Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co po gimnazjum? AGH automatyka i robotyka?

15 Lut 2006 17:19 2521 18
 • Poziom 10  
  Witam!!!
  W przyszłości zamierzam iść na AGH automatyka i robotyka.
  Mam dylemat gdzie iść po gimnazjum.
  W gre wchodzi albo liceum mat-fiz-inf albo technikum wytwarzanie maszyn wspomagane komputerowo.
  Co wybrać?
  Wierze że użytkownicy tego forum pomogą mi w wyborze.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 21  
  Ja akurat mam taki sam dylemat. Lecz jednak technikum w mojej miejscowosci jest na bardzo dennym poziomie i nawet nie ma takich profilów. Więc ja wybieram się do liceum na mat-fiz-inf.


  Pozdrawiam ! :)
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 17  
  Jeżeli chcesz iść na studia techniczne to polecam iść do LO na profil mat-fiz ewentuallnie mat-info. W technikach jest dużo przedmiotów zawodowych kosztem matematyki przede wszystkim.
 • Poziom 25  
  Wybór nie jest prosty. Technikum - musi być naprawdę solidne jeśli myślisz o studiach (matma i fizyka są niezbędne na wstępie studiów). ZSŁ w Krakowie powinno być OK.
  Ogólniak - nie da Ci praktycznej wiedzy technicznej, do której w technikum jest po prostu lepszy dostęp.
  Miałem wielu kumpli i po ogólniakach i po technikach "czujących" temat i cienkich jak szczypiorki - wszędzie można lawirować i wszędzie można się czegoś nauczyć.
  Rozważ dostępne szkoły w Twojej okolicy i zastanów się solidnie nad wszystkimi warunkami i okolicznościami które się wiążą z nimi (internat? dojazd?) i podejmij decyzję.
 • Poziom 28  
  Czteroletnie technikum to dość porządna porażka jeśli chodzi o program nauczania. Wstrzymaj się z decyzją - zresztą nie wiadomo, gdzie się dostaniesz - ciekawe jak wyjdą wyniki nowego egzaminu na technika... I czy technikum będzie coś znaczyć, bo wiedzę zdobywa się samemu a nie w szkole! Pozdrawiam
 • Poziom 18  
  no zgadza się ale szkoła udostępnia ci wiedzę. Na przykład w technikach w bibliotekach masz dostęp do wieeeelu czasopism elektronicznych i nie tylko . Choć w wielu technikach sporo nauczycieli według mnie jest niedoedukowanych . Sam uczęszczam do technikum elektronicznego w Rzeszowie i jest tylko jeden nauczyciel który "zachęcił mnie" do pracy mianowicie nauczyciel z układów analogowych hehe , a reszta ?? porażka, z gościem z pracowni się często kłóce bo nie ma racji ( hehe np. gość mi mówi ,że nie ma przebiegu piła, często myli jednostki - porażka pedagogiczna i tyle) :D . Matma i Fizyka faktycznie leżą ,
  Mimo to polecam technikum . Jest więcej czasu aby przygotować sie do matury bo w tych gimnazjach to nic nie uczą.
  pozdrawiam
 • Poziom 26  
  A co myslicie o ZSE w Radomiu? Jestem dopiero w 2 kl. gim. ale juz by wypadalo pomyslec co dalej.
 • Poziom 18  
  Idź do LO, na profil z matematyką. Abyś póżniej nie żalowal na AGH. Niewyobrażacie sobie (uczniowie gimnazjum, LO lub technikum) jaka jest matematyka na I semestrze uczelni wyższych technicznyvh (AGH, Politechniki). Polowa odpada po pierwszym roku, czasami już po pierwszym semestrze, a wszystko za sprawą wyższej matematyki i fizyki, po częsci informatyki. Tak wię jęsli chcesz iść na Politechnikę lub AGH to tylko liceum, najlepiej o profilu mat-fiz, niebędziesz żalowal. Tak jak ktoś pisal wcześniej, w technikum są przedmioty techniczne kosztem matematyki i fizyki, a na pierwszym semestrze uczelni wyższych technicznych jest sama wyższa matematyka i fizyka.
 • Poziom 10  
  A możecie podać linki do szkół średnich do jakich chodziliście oraz podać profil.
 • Poziom 10  
  Sam już nie wiem:|.
  Jedni mówią że po tym i po tym nawet sobie radzą na tych studiach.
  Inni że po technikum odpadnie się na pierwszym roku.
 • Poziom 28  
  To, czy ktoś radzi sobie na studiach, zależy w największej mierze od niego samego. Musisz sam się zastanowić - czy jesteś zdecydowany zostać inżynierem - tak, inżynierem - i umieć matmę i fizę na bardzo wysokim poziomie? Bo potem skończysz liceum, na studiach gleba - czarny scenariusz - i co? Nie będziesz miał w sumie żadnych kwalifikacji, bo papier ukończenia liceum to tylko przepustka na studia, nic więcej. A z ukończonym technikum możesz iść w nieco inną stronę niż studia, może jakieś kursy, szkolenia z zakresu interesujących cię dziedzin techniki? Matmy i fizyki w technikum jest mniej - fakt. I paradoksalnie, z matmą jest trudniej - trzeba przerobić materiał na mniejszej liczbie godzin lekcyjnych.

  I pamiętaj - mamy XXI w. Już nikt nie otwiera serwisów RTV i nie naprawia telewizorów. To bez sensu, a to, że ludzie zanoszą TV do starych znajomych "flachowców" wynika tylko z przyzwyczajenia. Idź w kierunku nowoczesnej elektroniki, naucz się Protela, Catii, Autocada - tego uczą w rzadko którym technikum, a jeśli w ogóle uczą, to w parę godzin - śmieszne. Bądź do przodu, bo cały ten program nauczania jest o d.. roztrzaść i 20 lat do tyłu. Nie licząc oczywiście cyfrówki i programowania - chociaż generalnie tam się też rzadko nauczysz czegoś przydatnego. Raczej na przykładzie np. Z80 będziesz miał okazję przejść drogę przez mękę i stwierdzić, że programowanie to najgorsza rzecz pod słońcem. Bądź myślący. To jest podstawa.

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Cytat:
  zresztą nie wiadomo, gdzie się dostaniesz

  Dostać się dostanę tu i tu.
  Na koniec 3 gim będę miał około 145-150 a może więcej punktów.
 • Poziom 28  
  Ja miałem 160, a w technikum zacząłem się obijać, pić i chodzić na imprezy - w rezultacie powtarzam drugą klasę. Nigdy nie wiadomo :D nawiasem mówiąc jest w porządku, rok dłużej wojsko można olewać. A nigdy nie lubiłem się niepotrzebnych rzeczy uczyć :)
 • Poziom 26  
  Jest dokładnie tak, jak mówią poprzednicy.

  Jeśli się czymś szczerze interesujesz, to rób to!
  Rozwijaj się samodzielnie.
  Im więcej wysiłku włożysz w edukację za młodu, tym szybciej będziesz mógł "się obijać" w przyszłości. :D
  Oczywiście na imprezki+panienki też czas trzeba znaleźć - ale to nie może kolidować z nauką.

  Jest internet, są czasopisma elektroniczne, jest biblioteka.
  Nikt Cię "za rączkę" prowadzić nie musi w temacie elektroniki. Sam możesz. ;-)

  Części elektroniczne pozwalające opanować podstawy poprzez doświadczenia praktyczne, drogie nie są.
  Działaj.

  Jeśli czujesz, że "to jest to" co chcesz robić, idź do technikum.
  Po prostu Technikum+Polibuda wygląda lepiej w CV. :-)
 • Poziom 21  
  Czyli po tych postach widzę że lepiej iść na mat-fiz-inf ? Zastanawiałem się nad tym, i chyba skorzystam.


  Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Człowieku, to nie jest AŻ TAK decydujące, gdzie pójdziesz.
  Pójście do technikum/liceum, to nie wyrok.

  Ważniejsze co Ty sam robisz w kierunku rozwijania się.
  Człowiek się uczy sam!
  Konkretna szkoła, a nawet konkretny nauczyciel tylko w tym pomaga(mniej lub bardziej).