Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kaseta "widmo" w magnetowidzie.

KJ 12 Jun 2002 16:29 2370 8
 • #1
  KJ
  Level 31  
  Kumpel ma w piatek przyniesc magnetowid z pewnym problemem: wideo mysli ze ma wlazana tasme a jak sie chce wsadzic tasme to sie neda. pytam dzisiaj bo joz kilka magnetowidow z czyms takim widzialem i dalej nie wiem co powoduje to zjawisko.
 • #2
  big
  Level 11  
  Moze byc kwestia wyczyszczenia przelacznika funkcji
 • #3
  witt69
  Level 23  
  Sprawdz może czujnik obecności taśmy,mikroswitch(może styki są zwarte lub rozwarte-to w zależności od konstrukcji magnetowidu),w każdym razie
  czy nie są w pozycji jak po załadowaniu taśmy...
 • #4
  stan
  Level 23  
  Jeśli jest to starszy HITACHI to uszkodzony jest STK w zasilaczu , w innym przypadku mogą być również uszkodzone czujniki optyczne końca i początku taśmy lub oświetlacz.
 • #5
  KJ
  Level 31  
  No coz przytargal kumpel magnetowid. Przyczyna "kasety widmo" byly zabrudzone detektory optyczne kiedy to przepucowalismy wyszedl na jaw inny problem a mianowicie czasami po wlaczeniu magnetowidu zacztyna on przeladowywac tasme tj. Zwija ja spowrotem do kasety i na nowo wyciaga na glowice wlasciwie po karzdym wlaczeniu to robi ale czasem zamiast zatrzymac silnik poruszajacy cala mechanika i zaczac odtwarzac kreci dalej silnikiem od mechaniki az paski piszca jakby czekal na jakis sygnal ze ma zaczac odtwarzac i po pewnym czasie sie wylacza i po wlaczeniu to samo. Teraz trzeba recznie krecac odpowiednimi oskami wyjac tasme i wlaczyc do sieci i znowu dziala jak nalezy do nastepnego "zawieszenia". Podejzewam ze to moze jakis switch nie zawsze laczy. Moze jeszcze bys wina obrotowego przelacznika zainstalowanego na jednym z kol zembatych. Jak to naprawic?
 • #6
  janusz60
  Level 11  
  wszystko wskazuje na przełącznik funkcji - on informuje układ o zakończeniu jednej funkcji i możliwości przeprowadzenia drugiej - o ile to możliwe lepiej wymienić - czyszczenie pomaga na ok 0,5 roku
 • #7
  madar
  Level 17  
  Przełącznik funkcji to właśnie ten obrotowy na kole zębatym.
 • #8
  KJ
  Level 31  
  Gdzie mozna taki przelacznik zakupic i za ile?
 • #9
  melon
  Level 26  
  exstremalnie możesz go spróbować wyczyścić...
  Sposób nie polecany ale upewnisz się co do typu usterki
  Musisz go delikatnie otworzyć i ZAPAMIETAĆ jak był osadzony w stosunku do innych elementów mechanizmu....