Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5516

16 Lut 2006 20:58 2448 13
  • Poziom 41  
    Wygląda mi na kondesatorki w filtracji napięc
  • Poziom 12  
    Czy jak wyjmiesz wtyczkę antenową to problem znika czy śnieg też jest tak modulowany? Bo coś takiego może pochodzić od zasilacza antenowego (jeśli oczywiście masz antenę ze wzmacniaczem).
  • Poziom 18  
    wyglada rzeczywiscie na zasilacz antenowy.jezeli takowy posiadasz wymien w nim elko 100uF.powodzenia.
  • Poziom 27  
    Witam !

...Tak żeby do końca było jasne. Jeśli ma Pan indywidualną instalację antenową - antenę ze wzmacniaczem - najcześciej jest to antena siatkowa, wówczas najbardziej prawdopodobną przyczyną tej usterki jest zasilacz wzmacniacza antenowego. W nim trzeba wymienić tak jak to słusznie zasugerował mój Szanowny przedmówca kondensator elektrolityczny. Jeśli jednak jest u Pana antena zbiorcza czy kablówka - wówczas jest to usterka w TV.
    Proszę opisać efekty prac

Powodzenia !

Pozdrawiam !
  • Poziom 16  
    Widać że to nie jest antena siatkowa bo program oglądany to Polsat-Zdrowie i Uroda ,więc zasilacz antenowy odpada.
    Może to wyglądać na uszkodzenie (zwarcie kurz brud) iskrownika na płytce kineskopu (można na chwilę go odłączyć).
    Może być uszkodzony C 428 tez na płytce kineskoku, według mnie usterka jest na tej płytce. Najlepiej ją podstawić z drugiego tv.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Zmienłem wszystkie ważniejsze kondensatory, iskrownik nie jest uszkodzony. Nie mam drugiej płytki kineskopu żeby podmienic ale zmieniłem kondensatory na tej.
    Zakłócenia pojawiają zawsze po pewnym czasie. Po włączeniu TV przez kilka minut obraz jest ok.
  • Poziom 43  
    Przyjrzyj się pionowi. Elki oraz D513!
  • Poziom 40  
    Obraz jest z kablówki czy tunera Polsatu?
  • Poziom 10  
    Obraz jest z tunera satelitarnego przez wejście RGB.
    Po wymianie wszystkich kondensatorów zakłócenia stały się mniej intensywne.
  • Poziom 15  
    Na zamieszczonych zdjęciach widać, że liniowość jest ok. Zakłócenia dotyczą samej treści obrazu. Ja sprawdził bym jeszcze wzmacnicz wizji-polaryzację S1 w MW2041/2 - R462 -często tracił parametry, umasowienie bańki i funkcję ogr. J kineskopu.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Sądzę, że uszkodzeny jest jednak TV. Sprawdź elektrolity w napięciach pochodzących z trafa WN, a na początku +200V. Sprawdź elektrolity w stabilizatorach i na p.cz.
  • Poziom 23  
    Czy sprawdzałeś podłączając ten tuner Satelitarny poprzez wejście antenowe, mnie to wygląda na zakłócenia od zasilacza tunera satelitarnego, są to jakieś harmoniczne sieci 50 Hz króre przedostają się razem z sygnałem wizji. Takie coś występuje wtedy gdy przewodem masy (ekranami kabli RGB) płyną prądy wyrównawcze między zasilaczami obu urządzeń.