Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter gdzie impulsy prędkości?

szymon210 16 Lut 2006 19:33 2618 5
  • #1 16 Lut 2006 19:33
    szymon210
    Poziom 21  

Witam mam pytanie: gdzie w Mercedesie sprinter rok 2001 poj. 2,2 znajdują się impulsy prędkości do nawigacji?
    z tego co się orientuje znajduje się gdzieś przy zegarach ale w której kostce i który pin to nie wiem.
    Niektóre sprintery miały impuls już w kostce zasilania przy radiu a tu nic..
    Będe wdzięczny za pomoc.'
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 16 Lut 2006 20:57
    swirk
    Poziom 17  

NAPISZ cos wiecej o merccedesie! to stara wersja czy te nowe. Masz tachograf??? Jesli tak to jaki: w predkosciomierzu czy obok tzw. szufladowy? napisz to Ci pomoge, bo jesli stary merc z licznikiem, to troche to klopotliwe ,ale da rade ;)

0
  • #3 16 Lut 2006 21:29
    szymon210
    Poziom 21  

Hmm to w sumie auto klienta i nie przyglądałem sie za bardzo a możesz podać różne wersje? jakoś znajde :) wiem tylko że 2001rok i model z tego co kojażę 313 Dzięki za zainteresowanie :)

0
  • #4 17 Lut 2006 11:51
    swirk
    Poziom 17  

TO CHYBa powinien byc ten nowszy model CDI..najpierw sprawdz czy sa impulsy w kostce ISO zasilajacej radio samochodowe.. wtyczka zasilajaca ostatni pin (zerknij na www.studio24.prv.pl )
    jesli tam nie znajdziesz takiego przewodu.. powienien miec tacho.. z tylu za nim zółta wtyczka B pin 7 ..raczej powinien byc tu przewod..jak nie ma to wloz pin z przewodem. UWAGA!! aby dobrac sie do tego zlacza musisz z tyly wydlubac czerwona okragla plombe.. ale gosc we tym momencie tracji legalizacje.. wiec musisz go wyslac na nia (koszt ok 200-350zl).. jak oglaczasz ta wtyczke odlacz aku, bo zblokujesz tacho.. i trylko serwis czeka.
    Jesli masz tacho w desce, to bedzie ten sam pin w zoltej wtyczce..jak nie masz tacha. i bedzie to starszy sprinter, napisz na prv..bo bedzie sproo roboty ...ale bedzie za co skasowac klienta ;)

0
  • #5 17 Lut 2006 18:58
    szymon210
    Poziom 21  

A jak w tej kostce żółtej będzie przewód to mogę do niego się wciąć? Mam taki program speed pulse który pokazuje różne auta, modeli i gdzie są impulsy, wg niego w tym mercu impuls jest w jakiejś białej kostce za zegarami tylko nie mam pewności czy to ten model auta. Klient będzie w poniedziałek. A w kostce zasilania impulsu niestety nie ma... Jak widziałem w aucie tacho to strach się dotknąć tak jak mówisz..Servis:)

0
  • #6 17 Lut 2006 20:39
    swirk
    Poziom 17  

NIC sie nie boj..robie w serwisie tacho.. i poprostu najlepiej odlacz aku..bo w tym nowym tachografie, predkosc bedzie skakala od 0 do 30km/h po odlaczeniu zoltej wtyczki..zolta wtyczka to impulsy bezposrednio z przetwornika a przewod we wtyczce tej B7 to wzmocniony sygnal..jesli nie ma tam przewodu to smialo sie wepnij..ale na 99% w nowszych autach jest.. duzo ten program zajmuje o ktorym mowisz??? bo przydalbymi sie.. wykorzystuje impulsy predkosci do przerabiania aut na taksowki... a poszukuje go juz jakis czas..tylko nazwy nie znalem

Dodano po 4 [minuty]:

biala wtyczka?? moze 12 pinowa?? sprinter w starej budzie ma do zwyklego licznika z tylu 2 wtyczki czarna i biala oby dwie 12pinowe.. jaki kolor przewodu znalazles?? merc lubi stosowac np bialy z zielonym, zielono-czarny, zielono-fioletowy ..ale nie utrudniaj sobie i zrob tak jak mowilem wczesniej a jak nie ma tacha to daj znac..programik moglbysprzeslac na prv??? to przesle Ci bardziej szczegolwe dane jak dobrac sie do licznika, co gdzie i jak.

1