Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JUNKERS 250-5 /nie gaśnie świeczka/nie grzeje

16 Feb 2006 14:05 4220 8
  • Level 10  
    JUNKERS 250-5 , bez świeczki dyżurnej, zapalany na baterię. Czy ktos wie co się mogło stać w Junkersie; nie ma ciepłej wody , po zamknięciu wody nie gaśnie świeczka. Ponadto z pokrętła, które służy do regulacji przepływu siły strumienia wody przecieka, tzn cieknie, kapie troszkę. Jakby ktoś się znał na tym sprzęcie i doradził jak działać?
  • Level 33  
    extra3 wrote:
    JUNKERS 250-5 , bez świeczki dyżurnej, zapalany na baterię. Czy ktos wie co się mogło stać w Junkersie; nie ma ciepłej wody , po zamknięciu wody nie gaśnie świeczka. Ponadto z pokrętła, które służy do regulacji przepływu siły strumienia wody przecieka, tzn cieknie, kapie troszkę. Jakby ktoś się znał na tym sprzęcie i doradził jak działać?

Może to dlatego, że junkersy naprawiam sporadycznie ale wytłumacz mi jeszcze raz co z ą świeczką?
    Jest czy jej nie ma?
  • Level 10  
    Świeczka po zamknięciu wody raz gaśnie a czasami nie chce gasnąć. Ponadto woda płynąca nie jest ciepła chociaz powinna być.
    Przy okazji dziękuję za zaintersowanie problemem i za chęc pomocy.
  • Level 22  
    a jak sie swieczka swieci, i jak odkrecisz wode, to dysze podrzewajace sie zapalaja ??
  • Level 2  
    Quote:
    Świeczka po zamknięciu wody raz gaśnie a czasami nie chce gasnąć

Regulacja mikrozałącznika (patrz instrukcja obsługi pieca) powinna pomóc.
  • Level 14  
    Mam podobny problem. Do pewnego czasu sam 'konserwowałem' JUNKERSA ze stałą świeczką nie znam typu ma ze 20 lat.
    Kiedy znowu zaczął szwankować żona wezwała fachowca. Po wizycie fachowca czasem junkers nie gaśnie po zakręceniu wody. Fachowiec był wzywany jeszcze dwa razy i dalej czasami junkers nie gaśnie ( w obiegowej opinii fachowiec jest b.dobry)
    Chyba sam się za to za to zabiorę ,proszę o jakieś porady, bo skoro fachowiec sobie nie radzi...
  • Level 10  
    Witam mam identyczny problem, woda zawsze delikatnie kapała z tego miejsca od czasu kiedy wynajmuję lecz się tym nie przejmowałem , dodatkowo przewód zimnej wody w pobliżu zespołu wodnego jest pokryty skrystalizowaną białą mazią [ może to pomoże w diagnozie]. Problemem jest to, że piecyk przestał w ogóle się zapalać, nie ma iskry, baterie nowe. Wcześniej zauważyłem, że się nie wyłączał po zakręceniu wody, więc po prostu wyłączałem na chwilę wyłącznik główny, po włączeniu już się wiadomo nie palił.
    Zdjąłem dziś obudowę sprawdziłem wszystkie połączenia kablowe, wyczyściłem z ogromu kurzu, lecz nadal nic.
    Następnie przeczytałem instrukcje i znalazłem rozwiązanie by wyregulować mikroprzełącznik poprzez dokręcanie/odkręcanie śrubki pod mikroprzełącznikiem i faktycznie wtedy momentalnie się piecyk zapalił [mimo, że nie puszczałem wody] Problem w tym, że piecyk sie zapala tylko i wyłącznie gdy ręcznie przykrecam śrubkę, a normalnie po odkręceniu wody to nie działa. Będę wdzięczny za pomoc :)
  • Level 21  
    Do wymiany prawdopodobnie tulejka górna zespołu wodnego oraz dolny regulator ilości wody z iglicami ( iglice zatarte). Wezwij serwis. Koszt z robotą to ok. 250-300 zł. No chyba że długo kapało to nie będzie można rozdzielić zespołu wodnego od gazowego ( skorodowane śruby najczęściej łby się ukręcają), wtedy naprawa dużo droższa- mało opłacalna lepiej kupić nową termę.