Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmieniarka YAMAHA CDC-645 dziwne objawy wymiana lasera

Pioro33 15 Lut 2006 23:24 1296 1
  • #1 15 Lut 2006 23:24
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam!
    Posiadam zmieniarkę YAMAHA CDC-645 jak w tytule i chciałbym prosić o pomoc w zidentyfikowaniu uszkodzenia, a w zasadzie o utwierdzenie mnie w przekonaniu że to laser jest uszkodzony lub wyprowadzić mnie z błedu :)

1. Objawy uszkodzenia:
    zmieniarka podczas odtwarzania utworu jest np na czasie odtwarzania 2:40 a po chwili sama przeskakuje na 3:20 i tak się dzieje non stop sama przeskakuje i w zasadzie non stop leci ten sam utwór...

pozatym czasami potrafi się pogubić przykładowo zmieniam utwór z 1 na 4 to nie może go wyszukac ale gdy wrócę do utworu 1 i spowrotem na 4 to już go odtwarza...

2. Czy ktoś posiada informacje na temat tego jaki laser tam siedzi ewentulanie co można za niego wsadzić (dla ułatwienia jestem w stanie dodać zdjecia lasera)...

Będę wdzieczny za wszystkie sugestie związane z problemem za co z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie

0 1
  • #2 16 Lut 2006 11:42
    Marek Ulaszek
    Poziom 22  

Witam. Lubi Pan zmienarki Yamahy... ale na temat. Proszę dokładnie obejrzeć przekładnie wózka lasera - szczególnie małe zębatki. Poruszać czy nie ma oporów. Zdarzają się pęknięcia zębatki najmniejszej np. na silniku, które powodują, że w pewnym momencie stawia opór co powoduje objaw przeskoku- gubienia ścieżki przez laser i tak jest cyklicznie- czyli chwilę pracuje dobrze a po 2-3 min przeskok. Może być już słaba emisja laser, co daje też objaw nieregularnych skoków, przy przesuwaniu z utworu na utwór może sie nie wczytać. Najlepiej pomierzyć RF - szczegóły tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=196922&highlight.. Ja czasami robię jeszcze tak: zaznaczam pozycję na PR-ce od prądu lasera i "podkręcam" o kilka stopni nastepnie porównuje efekt. Jak poprawi się czytanie płyt to w zasadzie laser do wymiany. Pozdrawiam.
    A i jeszcze optyka powinna być czysta.

0