Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

po podłączeniu cyfrówki przez usb komp siadł??

15 Lut 2006 20:48 2480 16
  • Poziom 10  
    POMOCY!!Po podłączeniu aparatu cyfrowego do kompa przez usb poraz może 20-30 komp mi się zawiesił uznałem to za jakąś usterkę systemową zrestartowałem kompa ale niestety nie wstał już nawet nie wchodzi główny ekran biosu i monitor się nie załącza diody i podzespoły na początku startują normalnie ale potem wszystko cichnie chodzą wiatraki diody się świecą na stałe i nie można go resetnąć trzeba wyjąć wtyczke z gniazdka! Płyta główna-MSI 865PE Neo2-P Aparat cyfrowy-Kodak DX7590 dzięki za szybkie odpowiedzi jeżeli ktoś z takim problemem się spotkał!! POZDRAWIAM!!
  • Spec od komputerów
    zlacze usb na obudowie czy na plycie? Zlacze nie jest polamane - tzn ten plaski kawalek w srodku? Moze robic zwarcie.
  • Poziom 10  
    usb na płytce 4 sztuki gniazda i wtyczki ok nie połamane!!
  • Poziom 19  
    Sprawdż czy napięcia wychodzące z zasilacza są prawidłowe (+3.3V, -12V, +12V, -5V i +5V)
  • Poziom 10  
    włożyłem drugą płytę gigabyta i wszystko jest ok działam od 2 dni na tym sprzęcie, a w serwisach bez sprawdzania po tym co słyszą mówią że coś od usb padło ale nie chce im zanosić płyty bo coś wymyślą strasznego i bóg wie ile trzeba by było płacić za naprawę!!?? Dodam że tamta płyta miała 2 miesiące ale przez swoje niedbalstwo zgubiłem rachunak ze sklepu i nie mam mozliwości reklamacji!!

Dodano po 7 [minuty]:

Dodaje zdjęcie płytki jak by to w czymś pomogło!!
  • Spec od komputerów
    Z tym aparatem to chyba przypadek.Gdyby zrobił nawet zwarcie to wysiadło by zabezpieczenie portu.Tak na spokojnie,włóż na płytę tylko procka i sprawdź czy odpali.
  • Poziom 10  
    robiłem tak i tak samo a inne części działają na drugiej płytce bez problemu nie wiem co to może być naprawde nie jestem takim super laikiem i wykluczyłem wszystko i tylko płyta siedzi ale nie mam zielonego pojęcia jak to sie mogło stać !! Jeden sprzedawca ze sklepu komputerowego powiedział że nie ważne jaki sie ma sprzet ani jakiego Wina to zawsze przed podłączeniem sprzętu pod usb należy wyłączyć kompa bo można spalić jakiś układ(kość jakąś) odpowiadającą za działanie usb-ków i wtedy wszystko pada i powiediał że tego się nie naprawia !! Nie wiem czy ma rację dlatego zamieściłem post na elektrodzie, ale najlepsze jest to że jak włączałem komputer to napięcie musiało być na usb bo myszka się świeciła którą mam pod usb a jednak ekran z biosem i tak sie nie wyświetlał !!
  • Moderator Samochody
    Musiał dojść do jakiegoś wyładowania elektrostatycznego. USB jest obsługiwane przez chipset, więc płyta pewnie jest do kosza.
  • Spec od komputerów
    Wyładowanie elektrostatyczne to chyba nie.Komp po podłączeniu aparatu działał tak jak właściciel pisze 20-30 min.Zresztą jak podłączasz wtyk usb to najpierw styka sie masa wtyku z masą kompa,obudowy..
  • Moderator Samochody
    Autor pisze, że wcześniej podłączał ten aparat ze 20-30 razy a nie, że zawiesił się po 20-30 min dizłania, zawiesił się zaraz po podłączeniu.
  • Spec od komputerów
    No fakt,za szybko czytałem.Sorry.
  • Poziom 31  
    Uszkodzony jest mostek południowy ICH5 (EB)
    Sygnały USB podłączone są bezpośrednio do mostka, najczęściej bez żadnych zabezpieczeń więc wymienia się tego kilogramami.
    Jedynym rozsądnym wyjściem jest naprawa gwarancyjna.
  • Poziom 18  
    "zawsze przed podłączeniem sprzętu pod usb należy wyłączyć komputera bo można spalić jakiś układ(kość jakąś) odpowiadającą za..."

niestety nijak to sie ma np do mojej instrukcji cyfrówki. (podłaczyć kablem i dopiero wtedy mozna właczyc aparat.... ba mam urzadzenie usb, które wręcz trzeba podłaczać dopiero po wystartowaniu systemu??????)

Co do MSI to piekne płyty, ale niestety wrażliwe i delikatne!
    Przydałoby się jeszcze, żeby padła nazwa zasilacza bytujacego w komputerze.
  • Moderator Samochody
    Uszkodzenie mostka wyklucza możliwość/opłacalność naprawy.

W przypadku wyładowań statycznych nie ma większego znaczenia czy komputer jest włączony czy nie... bardziej istotne jest czy jest uziemiony i jak wkładamy wtyczkę, najlepiej przed jej włożeniem jest dotknąć jej metalową osłoną osłony gniazda lub jakiegokolwiek nielakierowanego fragnentu uziemionej obudowy PeCeta.
  • Poziom 15  
    Tak jak już tu wspominano coś musiało paść, skoro płyta nie daje ekranu startowego itd.

Wyłączać komputer przed podłączeniem urządzenia USB ? Toż to śmiechu warte. Wydawało mi się, że wielkim atutem standardu USB jest to, że można podłączac i odłączać urządzenia bez wyłączania komputera!

Z problemem z zawieszania się komputera przy podłączaniu urządzenia USB spotkałem sie niedawno w szkole. Problem polegał na tym, że gdy podłączyło się jakieś urządzenie do portu USB z boku lub też przodu komputera (czyli USB wyprowadzone na kablu z płyty do przedniego panelu obudowy) to komputer momentalnie stawał, zawieszał się i pomagał tylko restart. O dziwo problem pojawiał się tylko i wyłącznie przy tym bocznym/przednim porcie USB. Podłaczając urządzenie USB bezposrednio do gniazda na płycie głownej tego już nie było i wszystko pięknie śmigało.

Co do MSI to szacunek dla tej firmy i jej płyt. Robia całkiem niezły sprzęt, a raczej robili, bo nie wiem jak teraz to wszystko wygląda. Mam płytkę MSI na BX'ie ma blisko 6 lat i jest po takich przejściach, że nieporozumienie. Sprzęt nie do zajechania, po tych prawie 6 latach siał aby 1 kondensator a płyta i tak działa, wymieniłem i jest OK.

Żeby nie było za bardzo off top. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zanieść płytę na gwarancję, no ale skoro nie ma paragonu, to trudno, żeby bez niego przyjęto sprzęt w ramach gwarancji. Samemu raczej mało sie zdziała... szanse zeby to ożyło są raczej zerowe...
  • Poziom 27  
    Tak jak kolega napisal usb w swojej konstrukcji mial zapewniac podpinanie do kompa w kazdej chwili plyta powinna miec zabezpieczenie jesli takiego nie posiadala to wina producenta i tu sie nie zgodze producent plyt Msi slynie z obnizania kosztow produkcji kosztem ..... .Po drugie dosc czesto spotykam sie zplytami ktore cos wyprawiaja wiele takich plyt to slawne msi czy gigabyte nie naprawiam komputerow zawodowo ale jak ktos przyniesie to za kawe chetnie sie pobawie. Ja bym poszedl do sprzedawcy i pogadal jesli masz podelko i sprzedawca ma dobre checi to powinien miec nr seryjny plyty ktora sprzedawal to moze ci uzna gwarancje.
  • Poziom 10  
    płyta została naprawiona przez serwis prawdopodobnie tak jak pisaliście poszło usb i juz płyta naprawiona wszystko działa ok dzięki za podpowiedzi ZAMYKAM TEMAT!!