Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Alpine z USA - nie czyta nagrywanych płyt

n00n3 16 Lut 2006 19:56 1920 21
  • #1 16 Lut 2006 19:56
    n00n3
    Poziom 17  

witam mam radio smaochodowe alpine jest przywiozione z usa i problem jest taki ze nie czyta nagrywanych plytek prubowalem ruzne pretkosci ruzne plyty i nic a orginaly odrazu bez najmiejszego problemu czy ktos wie co moze byc przyczyna ?

• #2 16 Lut 2006 20:09
    airbob
    Poziom 20  

Starsze alpiny tak mają.
    A jaki to model ?

• #3 16 Lut 2006 20:36
    *paweł*

Specjalista Automatyk

Sproboj pokrecic prkiem.Nic nie stracisz a bedziesz wiedzial na czym stoisz.Pozdrawiam

Moderowany przez SławeK:

Następnym razem za taką partacką poradę dostaniesz ostrzeżenie!

• #4 17 Lut 2006 01:46
    airbob
    Poziom 20  

No brawo z takimi radami.
    Najwyżej stracisz laser a w najlepszym przypadku go rozregulujesz.
    Bez odpowiedniego sprzętu pomiarowego i wiedzy nie polecam kręcenia lasera.

• #5 17 Lut 2006 02:53
    gumisie
    Poziom 32  

Przegrana płyta= PIRACTWO. Miałem podobny przypadek!!!!.

• #6 17 Lut 2006 03:06
    SlaweK
    Poziom 43  

Niekoniecznie. Ale nie będziemy tu dyskutować o prawach autorskich bo nie takie było pytanie. A co do płyt nagrywanych to już kilka razy wypowiadałem się na ten temat że nagrać płytę to nie znaczy wrzucić byle co okrągłe i się błyszczy do byle czego co ma napis Write i nacinąć klawisz Copy.
    Trochę należy przy tym pomyśleć i poeksperymentować żeby wyczaić metodę.

SławeK

• #7 17 Lut 2006 03:43
    gumisie
    Poziom 32  

To jest sprzęt z USA. Ma prawo nie czytać nagranych płyt....?.(PSX również nie czyta, chyba żę...)

• #8 17 Lut 2006 19:03
    n00n3
    Poziom 17  

prkiem nie krecilem bo wyczytalem ze to od napieca lasera
    SlaweK - co do tego kombinowania z plytami to kabinowalem i prubowalem na karzdej jake sa w sklepach i dziala tylko na jednej SAMSUNGA ale po 1 ona kosztuje 6.50 a po 2 to nie chodzi tak jak orginal tzn dlugo trzeba czekac az odpali jak sie plelaczy na inna nute to czasem przeskoczy po 1 min czasem po 7min a czasem wogule...:(
    a orginaly wszystkie cacy bez zadnego problemu ja mysle ze to moze cos z tym piractwem :D czy ktos moze wie jak to obejsc ?

• #9 17 Lut 2006 20:48
    djlj24
    Spec od car audio

Kupuj płyty z małym indexem prędkości, grubsze (wszystkie kijowe x52 są odrobinę cieńsze) z malowaną górą (patrz pod światło jak widać to dętka), nagraj pod Feurio! z prędkością x4 i ma grać.
    Swoją drogą ja też do autka wolę wziąć kopię a oryginalna płyta (często po 70 zł nowa) niech leży w domu.

• #10 18 Lut 2006 03:04
    n00n3
    Poziom 17  

nie wiem gdzie dostac teraz takie plyty na dodatek te Feurio nie dziala z moja nagrywarka mam LG a tam na liscie jej nie ma :( czy ktos mi powie wkoncu czy da sie to przerobic?? np czy wymiana lasera by cos dala ?

• #11 18 Lut 2006 03:16
    SlaweK
    Poziom 43  

Przerabiać nie ma co a wymiana może niewiele pomóc.

SławeK

• #12 18 Lut 2006 17:33
    djlj24
    Spec od car audio

Zacząłbym od zmiany nagrywarki. LG do audio się nijak nie nadaje - szczerze najlepiej palenie płytek audio wychodziło na nagrywarkach LiteOn jeszcze tych 16, praktycznie każda nowa paląca płyty na zimno już się do dobrego nagrywania audio nie nadaje (dlatego Feurio jej nie wykrywa). Obecnie dostałem palnika Sony i też nie jest jakiś rewelacyjny do audio.

• #13 18 Lut 2006 18:31
    n00n3
    Poziom 17  

jedym slowem albo nagrywarkie zmienic albo radno w samochodzie ?

• #14 18 Lut 2006 19:38
    SlaweK
    Poziom 43  

Próbować ... próbować... Od czego są znajomi ? Nie ma jednoznacznej recepty. Możesz zmienić radio na chińszczyznę co czyta wszystko ale krótko i bardzo denerwująco. Kiedy projektowali tą Alpinę to nie były jeszcze nagrywarki tak popularne a że dobrze czyta oryginały to wskazuje ze jest sprawna, nie każde napęd CD musi dobrze czytać nagrywane płyty więc spróbuj się z jakością nagrania zbliżyć to plyty tłoczonej a nie palonej.

SławeK

SławeK

• #15 18 Lut 2006 20:53
    szymtro
    Poziom 30  

Płyty CD-R i CD-RW różnia sie znacznie od tłoczonych oryginałów. Jakby ktoś nie wiedział to napęd CD bez problemu jest w stanie odróznić włożoną do napędu płytę - cała kwestia czy programisci uwzględnili tą opcję i "zablokowali" taką możliwość - szczególnie tam gdzie przy powstawaniu produktu "pomagała" firma philips.

• #16 19 Lut 2006 15:33
    djlj24
    Spec od car audio

Niezupełnie jest tak. Właśnie pewien myk jest robiony przez program Feurio!, że potem napęd mysli, że ma do czynienia z oryginalną płytą audio.
    Swoją drogą problem polega na kilku sprawach - jedna to głębokość na której jest zapis (wpływa to na focus) - dziadoskie płyty tego nie trzymają w tolerancji, ułożenie ścieżek (to ma wpływ na przesuw lasera i nieskakanie przy biciu osiowym płyty), współczynnik odbicia (zależy od warstwy na wierzchu płyty - dlatego starsze urządzenia nia czytają RW bo tu jest to tylko 20-30% a one potrzebują około 70% najmniej).

• #17 19 Lut 2006 16:08
    szymtro
    Poziom 30  

To też - masz rację.
    Ale zastanawiałeś sie w jaki sposób nagrywarka rozpoznaje że ma czystą płytę, albo jak rozpoznaje czy to jest 650, 700 czy 800. Teraz juz nie ma 650 czystycha ale to nie rozwiazuje problemu. Laser gdzieś sie musi zogniskować i to jest fakt. Na nagrywanych płytach owszem ma trudniej i dlatego czasami trwa to bardzo długo.
    Nie mozna jednak zapomnieć że "moda" na odtwarzanie CD-R i CD-RW weszła dopiero niedawno i do tej pory producenci (bardzo czesto współpracujacy z wytwórniami muzycznymi miały "interes" aby odwarzacze nie chcialy współpracować z kopiowanymi utworami.

Wiem ze to co pisze wspomina o teorii spisku ale niestety wyglada ze jest to prawda.

Ale zbaczamy tu zabardzo od tematu. Wiadomo ze oprogramowanie odtwarzacza nie jest do poprawienia "domowym" sposobem ale przecież mozna spróbować poprawić/wymienić optyke w odtwarzaczu.

Jest jeszcze linux i komendy typu DD do kopiowania. Ale nie zapominiajmy że tak naprawdę to nagrywarka decyduje o tym co i gdzie nagrywa i jak dotad chyba nie ma idelanego sprzetu który by pozwolił urzytkownikowi na "przejęcie" kontroli nad tym gdzie i z jaka długoscią będą na płycie pozaczerniane miejsca.
    Zreszta to nie miało by sensu gdyz czyste płyty sa tak naprawdę niezbyt czyste i są na nich "już" nagrane pewne informacje pomagajace nagrać na płycie odpowiednie dane.
    To dlatego w sklepach są zwykłe płyty do danych i te super drogie do audio.

Ja nic nie wiem, na niczym się nie znam i wogóle to wszystko nie prawda.

• #18 19 Lut 2006 21:37
    djlj24
    Spec od car audio

Ja też się nie znam ale mam parę "dziadków" CD i niektóre lepiej czytają kopie płyt zrobione przeze mnie (zabójstwem jest włożenie niektórych drogich oryginałów np. do radia pioneera czy innego chińczyka), mimo, że nagrywałem je na względnie tanich nośnikach (zwykle staram się używać firmowych ale takich specjalnych do audio nie mam).
    Sprawa jest dużo poważniejsza - trzeba popatrzeć na księgi dotyczące CD (są różne - do każdego standardu ma inny kolor). Założenie CD-R było takie, że ma być kompatybilne ze starym standardem (pojawienie się nagrywarek CD tanich zabiło kasety magnetofonowe).
    Inna sprawa dotyczy nagrywarek CD-audio, tu faktycznie sprawa rozbija się o prawa autorskie (płyty CD-R Audio są droższe nie dlatego, że są lepsze ale mają wliczone prawa autorskie). Nagrywarka taka sprawdza jaki to nośnik (ładnie to można sobie odczytać pod Feurio! - i okazuje się, że większość płyt pochodzi od jednego producenta) i pozwala na nagranie lub nie pozwala.
    Po nagraniu płyty audio na komputerze odtwarzacza interesuje głównie TOC a nie część info do nagrywania. Tak samo sprawa długości - fabrycznie tłoczone płyty też mają do 80 minut i to są także te starsze. Problem był tylko z pierwszymi do nagrywania. Dopiero przegięcie jest przy 90.

• #19 20 Lut 2006 11:02
    szymtro
    Poziom 30  

TOC owszem jest spradzany ale jeszcze przed nim procesorek sprawdza tzw: CD_TYPE lub inaczej stan pracy cd/typ plyty. Funkcja ta jest odpowiedzialna za generowanie info czy dysk jest juz załadowany, czy zaczął już sie krecić oraz czy to jest audio, dane i jaki format: 80mm, 120mm czy inne takie tam.

Czasami do starych odtwarzaczy jak sie wrzuci płytę z danymi to odtwarzacz odtwarza (pokazuje jedna bardzo długą scieżkę) ale nic nie gra.

To tak z moich dośwaidczeń z zabawami z cd.

• #20 20 Lut 2006 13:53
    djlj24
    Spec od car audio

No tak trochę się to zgadza ale... nie spotkałem jeszcze odtwarzacza CD, który miałby blokadę na CD-R (w DVD owszem panasłonik i słony tak robi).

• #21 20 Lut 2006 14:24
    SlaweK
    Poziom 43  

Są conajwyżej odtwarzacze które mają oznaczenie że czytają CD-R czy CD-RW ale też często mają z tym kłopot i nie żyją zbyt długo (chińszczyzna).

SławeK

• #22 20 Lut 2006 15:59
    djlj24
    Spec od car audio

Zwykle CD-RW się oznacza bo wiąże się to z innymi parametrami wzmacniacza RF (wynikającymi właśnie z małego odbicia). Szczerze powiem, że o ile CD-R jest powszechne do muzyki to już CD-RW jest stosowane marginalnie do tego celu (porysowana płyta CD-RW i tak się już nie nadaje do ponownego nagrania - lepiej w cenie RW kupić 4 sztuki dobrych płyt CD-R).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME