Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana łożysk w pralce INDESIT WG622TU

14 Lut 2006 21:31 3832 13
 • Poziom 10  
  W życiu nie widziałem czegos takiego!! Nie jestem specem!
  Na początku strasznie wyło i trzaskało więc uznałem że to łożysko (chyba się nie pomyliłem).
  1 Następnie odkręcam tylną osłonę a tam :?: nie ma krzyżaka takiego jak w polarach(jako dziecko rozbierałem stare POLARKI tak dla zabawy i z tego co pamiętam krzyżak tam był widoczny z tyłu ale nie jestem już pewien) !! Ale mniejsza z tym. Jest z tyłu tylko "dekiel" z piastą przykrecona 6 srubami.
  2 Zdjąłem koło pasowe (widać już jedno łożysko)
  3 Odpiąłem grzałke i chyba termometr!! (nie jestem pewien szedł do niego tylko jeden miedziany przewód i prowadził do pokretła z temp.)
  4 Żeby dostac się dalej rozkręciłem obejmę i wyjąłem beben wraz z tylnym deklem.
  5 Odkciłem 6 śrub z "lewym" gwintem i odłączyłem dekiel od piasty( mam tylko beben z takim przynytowanym wewntrzym krzyżakiem i piastę, ((wszystko potwornie zakamienione)) która lekko schodzi jakies 2mm i dalej STOP!!!
  6 Jak dobrać się do łożysk POMOCY?? nie mogę ściągnąć tej aluminiowej piasty. Wszystkich życzliwych proszę o pomoc student z Gliwic
  7 Czy ściągać na gwałt z ośki jakimiś ściągaczami??

  Moderowany przez skryn:

  Treść tematu poprawiłem. Nie krzycz i nie używaj capslocka w temacie!

 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  łożyska 6204,6203,zimering 47*25*10.w oś krzyżaka wkręć inna śrubę i wybijaj młotkiem(włóż to do wody na noc)
 • Poziom 10  
  OK! :D Dzięki za wymiary ale z tego co rozumiem to niepotrzebnie odkręciłem ten tylny dekiel który trzymał piastę skoro mam to wybić młotkiem. Przykręce go oprę na dwóch stołkach (student brak warsztatu:cry:!!) i będe walił w ośkę przez drewinko oczywiście jakieś?? innej śrubi nie mam niestety a nie chcę sklepać orginału bezpośrednimi walnięciami)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Proponował bym WD-40 prysnąć na widoczne łożysko i oś bębna odczekać ok.5 min i dalej postępować jak pisał kolega powyżej. Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Ok postaram się to odmoczyć! A jutro użyję WD40 i wybiję ośkę a tuleję (u mnie piastę) odkręciłem od dekla z braku doświadczenia bo myślałem, że jest ona jakoś skręcana. Aha mam pytanie!! Ta tuleja czym jest zakończona tylko gołym pierścieniem simera ? Czy jest tam jeszcze jakaś blaszana osłona od strony bębna "zamaskowana" teraz kamieniem??
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  tam jest "zamaskowany" kamieniem zimmering:D:D
 • Poziom 31  
  Cytat:
  Odpiąłem grzałke i chyba termometr!! (nie jestem pewien szedł do niego tylko jeden miedziany przewód i prowadził do pokretła z temp.)


  jeśli uciąłeś ten drut to idź już do sklepu po nowy termostat :wink:
 • Poziom 10  
  Nie, na szczęście go nie przeciąłem uważałem nawet by go nie zgnieść ponieważ kiedyś czytałem o urządzeniach pomiarowych w samochodach i o termometrach tam napisali, że mogą mieć w sobie gaz i działać na zasadzie ciśnienia. Obawiałem się że ten przewód może być w rzeczywistości rurką. Możliwe że to było błędne myślenie ale na pewno ostrożności nigdy za wiele.
 • Specjalista AGD
  Twój tok myslenia był prawidłowy.Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Dzięki Panowie!:D Praleczka chodzi jak nowa ale: nie wiem czy poprawnie że zastosowałem łożyska z gumowym kryciem (podobno odporniejsze) ?? z braku identycznego zimmeringa zastosowałem podobny ale ze sprężynką z jednej strony (pływa w wodzie:!:)(oryginał miał dwie a jednej i drugiej strony), niestety musiałem użyć silikonu do uszczelnienia ponieważ uszczelka pomimo wymoczenia w ciepłej wodzie i oczyszczenia puszczała kropelki wody! Leci już 4-ta tura prania i nic nie kapie!
  Pozdrowienia dla wszystkich speców od AGD!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista AGD
  Wojtek Ch napisał:
  z braku identycznego zimmeringa zastosowałem podobny ale ze sprężynką z jednej strony (pływa w wodzie:!:)

  Jak będziesz ponownie wymieniał łożyska, to simmering załóż odwrotnie :)

 • Specjalista AGD
  Wojtek Ch napisał:

  ...?? z braku identycznego zimmeringa zastosowałem podobny ale ze sprężynką z jednej strony (pływa w wodzie:!:).... Leci już 4-ta tura prania i nic nie kapie!
  Pozdrowienia dla wszystkich speców od AGD!

  Witam.
  Oby pływał Ci jak najdłużej.