Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra FAUST mini - spadła linka strojenia...

Tomasso1 16 Lut 2006 16:57 1429 15
  • #1 16 Lut 2006 16:57
    Tomasso1
    Poziom 11  

Dostałem w prezencie wymarzonego fausta i zabrałem się za czyszczenie...

Linka strojenia sie ślizgała po rolce, więc postanowiłem zrobić radełkowanie na rolce. No i... w tym celu przesunąłem linke tak bardzo, że spadła :cry:

Czy znajdę gdzieś tutaj obrazek z przebiegiem linki? Jak ja naciągnąć?

Z góry dziękuję za pomoc!

Tomasso

1 15
  • #2 16 Lut 2006 17:06
    dartomis
    Poziom 15  

Poszukaj instrukcji serwisowej tej Unitry. Tam powinno być

0
  • #3 16 Lut 2006 17:48
    Tomasso1
    Poziom 11  

Gdzie szukać? Jestem tu całkowicie świerzy...

Druga sprawa to deck do tej wieży - ma problem z ciągnięciem taśmy. Czy to lwestia czyszczenia, czy np. paski napędowe się ponaciągały?

0
  • #4 17 Lut 2006 11:17
    Tomasso1
    Poziom 11  

Przeszukałem zasobyna elektrodzie i są tylko schematy - diagramu linki nie znalazłem... może ktoś ma przerysowany? Jak nie Wy, to kto mi pomoże?

0
  • #5 28 Lut 2006 10:43
    Tomasso1
    Poziom 11  

Podrzucam temat.

Szukałem w necie, na różnych forach i niczewo! Jeśli ktoś wie, gdzie leży taki diagram, proszę o link...

0
  • #6 28 Lut 2006 11:18
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

nie szukaj schematu tylko instrukcji serwisowej jak napisał Ci kolega!!!:)

0
  • #7 28 Lut 2006 13:30
    Tomasso1
    Poziom 11  

Czy byłbyś uprzejmy wskazać mi miejsce, ponieważ moje klikanie dotychczasowe po elektrodzie nie przyniosło najmniejszych rezultatów...

0
  • #8 28 Lut 2006 17:23
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

a wiesz, że ja też nic nie mogę znaleść... Jeszcze jutro poszukam w swoich plikach na płytkach

0
  • #9 02 Mar 2006 11:39
    Tomasso1
    Poziom 11  

Pawel wawa napisał:
    a wiesz, że ja też nic nie mogę znaleść... Jeszcze jutro poszukam w swoich plikach na płytkach

Nawinąłem po swojemu, na podstawie diagramu od Predatora, na którym było o jedną rolkę więcej, niż w moim tunerze.

Efekt jest taki, że wskaźnik jeździ po 90% skali, a tuner znajduje stacje FM, ale bez brzegowych :?

W związku z tym, że w zakresie obsługiwanym mieszczą się stacje podstawowe, daję sobie spokój i nie kombinuję dalej (noooo może później).

Mam jednak inne pytanie - jaka może być przyczyna, że cały mechanizm strojenia tak ciężko chodzi? W efekcie rolka napędowa się wyciera i linka się ślizga. Tak było przed moją ingerencją i tak samo jest teraz.

Kapnąłem oliwy technicznej na osie rolek i potencjometrów, ale różnica jest niewielka.

Jakieś pomysły?

0
  • #10 03 Mar 2006 08:19
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

albop któraś rolka się zaciera albo jest nie osiowo. a czy czujesz ,ze wszystko działa z takim delikatnym szarpaniem?

0
  • #11 03 Mar 2006 09:55
    Tomasso1
    Poziom 11  

Wg mnie obudowa dostała strzał w lewy górny róg, choć nie widać tego od zewnątrz.

Jak się zdejmie panel ozdobny, to blacha chassis jest lekko zgięta w miejscu, w którym zamocowana jest lewa górna roleczka. Rolka pomocnicza może aż taki opór dawać?

0
  • #12 03 Mar 2006 10:04
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Może dawać taki opór. Albo jednak cos zle nawinąłeś i teraz jest kłopot. Sprawdz spokojnie na logikę jeszcze raz!Zwłaszcza, że piszesz, iż nie masz pełnej skali
    Mam wrażenie, że gdzieś nawinąłeś za dużo o jeden zwój!

0
  • #13 03 Mar 2006 10:26
    Tomasso1
    Poziom 11  

To nie ulega wątpliwości :D

Teraz, gdy liznąłem logiki nawijania linek strojenia, mogę się porwać na kolejną próbę. Weekend już jutro!

0
  • #14 03 Mar 2006 10:40
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Sądziłem, że dasz sobie radę :D
    Dowiń 1 zwój i masz cały zakres, z czego jest Twoja linka?

0
  • #15 03 Mar 2006 16:22
    Tomasso1
    Poziom 11  

Cy jo wim?
    Fabryczna czarna ze sprężynką.

Postaram się jutro na spokojnuie nawinąć od nowa i wtedy zobaczymy jak będzie działało.

Oooo.... a czemu ja mam down 0.00?? Nic nie pobierałem?

0
  • #16 03 Mar 2006 21:01
    robert.szarek
    Poziom 19  

pobierzesz coś to juz 0000 nie bedzie!!podmien spreżynke na ciaśniejszą, nie bedzie slizgać!! powodzenia!!

0