Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kabel telefoniczny do neostrady i jak podłączyć

ctxpl 16 Lut 2006 13:43 15446 15
  • #1 16 Lut 2006 13:43
    ctxpl
    Poziom 10  

Witam mam neostrade od 4 lat i zawsze miałem problemy z zakłuceniami ponad 58 db dzwoniłem to tp sprawdzali parametry linia ok :( dziś zeszłem do garażu (tam mam kabel od tp) odłączyłem całom instalacje telefonicznom która jest w domu i podłączyłem prosto do kabla od tp gniazdko i router i zaklucenia siegały tylko 40/39 db więc wziolem i podlączyłem odd kabla tp kablem (drut ) (metoda wiszących po scianac kabli , tymczasowo) do pokoju gdzie mam kompa i bylo 51 db zakłucenie. Moje pytanine brzmi jakim kablem najlepiej podłączyć net do lini TP (linka czy drut )???

1 15
  • #2 16 Lut 2006 14:07
    netserfer
    Poziom 18  

anierożważałes innego poprowadzenia kabli dalej od źródeł zakłuceń

0
  • #3 16 Lut 2006 14:08
    ctxpl
    Poziom 10  

jak masz sagema to klikasz na ikonke zielonom i alt+d a jak jakiś router to masz ADSL status

0
  • #4 16 Lut 2006 14:28
    ctxpl
    Poziom 10  

Cytat:
    Startup Attempts: 2
    Elapsed Time: 0 days 0 hours 42 minutes 37 seconds

Downstream

Upstream

SNR Margin 23.0 30.0 dB
    Line Attenuation 44.6 27.0 dB
    Errored Seconds 11 6
    Loss of Signal 1 1
    Loss of Frame 0 0
    CRC Errors 4 0
    Data Rate 768 160 kbps
    Latency FAST FAST

to pogrubione to zakłucenie im większe tym gorzej. a co do kabla to jaki polecacie linka czy drut

1
  • #5 16 Lut 2006 14:44
    Yca
    Poziom 20  

a ja mam tak sprytnie rozpisanie i to mnie zmylilo :)

Code:
    Connection Status     Connected

US Margin    25
         DS Margin    31
         Modulation    MMODE
         LOS Errors    0
         DS Line Attenuation    30
         US Line Attenuation    21
         Path Mode    Fast Path

Czyli ze mam 21 do 30 czyli nie tak najgorzej :D Dzieki za info :)

Co do kabla: linka czy drut nie wiem czy bedzie jakas znaczaca roznica, nie wydaje mi sie, ale moze niech ktos obeznany w kablach sie wypowie :)

0
  • #6 16 Lut 2006 15:24
    netserfer
    Poziom 18  

może niejestem znawcą kabli ale różnica dlamnie jest mniejwięcej taka że drut jest sztywny,nie ma sensu go w większych średnicach produkować, i łatwiej się lutuje, pozatym nie wiem czy są jakies istotne różnice

0
  • #7 16 Lut 2006 16:14
    pol_s
    Poziom 25  

Najlepiej zrobisz jak użyjesz kabla (drut) w ekranie tak jak wcześniej doradzano. Dobrze by było aby ekran uziemić.
    Oczywiście kabel telefoniczny lub skrętka komputerowa

Pozdrawiam

0
  • #8 16 Lut 2006 22:54
    kono40
    Poziom 10  

Pracuję przy takich instalacjach.Najlepszym kablem byłaby skrętka komp jeżeli kabel zamocujesz na sztywno to może być drut jeżeli kabel będzie się bujał to linka.Wcześniej miałeś zbyt dużą tłumienność z powodu (złej inst tel)kiedyś nie stosowano skrętek na kablach telefonicznych.W większoś przypadków tłumienie nanosi się nie z instalacji do komputera lecz z instalacji telefonicznych np.duża liczba ap. równoległych.

0
  • #9 17 Lut 2006 10:13
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Dodam jeszcze tyle żeby nie rozbić par. Instalatorzy z TP rozbijają pary nagminnie ( nie wszyscy ).
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #10 06 Sty 2010 17:20
    Traianus
    Poziom 10  

Mam łącze neo 2mb na płaskiej przedłużce 10m ;/ i tłumienie 61dB, margines 8-10dB (zmienia się w tych granicach). Niestety modem ZTE nie podołał, za to sagem fast 800 daje rade i nie zrywa, jednak chciałem podpiąć router i boję się że nie zadziała. Jaki kabelek zastosować żeby nieco poprawić parametry, myślałem żeby podpiąć go bezpośrednio do puszki, a nie do gniazdka telefonicznego, przez co jeszcze skrócić drogę i wyeliminować dodatkowo ten odcinek (kiepskiego) kabla. Słyszałem że oprócz skrętki stosowane są również kable koncentryczne i mają one jeszcze lepsze własności, czy to prawda ?? Jeśli tak to jaki typ kabla koncentrycznego, jak zdążyłem się zorientować jest jakiś cienki kabel Ethernst, gruby kabel Ethernet, sieć ARCNET wykorzystuje kabel RG-62/U (cokolwiek to oznacza :ganja: ) no i jest jeszcze kabel antenowy :D Doradźcie coś proszę :robot:

0
  • #11 16 Sty 2010 23:00
    dipol
    Poziom 33  

Skrętka telefoniczna 2 lub 3x2x 0.5 ekranowana,glowery na kablach pozapinane,zwora od strony stacyjnej na półce ADSL jak bez telefonu na ok 3,5km mam 6Mb internet i telewizję IPTV .Impedancja skrętki telefonicznej Z 600om koncentrycznego Z 50-75om na takie łącze patrzymy jak na kabel po którym płynie wcz !!! sam sobie zestawiłem bo specjaliści bladego pojęcia nie maja hi .Dostałem informacje ze tylko 2km ale po negocjacjach .........hi sprawa się wyprostowała hi W czwórce nie może być ISDN, Chińskie kabelki telefoniczne potrafią się zachowywać jak dławik wcz najlepiej ze skrętki RJ do gniazda modemu!Przede wszystkim pomiary,pomiary....! i montaż jak przy wcz tylko komu się chce.
    Powodzenia!! 73!

0
  • #12 17 Sty 2010 14:44
    Traianus
    Poziom 10  

dipol był bym bardzo wdzięczny jak byś przetłumaczył to co napisałeś, na język kompletnego laika w dziedzinie telekomunikacji i elektroniki :idea: (co to takiego glower i wcz) chciałbym poradzić sobie z problemem jednak nie znam się na tym za bardzo :D

1
  • #13 07 Mar 2012 03:45
    Janelektro
    Poziom 12  

Witam serdecznie.
    Zaznaczam na początku, że dopiero zaczynam przygodę z telefonią, więc proszę o wyrozumiałość.

Czy można użyć przewodu YDYp do podłączenia gniazdka (telefon+modem ADSL) od puszki przyłączeniowej, Odległość od puszki (parter) do miejsca instalacji na poddaszu to ok.20m (2,70m wys.parteru+2,70m wys.piętra+14m).
    Ewentualnie jezeli nie można YDYp, to czy na skrętce kategorii 5e ? A jakie będą straty na sygnale ?

0
  • #14 07 Mar 2012 06:33
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Użyc można , ale bardziej opowiedna jest skrętka, bo chroni przed zakłóceniami.

0
  • #15 07 Mar 2012 22:32
    dipol
    Poziom 33  

Do 2Mb każda skrętka telefoniczna im wyżej tym trzeba to lepiej wykonać. ADSL2 6M i VDSL,telewizja IPTV-kupisz przewód 3x2x0.5 w ekranie telefoniczny do modemu- filtr i potem telefony.Ekran kabla spinamy z ekranem(glowerem) kabla telekomunikacyjnego.Telefony za filtrem -można zrównoleglić. I po takiej przeróbce z 1Mb zestawia się na 12Mb i więcej zależy od odległości od centrali to jest sygnał WCZ na parze symetrycznej!. Cały czas się kłaniają rzetelne POMIARY i wiedza co to jest WCZ.
    Ale dlaczego się z tym bujasz zgłaszasz i firma -operator ma to wykonać w ramach swoich obowiązków -z abonamentem nie zalegasz hi.
    73!

0
  • #16 07 Lis 2012 18:24
    wojtek7834
    Poziom 2  

Witam mam proźbę do dipola możesz mi dokładnie napisać jak to zrobić żeby zmniejszyć tłumienie

0
  Szukaj w 5mln produktów