Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

suzuki vitara - wartość TPS

14 Lut 2006 19:00 4883 6
  • Poziom 15  
    Jaka powinna być prawidłowa wrtośc TPS na wolnych obrotach?
    vitara 97 rok v6 silnik H20A
    Bardzo prosze o pomoc ,. Kupiłem tego wynalazka niedawno i meczę sie z nim. Nie mogę znalezc żadych danych. Jesli którys z kolegów coś posiada na płytach to z miła checia się wymienię lub odkupię
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    PO prostu obroty silnika podnosimy do 3-4tys/min puszczamy przepustnicę
    jeżeli zadziała "cut off" i potem obroty są około 750obr/min to TPS jest
    dobrze ustawiony.Z reguły to napięcie wynosi 0,5 do 0,7V.
    TPS daje info do komp. że kierowca zdjął nogę z gazu.
  • Poziom 15  
    Wracajac do tematu.Chciałbym podzielić się swoim problemem . Auto chodziło ok .Troche falowania na wolnych obrotach ale to szczegół. Po wymianie instalacji gazowej na lepszą a dokładnie na bingo -s ( 6 cylindrów) mam objaw na benzynie i gazie nastepujący :w czasie jazdy po ''wrzuceniu na luz" obroty spadaja do 1300 i tak trzyma przez dłuzszy czas i nie za kazdym razem spadaja do prawidłowych ok 800.
    Dwie sondy lambda odciętę są emulatorami. gaz zczytuje sondę dobrze , a na benzynie na wolnych obrotach sonda na ubogiej , jesli przejdę na wyższe obroty zaczyna pracowac prawidłowo
    Wyczysciłem przepustnice, krokowy dokonałem małych regulacji ale bez zmian
    Prosiłbym o jakieś sugestie
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    na wolnych obrotach sonda powinna pracowac na lekko wzbogaconej mieszance tak samo na gazie
    może jest jakis problem z ECU lub z czujnikami
    podłączałeś auto do kompa?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    tomekb napisał:
    na wolnych obrotach sonda powinna pracowac na lekko wzbogaconej mieszance tak samo na gazie
    może jest jakis problem z ECU lub z czujnikami
    podłączałeś auto do komputera?

Nie tylko migowe robiłem. Bez błedów

Dodano po 2 [minuty]:

bernidi napisał:
    Vitara 2.0 V6 ma ten urok jeśli mikser jest zamontowany przed samą przepustnicą. Niestety zakłóca to przepływ powietrza obok któregoś czujnika i sterowanie silnikiem na benzynie. Po przeniesieniu miksera w pobliże filtra powietrza problem jest rozwiązany, niestety zwiększa to objętość mieszanki powietrzno- gazowej w dolocie co w razie detonacji jest przykre...
    Wojtek

O własnie! Tu potwierdzała by sie równiez moja teoria że sa zakłocenia przepływu powietrza przez mikser na przepływomierz
  • Poziom 10  
    Powiem tak: nie wiem czy to jeszcze aktualny temat, ale wartość TPS ustawia się TYLKO!!! na włączonym zapłonie - stacyjka on - i musisz tak ustawić czujnik aby osiągnąć 0,5V - suplement do silnika SV620 - H20A