Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Super nietypowe działanie kotła gazowego.

amagila 15 Lut 2006 17:41 1922 10
  • #1 15 Lut 2006 17:41
    amagila
    Poziom 10  

Otóż kocioł 2 funkcyjny TERMETU typ AR-MSC20, w chwili gdy wyłącza się płomień nagrzewnicy - powoduje zakłócenia w całej domowej sieci elektrycznej. Zaznaczam, że do kotła nie ma podłączonych żadnych innych urządzeń czy sterowników takich jak. np regulator temperatury. Czy zakłócenia te może powodować zespół gazowy,a jesli tak to czy trzeba wymieniac go w całości (duży koszt !), czy wystarczy jakiś jego podzespół i który?

0 10
  • #2 15 Lut 2006 18:12
    kreslarz
    Poziom 35  

Witam!
    Proszę sprecyzować, czy zakłócenie jest ciągłe w czasie pracy pieca, czy następuje tylko w momencie zapłonu, czy gaszenia pieca. Jaki jest czas trwania zakłócenia i czym się objawia w odbiornikach TV , czy w radiu?
    Ile lat ma piec i kiedy ostatni raz przechodził konserwację wykonaną przez fachowca?
    Spróbuję pomóc.
    Pozdrawiam

0
  • #3 15 Lut 2006 20:12
    amagila
    Poziom 10  

Zakłócenia 1sekundowe powstają tylko i wyłącznie w chwili gdy płomień się gasi. Na ekranach telewizorów podłączonych do różnych gniazd wówczas następują zakłócenia w postaci zaśnieżonych pasów. Kocioł jest 10 letni, ale w międzyczasie przez serwis Termetu kilkakrotnie naprawiany i przeglądany.

0
  • #4 15 Lut 2006 20:58
    kreslarz
    Poziom 35  

Witam ponownie!
    Tak uszkodzenie jest znane i pochodzi z przekaźnika wyłączającego pompę obiegową. Pomaga wymiana sterownika, ale jest jeszcze inny sposób na pozbycie się zakłóceń tego typu. Zapewne piec jest podłączony do typowego gniazdka sieciowego w ścianie. Należy skrócić maksymalnie kabel prowadzący do pieca tak, by kończył on się wtyczką przy samym piecu, a zasilanie doprowadzić w pobliże pieca poprzez filtr firmy FILTERCON typ PFpz2-4-D, lub jak będzie niedostępny, to PFPZ-4-D/I.

Adres do producenta filtrów : www.filtercon.com.pl

Adres do dystrybutora filtrów : www.tme.com.pl

Pełny URL do przedmiotu : http://www.tme.com.pl/katalog/index.phtml?tme_session=jica6tmiu512l0ksel5rhgvg25bfrpkd&sid=&f_szukaj=filtr+sieciowy&f_radio=&idp=1

Nie gwarantuję 100% pewności usunięcia usterki, ale mnie się to udało w 4 przypadkach.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam

0
  • #5 16 Lut 2006 17:25
    amagila
    Poziom 10  

Dzisiaj stwierdziłem, że identyczne zakłócenia w sieci energetycznej powodują także inne urządzenia np. wentylator okapu kuchennego, wentylator zwykły włączone do różnych gniazd znajdujących się pod różnymi bezpiecznikami. Aby wyeliminować kocioł gazowy jako przyczynę zakłóceń odłączyłem go całkowicie, a zakłócenia przy wyłączaniu innych urządzeń były nadal. A więc problem tkwi chyba w sieci energetycznej??? Ale jaka może być tego przyczyna?

Moderowany przez skryn:

Temat zboczył z torów związanych z usterkami dotyczącymi tego działu. Przeniosłem.

0
  • #6 16 Lut 2006 18:04
    RAFALN
    Poziom 12  

Witam
    a jaką antene masz? dość często przy antenie siatkowej każde zakłócenie o róznej częstotliwości ona zbiera i wzmacnia i stąt te pasy.Odłącz antene od telewizora i sprawdz czy też się to dzieje.

0
  • #7 16 Lut 2006 19:17
    amagila
    Poziom 10  

Chyba nie jest to antena, gdyż po odłączeniu anteny te same objawy, a poza tym 2 tv mam na pokojowej antenie i to samo.

0
  • #8 16 Lut 2006 20:39
    aliali
    Poziom 14  

Nie wykluczam innych przyczyn już podanych ale najbardziej prawdopobna wydaje się wersja z anteną. Anteny pokojowe są zwykle szerokopasmowe i bardzo podatne na zakłócenia. Podobnie tv bez anteny zbiera wszystko z eteru. Dopóki nie zainstalowałem porządnych anten zewnętrznych "widziałem" w tv nawet przejeżdżające samochody oraz wszystkie zadziałania urządzeń elektrycznych w domu.

0
  • #9 16 Lut 2006 21:17
    amagila
    Poziom 10  

Dziekuję Aliali ! Jutro odłączam stare anteny i dokonam sprawdzenia wyłącznie na nowej antenie kierunkowej. O efektach powiadomię.

0
  • #10 17 Lut 2006 20:27
    amagila
    Poziom 10  

Eureka! Twoja podpowiedź Aliali była supertrafna! Zamontowałem nową antenę i jak ręką odjął. Serdecznie dziękuję, bardzo się cieszę że wszsystko o.k. teraz mogę spoko oglądać olimpiadę! Wszystkiego dobrego życzę - także pozostałym forumowiczom !

0
  • #11 17 Lut 2006 23:29
    artkoz3
    Poziom 17  

Tak w kwestii uzupełnienia !
    Zakłócenia , które miałeś mogły pojawiać się dwoma drogami:
    1.drogą w.cz. czyli przez antenę
    2.drogą napięciową (np. zła filtracja napięcia w zasilaczu anteny)
    Reasumując problem może powrócić , czego oczywiście Ci nie życzę!

0