Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co oznaczają klasy pralek ?

Tymon Bulkowski 15 Lut 2006 09:11 15347 5
  • #1 15 Lut 2006 09:11
    Tymon Bulkowski
    Poziom 13  

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co oznaczają kalsy pralek np. klasa A, klasa AA, klasa A+A, klasa A+AA itp.
    Z wykształcenia jestem technikiem elektronikiem, a na codzień zajmuję sie sprzętem komputerowym i wiem że różne dziwne oznaczenia to czasami tylko chwyt marketingowy a nie rewolucyjne rozwiązania.
    Chciałbym kupić pralkę (tzn. żona chce) i zależy mi na sprzęcie, który nie będzie za bardzo awaryjny (mam Wiatkę rocznik 1989) i części będą w rozsądnej cenie. Najlepiej jakby pralka nie miała "komputera pokładowego" o ile w dzisiejszych czasach to możliwe

[color=red]Przeniosłem z "AGD i SystemyGrzewcze".
    skryn[/color]

1 5
  • #2 15 Lut 2006 10:50
    sk1970
    Poziom 12  

Witam.

Jeśli chodzi o oznaczenia literowe klasy pralek, to wygląda to tak:

- Pierwsza litera: Klasa efektywności energetycznej klasyfikuje urządzenie pod względem zużycia energii na podstawie przeprowadzonych uprzednio testów. Literki od A – najlepsza efektywność, do G – najgorsza. Literka A to zużycie energii około : 0,95 kWh/cykl.

- Druga litera: Klasa skuteczności prania. Wyznaczniki od A do G oparte są na testach przemysłowych cyklu prania wełny w temperaturze 60 stopni. A-najlepsza skuteczność, G-najgorsza.

- Trzecia litera: Klasa sprawności wirowania.Ten proces jest istotny ze względu na oszczędność czasu i energii. Urządzenia sprawdzane są pod kątem stopnia osuszenia bielizny podczas wirowania. Także i tu poziom ten mierzony jest w literowym przedziale od A do G. Ważna uwaga: im większa prędkość obrotowa pralki tym łatwiej jej będzie uzyskać indeks „A”. Parametr ten powinien być więc traktowany nieco bardziej pobłażliwie.

Jeśli mogę, to na koniec dobra rada. Nie KUPUJ tego badziewia pt. AMICA.
    Ja też miałem WIATKĘ i choc nie był to cud techniki to przez 8 lat wymieniłem termostat i gumowy fartuch przy drzwiczkach. Przyszła pora wymienić pralkę i kupiłem pralkę AMICA. Już na gwarancji padła dwa razy pompka (przy tej usterce gwarancja nie jest przedłużona, bo wartość części nie przekracza 5% wartości sprzętu), po gwarancji (3lata) znów padła pompka i musiałem ją wymienić już na swój koszt. Obecnie pralka ma ok. 4 lata i padły łożyska. Wiem że wielu ludzi ma problemy (takie jak ja i inne) z tymi pralkami więc omijaj je szerokim łukiem!!!!

1
  • #3 15 Lut 2006 18:24
    kreslarz
    Poziom 35  

Witam!
    Mój szanowny przedmówca pięknie określił co która literka znaczy i zrobił to bardzo dobrze. Nadmienił przy okazji o jakości pralki AMICA. Jestem również "szczęśliwym" posiadaczem tego sprzętu. W okresie gwarancyjnym : 2 razy pompa, 1 raz łożyska, 1 raz zawór trójdrożny. Po gwarancji : 1 raz łożyska, 1 raz grzałka, 1 raz pompa. Ufffff. Ile razy mnie nerwy siadły to już historia. A propos. Od mechanika dowiedziałem się, że fabryka wyposażyła serwisantów w takie sprytne koszyczki zakładane na filtr. Nie wiem, czy Kolega ma to założone, bo bez tego w modelach "DYNAMIC SYSTEM" bez przerwy zapycha się układ spryskiwacza. Przecież w tym filtrze nie ma niczego, co mogłoby zatrzymywać jakiekolwiek brudy... Do tego G E N I A L N Y wężyk do opróżniania filtra z wody przed jego odkręceniem. On jest zawsze zapchany doszczętnie jakimiś brudami i spuszczenie przez niego wody jest syzyfową pracą. Tak, teraz mi nieco ulżyło.
    Pozdrawiam

Pozdrawiam

1
  • #4 15 Lut 2006 18:47
    dziqus
    Poziom 18  

nie bede oryginalny jak rowniez odradze amice, miesiac temu siostra kupila pralke a juz musze wzywac serwis bo jest jakies uszkodzenie elektorniki lub silnika, a ten wezyk.. haha tez juz przerabialem jego przepychanie. Pierwsza rzecz przed zakupem to poczytac opinie ludzi ktorzy siedza w temacie a jak sie nadal nie jest pewnym to okreslic przedzial cenowy i poprosic na forum o pomoc. Nie wolno wierzyc sprzedawcom bo oni polecaja to na czym nawiecej zarabiaja, proste.

0
  • #5 08 Mar 2006 09:53
    Tymon Bulkowski
    Poziom 13  

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam.

[size=9][color=#999999]Dodano po 16 [sekundy]:[/color][/size]

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i pozdrawiam.

1
  • #6 09 Mar 2006 09:46
    darek795
    Poziom 12  

Ostatnio widziałem reklamę, w firmie BEKO w ramach promocji gwarancja na 5lat na niektóre modele.

0