Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć do przełącznika stary zasilacz?

wiwo92 15 Lut 2006 20:48 2676 4
  • #1 15 Lut 2006 20:48
    wiwo92
    Poziom 12  

Witam!
    Mam dośc stary zasilacz TRT - 200W jest on dość dziwny bo gdy był podpięty do kompa to przycisk power na obudownie nie był podpięty pod płyte główną tylko pod ten właśnie zasilacz.
    Posiadam ten przycisk, do tego przycisku wychodzi z obudowy 5 kabli w tym jeden na masę.
    Niestety nie wiem jak podłączyć te kable do zasilacza. Kolory kabli to: brązowy, biały, czarny, niebieski, zielony(masa)
    oto zdjęcie kabli:
    przełącznik pod który chcę podłączyć te kable wygląda tak, jest to oczywiście ta strona od której podłącza się kable, z drugiej strony jest przełącznik on/off:

W zasilaczu kable są podpięte z drugiej strony do takich wejść (kable są z drugiej strona ale nie da się tamtej strony zfotografować):
    do tej wtyczki u góry podchodzą takie kable (do tej wtyczki podłączam kabel który idzie do gniazdka):
    czarny - lewy u góry
    biały - prawy u góry
    zielony - na środku

do tej wtyczki niżej (do niej nic nie podłączam):
    brązowy - prawy u góry
    niebieski - lewy u góry
    zielony (ten sam co we wtyczce wyżej) - na środku

Proszę o pomoc i powiedzenie mi które kable mam gdzie podłączyć do przełącznika - które kable po prawej stronie przełącznika, które po lewej??

Jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam!!
    wiwo

0 4
  • Pomocny post
    #2 15 Lut 2006 21:05
    tronic1
    Spec od komputerów

Brązowy + biały i niebieski + czarny,takimi parami do włącznika.Włącznik masz przedzielony pośrodku.Na jednej połowie wpinasz brązowy i biały a na drugiej niebieski i czarny.

0
  • #3 15 Lut 2006 22:22
    wiwo92
    Poziom 12  

dzięki! już działa!!
    Jeszcze jedno:

na obudowie tego zasilacza jest opis każdeg koloru kabla, i jest tam napisane coś takiego:
    Orange P.G.
    Czyli rozumiem że pomarańczowy kabel to P.G. tylko co znaczy P.G. ???

Czy dobrze rozumiem że jak chcę np zasilić standartowy wentylator do kompa który ma 12V chyba? (jak się myle to proszę o pomo) to muszę podłączyć kabel odpowiadający za +12V (żółty) i mase?

No właśnie, po co są kable odpowiadające za np -12V albo -5V chodzi o to że jak mam +12V i -5V to razem jest 7V i musze te dwa kable połączyć i dają razem 7V a drugi kabel to musi być masa?

Proszę o wytłumacznie jakie kombinacje można robić z takiego zasilacza?

Jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam!
    wiwo

0
  • #4 15 Lut 2006 22:48
    tronic1
    Spec od komputerów

P.G. oznacza Powe Good.Wentylator 12V podłączasz pod żółty i czarny.Różna napięcia zasilające np.-12V są potrzebne do zasilania płyty głównej.+12V i -5V daje 17V.7V masz między zółtym i czerwonym.Zasilacz mozna użyc jako zasilacz warsztatowy,masz tam trochę różnych napięć np.3.3V.Zwróć tylko uwagę że poszczególne napiecia można w różnym stopniu obciążać.Na zasilaczu powinna byc naklejka z podanym amperażem dla poszczególnych napięć.

0
  • #5 15 Lut 2006 23:54
    judoka2
    Poziom 12  

Zasilacz ci odpali gdy przed włączeniem będzie miał obciążenie na +12V (żółty i czarny masa)oraz +5V(czerwony czarny) uruchomienie bez obciążenia tych napięć powoduje zniszczenie zasilacza ( wzbudzi się przetwornica) najlepiej podłącz CD ROM z kompa może być nawet padniety Nie dotykaj strony wysokiego napięcia przetwornicy nawet po wyłączeniu z sieci
    Kabelki do wyłącznika sieciowego
    Brązowy niebieski dopływ prądu
    Biały i czarny odpływ do zasilacza
    Jak styka wyłącznik potrzeba niestety samemu zmierzyć omomierzem
    Kabelki niebieskie w żółte ciapki łączymy na obudowe

0