Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Trekker - wymiana wariatora

mike_pi 15 Lut 2006 19:20 3063 2
    mike_pi
    Poziom 12  
    Witam

Mam skuter marki Peugeot Trekker i niedlugo mam zamiar wymieniac wariator seryjny na odwaznikowy. Ta operacja w serwisie jest dosc droga, wiec chcialbym sam go zmienic. Dlatego chcialbym sie spytac, czy ktos juz zmienial wariator wczesniej w skuterze, czego mam sie spodziewac, czego pod zadnym pozorem noie ruszac i jakie narzedzie beda mi potrzebe.

pozdrawiam
    mike_pi
    czarek18
    Poziom 24  
    Witam ja robiłem remont całego silnika Aprili SR50 ze zdjęciem wariatora nie miałem żadnych problemów odkręciłem nakrętkę i całość się wysuwa z wału korbowego.Trzeba uważać żeby nie pogubić rolek pamiętać o tulejkach gdzie były bo puźniej można mieć problemy.Uważać żeby nie połamać żeberek tależa wariatora przy odkręcaniu nakrętki.

Narzędzia klucz imbusowy chyba 5 albo 6 mm, klucz płaski nie pamiętam dokładnie chyba 14 mm.

Dwie sprawne ręce.

Tak z ciekawości ile chcą za wymiane wariatora w serwisie za samą robotę.Tą czynność można zrobić max 30 minut.

Pozdro......
    mike_pi
    Poziom 12  
    w motomanii w lodzi za wariator odwaznikowy + montaz zaspiewali 500, a w sklepach internetowych wario doplera kosztuje ok 350 zl + przesylka

apropo jeszcze montazu

nie jest nigdzie potrzebny klucz dynamometryczny?? slyszalem jakiejs pogloski, ze czasem jest potrzebny

p.s.

bawilaes sie moze przypadkiem w wymiane sprezynek w sprzegle??