaż nie jest to takie drogie urządzenie jak myślałem.Dzięki za informacje.
  • Poziom 39  
    Nie mogę pwiedzieć, że znam zagadnienie ale pomysł spróbuję podać. Skoro elektronika to nie jest problem więc proponuję zastować przetwornik ciśnienia na sygnał elektryczny typu kryształy np kwarcu albo w połączeniu z mechaniką (sprężyna, popychacz, dźwignia) zastosować pomiar tensometryczny. Trochę roboty i wiedzy a może się opłaci.
  • Poziom 13  
    Dzięki.Jest tam kilka przydatnych linków.
  • Poziom 43  
    Są już uszczelki pod głowicę z sensorami ciśnienia w komorze spalania,po jednym sensorze na cylinder.Są to czujniki bodajże piezoelektryczne.Był o tym artykuł albo w ulotce IC lub Foty.
  • Poziom 13  
    Brzmi ciekawie ale to juz wyższa półka:D