Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Walnięty komp na gwarancji a urząd ochrony konkurencji i...

30 Lis 2005 22:26 1656 18
  • Poziom 25  
    Witam :cry:
    No i zawiozłem komputer do serwisu. Odpowiedź za kilka dni. Objawy? Płyta MSI KT-880. Trzy listki pamięci Twin-mos 256/400. Trzeci kupiłem 4 dni temu. W dual chanelu 512/400 komputer załaduje system. Przy wyłączaniu programów, ale to nie reguła, bo także np. przy pisaniu pracy, albo korzystania z internetu, samoczynnie wyłącza się. Ot tak po prostu. Jeśli jest w singlu 512/400 to ma znaczenie (:?: :?:) w jakiej kolejności wkładam listki.
    W pierwszym przypadku komputer wystartuje, ale system pokazuje na pulpicie z ikonami informację:"System wykrył pliki nieznanego rodzaju. Proszę o włożenie płyty z systemem operacyjnym w celu zamiany plików na zgodne z systemem". Jeśli jednak listki pamięci zamienię miejscami, nadal 2 zielone sloty pamięci obok siebie, to komputer nie uruchomi się, tzn. startują wiatraki, dysk, monitor nie włącza się, stacja dyskietek bezprzerwy pracuje i zgrzyta, komputer albo sie zresetuje recznie, albo wyłączy przez wyjęcie przewodu zasilającego. Komputer pracuje prawidłowo na DDR400 tylko z jednym z trzech listków, albo z dwoma na DDR333 lub DDR266,a przecież przywieziony ze sklepu przez pewien czas działał prawidłowo. Sporadycznie pojawiają się jednak komunikaty na niebieskim ekranie:"Trwa fizyczne zrzucanie pamięci" albo "Jeśli widzisz tę informacje pierwszy raz, zresetuj komputer, jeśli problem bedzie sie powtarzał, sprawdź zgodność wszystkich urządzeń, skontaktuj się z...". Wypowiedzcie się proszę, co może być usterką. Komputer jest zadbany. Niebyło w nim nic kombinowane. :|
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Testowałeś pamięć? Albo pamięć uszkodzona,albo nie chce współpracować razem albo zasilanie pamięci szwankuje lub coś nie tak z kontrolerem pamięci.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    PAMIĘĆ jak widać z objawów. Nie koniecznie są uszkodzone kostki, mogą po prostu nie chcieć ze sobą współpracoawać ( z płytą zresztą też ) Mam podobny efekt: pamięć SDRAM sprawna, a jedna płyta wcale nie chce z nią wstać. No spóźniłem się he he. Może być jeszcze zakurzony slot pamięci lub przybrudzone styki na pamieci
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    TwinMosy mają także problemy z praca na płytach Abita. Ja już sie wyleczyłem z tych pamięci u kolegi na komputerze. Też było CL-2.5 dual na dwóch 256MB. Co jakis czas komputer wywalał niebieskie ekrany. Teraz na kościach NoName chodzi wszystko jak złoto. Płyta była NF-7 v2.0 chyba....
  • Poziom 25  
    Witam ponownie. Cóż. Zadowolony nie jestem. Komputer wrócił z serwisu do domu. Wciąż ma ogromne znaczenie, jaki listek pamięci wkładam w które gniazdo od pamięci, bo inaczej komputer nie wystartuje. A że mam 3 listki to tak załóżyłem, że komputer działa i ma 756Mb w single channelu na ddr400mhz. Objawy dla dwóch listków identyczne jak w opisie z listopada, przed oddaniem go do serwisu. Jednak w serwisie zapeniono mnie, że komputer "bedzie działał lepiej" bo zrobili mu upgrade biosu. Tamten ponoc był do bani. "Oczywiście nie jest uszkodzona płyta ani pamięć" tylko Twinmosy są "kapryśne" i może być tak ze odwrócona kolejność listków nie uruchomi komputera wogóle. Cóż, kupiłem szrota. Niestety. Kiedyś robili lepsze rzeczy. Ale jeśli koparkami ładuje się pamięci, telefony komórkowe, płyty główne to nie mogą działać dobrze. Zamykam post, bo muszę jednak kupić inny komputer. Dziękuję kolegom: "tronic1", "BadDog", "sq8ju" za zainteresowanie postem. nara :|
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zaczne od tego ze pamieci Twinmos nie sa jakies rewelacyjne. Zreszta nie tylko te , bardzo czesto bywa tak ze jedna sztuka dziala poprawnie a druga juz nie . Objawy jakie zaostały tu podane wskazuja na to ze jest to wlasnie wina pamieci. Mozna to sprawdzic w kilka minut . Polecam dwa programy
    1. darmowy MEMTEST
    http://www.memtest.org/
    Jest to chyba najlepszy darmowy program do sprawdzania pamieci. Niestety ma jedna wade czasem nie wychwytuje błedów (współpracy) kiedy jest kilka kości pamięci - zwłaszcza tryb dual chanel.
    2. Goldmemory
    Wedlug mnie najlepszy program do sprawdzania pamieci. Program ten wykryje wszystkie nieprawidlowosci - takze te kiedy jest kilka pamieci w komputerze, i pamieci sa sprawne lecz razem nie dzialaja jak nalezy.

Obydwa programy uruchamia sie z bootowalnej dyskietki , wyklucza to mozliwosc blednego dzialania systemu operacyjnego.

P.S Skladam duzo komputerow i bardzo czesto musze sprawdzac po kilka sztuk pamieci zanim trafie na te ktore dzialaja 100% stabilnie razem.
    Pamieci kotre dzialja stabilnie na jednej plycie nie koniecznie beda chodzic na innym modelu i odwrotnie.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    Witam. To post poświęcony temu samemu komputerowi, o którym pisałem wcześniej. W skrócie: Wrócił z serwisu jednego ze sklepów we Wrocławiu z rozpoznaniem walniętego biosu. Objawy przed oddaniem go, to zawieszanie i wysypywanie się programów, brak kompatybilności z listaki pamięci. Miało znaczenie w jakiej kolejności wkładam listki to slotów pamięci. Po powrocie komputer pracował stabilnie. Należało zapisać lub zapamiętać jaki listek w jaki slot był włożony. Inaczej np. komp w ogóle nie startował. Nawet na monitorze nie pojawiał się bios a stacja dyskietek bez przerwy pracowała. Pół
    roku temu w środkowe gniazdo wstawiony jeszcze jeden listek pamięci. Wszystkie to Kingstony 256Mb DDR400. Płyta MSI KT-880 "A". System zawiesza się cały, a nie program z jakiego korzystam. Postawiłem drugi na osobnej partycji. Przedwczoraj. Zawiesił się już 4 razy. W życiu nie słyszałem o gorszym złomie w którym ja nie mogę już normalnie włożyć listka pamięci, bo coś się będzie ... no wiecie. Proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie mam prawo zażądać zwrotu pieniędzy za tą płytę procesor i pamięć. Nie wyobrażam sobie gorszej kpiny ze strony serwisu, jak ponownie zostawić kompa, bo ja kupuje pamięć, a oni muszą kolejne 2 tygodnie testować "kombinacje listków" i różne programy od adresów pamięci "że niby który sieje błędami". Ludzkie pieniądze i czas należy uszanować. Mamy 21 wiek a nie średniowiecze. Coś kupuje i to ma działać. Niedługo powiedzą, że już przez samo eurozłącze nie będzie można pewnych telewizorów łączyć z kamerami, tunerami sat itp. mimo że
    będą te gniazda na tylnych ściankach tych urzadzeń.
    Postaram się zamieścic odpowiedź z urzędu ochrony konkurencji i konsumentów.
    Pozdrawiam.[/url]
  • Spec od komputerów
    Spróbuj najpierw pogadać z kierownikiem sklepu "po dobroci".Może sie dogadasz i wymienią ci na inny egzemplarz lub wogóle inna płytę.Najlepszym wyjściem jest zawsze dogadanie sie.Jeśli staną "okoniem",nie bedą chcieli gadać to dopiero wtedy do Federacji Konsumentów.Powinneś reklamować płytę jako wadliwy wyrób,no bo nie jest normalna sytuacja którą opisujesz i świadczy to właśnie o wadzie tej płyty.
  • Poziom 17  
    Poprostu oddaj do naprawy. Fakt że mogą go trzymać 14 dni. Spytaj o komputewr zastępczy. Jeżeli kupowałeś u nich wszystko to mają to naprawić. jak nie naprawią to muszą wymienić kompa.
  • Poziom 25  
    Dzięki serdeczne za zaintereowanie. Pierwsze testy pamięci przeprowadziłem programem memory test. Innego dziś nie miałem. W "Enter Megabytes of Ram to test", wpisałem 768. Po ok.45minutach sprawdził 0,2%. Jak na Semprona 2800+ troche za wolno. W trybie "All unused RAM" doszedł do 485,4% i test przerwałem. Opiszę jutro wyniki testów wskazanym programem. Dobrej nocki.
    Moderowany przez TONI_2003:

Posty o tematach zostały scalone :
    "Półroczny komputer wylądował w serwisie. MSI KT-880, 512/400"
    "Walnięty komputer na gwarancji a urząd ochrony konkurencji i"!

• Poziom 25  
    Witam ponownie. W załączniku rozkład slotów pamięci na płycie głównej, oraz 3 pamięci TwinMOS, a nie Kingstone (przepraszam za blędną nazwę w jednym z postów). Sprawa następująca. Po 2 godzinach testów:
    - żaden z tych dwóch identycznych listków pamięci (z numerami końcowymi ...251 i ...208) nie może być wpięty do pierwszego slotu (kolor slotu zielony). Dla 3 slotów i 3 listków pamięci istnieje w sumie 6 kombinacji założenia wszystkich listków. Dla 4 kombinacji zawsze w slocie 1 wyląduje po 2 razy jeden z dwóch wymienionych listków. Komputer nie uruchomi się!
    - tylko trzeci listek pamięci kupiony później (bardziej prostokątna naklejka, niebieski kwadrat i charakterystyczne "1524" na naklejce) może być włożony do pierwszego slotu, i tylko wtedy, kiedy mogę co najwyżej dowolnie zamienić pozostałe dwa (identyczne w wyglądzie) listki pamięci miejscami, pomiedzy slotem 2(zielonym) a 3(fioletowym), komputer wystartuje i załaduje system.
    - uruchamiany z płyty program MemoryGold, czeskiego autora, aktualizacja listopad 2005, od 22% procesu testowania pamięci wysypuje do 36% ponad 3000 błędów. Charakterystyczne czerwone napisy z "X" w środku. Zamiana tych pozostałych Twinmosów miejscami redukuje ilość błędów do ok 1300. Tylko że błąd to błąd i świadczy o konieczności wymiany przynajmniej pamięci. Co mogę teraz zrobić? Komputer pod pachę i na pociąg?
  • Spec od komputerów
    Oczywiscie. Komputer jest wadliwy. Niech sami dochodza w serwisie co jest uszkodzone - plyta, czy pamiec.
  • Poziom 14  
    conajmniej pamiec jest wadliwa i masz na to dowod. Teraz nalezy o tym grzecznie i stanowczo powiedziec Panom z serwisu.
  • Poziom 13  
    Aby stwierdzić czy istotnie uszkodzona jest pamięc musiałbyś wrzucić te kostki pamięci do innego kompa i tam przetestować oczywiście pojedyńczo.
    Osobiście uważam że jest uszkodzona płyta główna a nie pamięć. A może problem tkwi w wadliwym zasilaczu?
  • Poziom 24  
    Nie zawsze kostki pokazują swoją wadliwość pracując w pojedynkę. Chyba najczęściej bywa to w dualu. Moja płyta GA7N400 pro2 v2.0 i bardzo często wykrywa uszkodzone kości za pośrednictwem GoldMemory i Memtest. od Hynixów "hundai" do "geilów" i "kingstonów' zwykłej serii "nie "HyperX".
  • Poziom 25  
    komputer siedzi w serwisie. zobaczymy jaka będzie odpowiedź. ponieważ to składak są małe problemy. usłyszałem że twinmosy są jak no name i to wina producenta że raz sprzedaje je na kościach kupionych tu a innym razem że kupił kości od kogoś innego. raczej nie jest możliwe, że mi wymienią listki pamięci na inne bo to składak, a nie składany u nich przez technika, który sam dobierał by pamięci tak, żeby nie było potem problemów. tylko że taki komp ma plomby a ja nie mam na tyle kasy żeby po kupnie czegoś do komputera jeździć do nich na cały dzień bo oni zdejma klape wstawią i przykleją nowe plomby. u dwóch rzeczników praw konsumenta dowiedziałem się, że komputer można reklamować z tytułu "niezgodności towaru z usługą". Mogę odstąpic od zasad zawartych w gwarancji bo są formą zobowiązania jednostronnego. w tym przypadku gwaranta. pod pojęciem "usługa" rozumie się ustne lub pisemne poświadczenie o funkcjach, możliwościach posiadanych przez zakupiony produkt, zarówno podanych przez sprzedawcę jak i producenta. formą pisemna ze strony producenta jest w tym przypadku instrukcja obsługi i spich danych technicznych, że niby płyta główna ma mieć to i to. jeśli nie ma są prawne podstawy do domagania się naprawy lub zwrotu:
    http://www.city.poznan.pl/konsument/3.html
    tylko że jest jedno pytanie ale juz nie na to forum, a szkoda ze nie ma tu bloku "poznaj swoje prawa"
    pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    prawdopodobnie chodzi o konflikt sprzętowy, nie jest to pierwszy sygnał odnośnie pamięci i płyty głównej. i niestety w tym wypadku jeśli chodzi o naprawę lub zwrot to robą się schody, jeśli Ty zamówiłeś komputer o parametrach (nazwa symbol płyty, nazwa symbol pamięci) i te dwa pdzespoły nie są kompatybilne to jest to spór dwustronny. Bo sprzedawca dostarczył ci sprzęt zgodnie z zamówieniem i on jest sprawny (osobno) ale jeśli Ty jako klient zamówiłes komputer nie podając dokładnie symboliki płyty i pamięci jest to problem sprzedawcy. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam. Odebrałem komputer z nowymi listkami pamięci. W tej chwili nie ma znaczenia kolejność wkładania listków, albowiem komputer zawsze się uruchomi. Pojawił się inny problem ale to będzie inny post. Pozdrawiam.