Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP Z-25 Po opróżnieniu kartridża wychodzą bardzo brudne kartki

krzysztof4000 16 Lut 2006 16:00 879 4
  • #1 16 Lut 2006 16:00
    krzysztof4000
    Poziom 9  

Prosze o pomoc . Mam xero Sharp Z-25. Po opróżnieniu kartridza wychodza bardzo brudne kartki.Już po pierwszej kopii beben jest zabrudzony proszkiem.Nie mam pojęcia co sie narobiło.Bardzo prosze o jakąś pomoc.

0 4
  • #2 16 Lut 2006 18:33
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Napisałeś
    --------------------------------------------------------------------------------

Prosze o pomoc . Mam xero Sharp Z-25. Po opróżnieniu kartridza wychodza bardzo brudne kartki.Już po pierwszej kopii beben jest zabrudzony proszkiem.Nie mam pojęcia co sie narobiło.Bardzo prosze o jakąś pomoc.

Co ma oznaczać "po opróżnieniu cardridga", czy wysypałes toner ?
    Tylko po co.
    Jeśli nie ma tonera to trzeba zregenerować cartridge i wymienić listwę- jest wyeksploatowana i sypie.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Lut 2006 18:50
    horse667

Domyślam się, że pod pojęciem "opróżnienie cartridża" masz na myśli zbiornik na zużyty toner w module bębna (zbiornik w zespole z rdzawo czerwoną rurą). Czy przed tą czynnością, również kopiarka "brudziła"?
    Jeżeli tak to kolega wyżej dobrze radzi - do wymiany listwa. Ale jeżeli wcześniej było w miarę dobrze to pewnie coś żle złóżyłeś, może podwinęła się uszczelka, czyli taka folia która jest przymocowana do wieka tego zbiornika i uszczelnia, przeciwdziała wysypywaniu się zczyczczonego toneru na kopię.
    pozdrawiam horse

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lut 2006 20:40
    copyman

A jak wysypałeś zawartość modułu tonera do czystego i wsypałeś toner - to usunąłeś przy okazji deweloper i dlatego sypie się toner ! Kiedyś z braku laku uzupełniłem go starterem z MINOLTA 1050 (oczywiście kilkanaście gramów a nie cały :-) ) i co ciekawe kopie wyszły dobrej jakości. Coż , czyżby toner był ten sam ? Może ktoś z kolegów może potwierdzić ?

C.

0
  • #5 28 Lut 2006 15:51
    krzysztof4000
    Poziom 9  

dzieki za pomoc jest juz ok.po wymianie listwy.

0