Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programatory willem i uniwersal flesz programer i 29lv800

16 Lut 2006 12:51 3435 3
  • Poziom 23  
    Witam Szanownych kolegów czy ktoś może mi napisać jak ma być skonfigurowany port lpt w biosie i jakie mają być ustawienia programatora willem bo wczoraj już przytym zgłupiałem .Mam willema pcb3b i adapter tsop48 z epsilona wlutowany jest flesz AMIC 29800 był też 29lv800 i jak zlisty programowanych układów wybiorę taki jak trzeba pokazuje że trzeba adapter i wtedy w żaden sposób nie rozpoznaje id układu a jak np wybiorę jakiś flesz który jest w dużej obudowie czyli bez adaptera tylko że w żadnym wypadku 29800 a np 29f002 to id układu rozpozna prawidłowo jako amic 29800 ale o zaprogramowaniu niema mowy to samo jest na uniwersal flesz programer też nie udało mi się zaprogramować żadnego z fleszy 29800 nie wspominając już o 26800 który akurat trzeba zaprogramować . I na koniec pytanie do fleszujących dvd czy wsad do flesza programowanego przez kabel (rx tx)lub programowanego w płyty cd jest taki sam jak programowany przy pomocy programatora zewnętrznego ? bo już ostatnio się pogubiłem
    Pozdrawiam Darek
  • Poziom 13  
    orion napisał:
    ...Mam willema pcb3b i adapter tsop48 z epsilona wlutowany jest flesz AMIC 29800 był też 29lv800 i jak zlisty programowanych układów wybiorę taki jak trzeba pokazuje że trzeba adapter i wtedy w żaden sposób nie rozpoznaje id układu a jak np wybiorę jakiś flesz który jest w dużej obudowie czyli bez adaptera tylko że w żadnym wypadku 29800 a np 29f002 to id układu rozpozna prawidłowo jako amic 29800 ale o zaprogramowaniu niema mowy to samo jest na uniwersal flesz programer też nie udało mi się zaprogramować żadnego z fleszy 29800 nie wspominając już o 26800 który akurat trzeba zaprogramować . I na koniec pytanie do fleszujących dvd czy wsad do flesza programowanego przez kabel (rx tx)lub programowanego w płyty cd jest taki sam jak programowany przy pomocy programatora zewnętrznego ? bo już ostatnio się pogubiłem
    Pozdrawiam Darek

Hmm... tylko nie wiem jak połączyłeś adapter epsilona do willema - bo tam są przecież inne standardy wyprowadzeń...

z willemem ci nie pomogę ale universal flash programmer z epsilona programuje flash'e 29lv800 a29800 i wspomniane 26lv800 (macronix jak się domyślam) bez problemu - nie piszesz który masz adapter (programujący w trybie 8 czy 16-bit) - bo w zależności od niego różnie wybiera się układy...
    ustawienia portu LPT powinny być na ECP - masz opis na stronie epsilona
    Podajesz za mało informacji - myślę, że najlepiej jak zadzwonisz sobie do producenta siedząc przed komputerem i programatorem i prześledzisz krok po kroku swoje poczynania - rozwiążesz problem w 5 min.

nie wiem o co ci chodzi z kablem rx-tx - domyślam się, że chodzi ci po prostu o programowanie przez programator i bezp. w dvd
    po układach (26LV800) sądzę również że chodzi ci o mantę... zgadłem?
    pliki .bin są takie same dla programatora i obrazu płyty i to nie ważne (o ile to manta) który (z podkreślnikiem czy bez) użyjesz dla programatora. W obrazie CD muszą być oba.
  • Poziom 23  
    Masz rację pomyliłem się epsilon to uniwersal flesz programer a do willema mam to http://sklep.programatory.com/index.php?catID=6&prodID=10
    nie chodzi o mante tylko o bellwoodaz fleszem 26lv800 którego za żadne skarby nie mogę zaprogramować (w liście programowanych układów takiego brak jaki wybierasz jak go programujesz?) Zaznaczam że nie miałem bliższej stycznośći z fleszami gdyż naprawiam głównie tv i najczęściej programowałem eepromy a to jak wiadomo raczej idzie gładko. Ostatnio do zakładu znajomego trafił belwood z efektem braku wizji na wszystkich wyjściach foniia ok więc on mało myśląc ściągnął soft z internetu no i po tej akcji sprzęt umarł a marudny klien już odrazu krzyczy że dał za niego 500 zł i co teraz .A że trochę interesuje mnie programowanie (bgo jak sądzę w przyszłości więkrzość napraw dokonywać się będzie przy pomocy kompa i przogramatorów postanowiłem głębiej wniknąć w temat willema i uniwersal flesza już miałem dokupiłem tylko adaptery dawaj się bawić no i w żaden sposób nie ruszyłem tego 26lv800. ale sie nie poddaje i ide do komisu szukać dvd z takim fleszem i znajduję z 29lv800 dałem za niego całe 3 dychy bo był bez pilota i ten flesz zaprogramowałem willemem natomiast UFP nie dałem rady . wgrałem do niego soft z bellwooda i wstawiłem do niego i dvd żyje . Natomiast pytanie czy sifty są takie same dowgrywania przez kabel czy bezpośregnio do flesza są takie same wzięło się z tąd że odczytałem flesz dvd daytek kablem potem zaprogramowałem tego samego flesza programatorem tym softem odczytanym przez kabe i dvd nie ożyło a jak znowu zaprogramowałem kablem to wszystko ok.
    Pozdrawiam Darek
  • Poziom 13  
    Nie wiem w jaki sposób zczytuje kablem daytek - może z jakimś nagłówkiem albo w swoim specyficznym formacie i dlatego nie działa...
    Pliki na pewno są takie same do programowania programatorem i wgrywanie poprzez płytę CD w odtwarzaczach manta (innych pewnie też)
    26LV800 - na pewno idzie Universal Flash Programmer'em - bo takiego sprawdzałem. Ustawia go się jak typowego 29LV800 - i chyba nawet ID było takie samo co 29LV800.
    Podstawowa sprawa - to ustawić programator w tryb LV (zworka J1 zdjęta, reszta zwarta)
    oraz odpowiednio dla adaptera wybrać układ w programie (najlepiej willem eprom prog 0.97ja)
    - jak masz adapter 16-bit (piętrowy za 45zł) - to wybieradz z przedostatniej grupy tj. 16bit (LV) -> potem 29LVx00 i MBM29LV800 z boot blockiem B lub T - w zależności jaki scalak posiadasz...
    - jak masz adapter 8-bit (8/16) /za 15zł/ - to wybierasz ostatnią grupę, potem tą 8/16bit i 29LV800
    Jak zrobisz odwrotnie - to nie będzie działało!!!