Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Singer/lucznik maszyna do szycia - igla sie blokuje

Porschedesign 16 Lut 2006 13:56 11946 3
  • #1 16 Lut 2006 13:56
    Porschedesign
    Poziom 1  

Witam
    Zwracam sie do Was z pytaniem bo przestala mi dzialac moja stara maszyna singerowska i nie wiem czy problem jest wart naprawy czy moze w koncu trzeba kupic cos nowego. Z gory przepraszam za niespecjalistyczny jezyk ale nie jestem ekspertem w sprawach maszyn, niestety.
    Podczas szycia zaslon ( czyli materialu dosc grubego) przyblokowal mi sie material i efekt jest taki, ze igla teraz sie blokuje i nie dochodzi to konca na dol w miejscu, gdzie normalnie powinna schodzic. Zdjelam metalowa oslonke w wierzchu i wyglada na to, ze igla jest od dolu blokowana przez metalowy okreg. Wydaje mi sie ze w tym okregu sa otwory i podczas normalnego prawidlowego szycia igla trafia w ten otwor a teraz sie rozregulowala i trafia na metal. Tak mi sie wydaje i tak wynika z moich obserwacji. Mam zatem pytanie - czy problem ten jest naprawialny " w domowych warunkach" - np przez kogos kto np zajmuje sie naprawa sprzetu roznego u nas w pracy i ma jakies pojecie na temat dzialania mechanizmow. Chodzi mi o to, czy da sie to naprawic nie w serwisie. Jezeli tak, to co trzeba zrobic i od czego zaczac? Pisze o niezanoszeniu maszyny do serwisu gdyz nie mieszkam w Polsce za prace w serwisie tutaj za robotogodzine kasuja 3 razy wiecej niz maszyna jest warta.
    Czy, na podstawie moich opisow sadzicie, ze warto starac sie to naprawic czy dac sobie spokoj i kupic nowa? Dodam jeszcze, ze jak wyjme igle z maszyny, to sam mechanizm na pierwszy rzut oka pracuje prawidlowo.
    Bardzo prosze o odpowiedzi - sprawa jest dosyc dla mnie pilna.
    Pozdrawiam i z gory dziekuje
    Kasia

2 3
  • #2 16 Lut 2006 16:54
    Kristo
    Poziom 16  

Z opisu wnioskuję, że jest to maszyna kl. 800 Łucznika. Prawdopodobnie przeskoczyły kółka zębate napędzające chwytacz obrotowy. Musisz odkręcić pokrywkę od spodu pod chwytaczem i obejrzeć dwa kółeczka. Z reguły konieczna jest wymiana ale czasami doraźnie można wyczyścić ząbki z resztek nitek i tkanin i prawidłowo je ustawić. Najprościej tłumacząc sposób ustawiania trzeba igielnicę opuścić maksymalnie do dołu i obracając dalej kołem podnieść ją o 2 mm do góry. W tej pozycji ostrze chwytacza powinno zgrywać się z osią igły. Jeszcze jedno, do odkręcenia wkrętów mocujących koła zębate trzeba koniecznie użyć klucza sześciokątnego, nie próbować odkręcać żadnym cienkim śrubokrętem itp. Powodzenia.

0
  • #3 24 Paź 2006 20:44
    Sebaczaj
    Poziom 14  

Witam. Mam coś podobnego, na grubszych igłach (są ok 2 minimetry dłuższe) i haczy mi o ten metal. Nie wiem co to jest ten mechanizm chwytaka, z którym ma grać oś igły?

0
  • #4 24 Paź 2006 23:33
    axxx
    Specjalista AGD

Jezeli stosujesz inne dlugosci igiel to regulacje musisz dokonac igielnica tzn. podnosisz ja do gory lub opuszczasz na duł .Natomiast jak uzywasz
    igieł grubszych i igła ociera lub odgina sie od chwytacza to niestety musisz
    cofnac chwytacz od igły.

0