Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nubira 2.0 podwyższone wolne obroty

16 Lut 2006 19:10 3927 6
  • Poziom 10  
    Mój problem to za wysokie wolne obroty, które wzrastają z prawidłowych ok. 750 po zapaleniu do 1100 wraz ze wzrostem temperatury silnika. Wymieniłem sondę lambda i nastawnik krokowy wolnych obrotów i nic to nie dało. Auto tak samo zachowuje się na LPG jak na benzynie. Po rozgrzaniu się silnika i ustabilizowaniu się obrotów w granicy 1100 zapala się kontrolka CHECK z błędem 35 (za małe bądź za duże obroty o ok. 175 obr/min). Bardzo proszę o jakieś rady.
  • Poziom 21  
    Dużo krokowych ostatnio widziałem wadliwych a przypadkiem krokowego nie masz z innym stożkiem, przepustnica nie podparta, serwo nie dziurawe.
  • Poziom 12  
    sprawdź przewody podciśnieniowe może gdzieś ci łapie lewe powietrze
  • Poziom 10  
    Krokowiec jest od 2.0 i identycznie się zachowuje jak stary. Wymieniłem uszczelkę pod obudową przepustnicy, uszczelkę pokrywy krokowca, sprawdziłem regulator ciśnienia paliwa i rurkę, sprawdziłem EGR ( domyka). Dzisiaj obejrzę układ wspomagania hamulca. Tylko obroty wzrastaja jak się nagrzeje jakby to było zaprogramowane. Po zapaleniu ciepłego też zauważyłem, że nie schodzi z obrotów ( odpala i ma 1100)
  • Poziom 28  
    Witam sprópuj przeczyścić przepustnice i sprawdż w przepływomieżu czy nie ma możliwości regulacji wolnych obrotów(czarny korek plastikowy)
  • Poziom 10  
    Przepustnica wraz z obudową została wymyta w rozpuszczalniku NITRO i jest jak nówka. W którym miejscu jest ten korek z tą regulacją?
  • Poziom 10  
    Awaria została zdiagnozowana i usunięta.