Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Airbag sensor MERCEDES

gary1111 16 Feb 2006 23:35 3442 12
    gary1111
    Conditionally unlocked
    witam szanownych kolegow.Czy ktorys z kolegow moze mi pomoc w wygaszeniu kontrolki poduszek poeietrznych.Sensor mam wyciagniety .Co moge zrobic aby wygasic kontrolke.Prosze o porady.
    User removed account
    User removed account  
    piokie
    Level 18  
    i jeszcze napisz jaki to sterownik. Istnieje mozliwośc wykasowania błędu bezposerdnio w pamięci, ale to robotka dla fachowca.
    gary1111
    Conditionally unlocked
    samochod nie jest po wypadku a kontrolka zaswiecila sie sama sterownik jest firmy TEMIC 0018202126 (04) MRSZ2 9169 scalaczki ktore w nim sie znajduja to ZC439109VFU4 1P9BC9836
    piokie
    Level 18  
    ja Ci proponuje podjedz do kogoś co ma sprzet diagnostyczny, zapłacisz z 50zl i bedziesz wiedział gdzie problem
    gary1111
    Conditionally unlocked
    niestety cenia sobie za skasowanie kontrolki 150zl
    kamyczek
    Level 38  
    W mercedesie można to zrobi po diagnozie , bez kłopotu . Bardziej ryzykowne jest zabawa z sensorem który jest w środku bardzo delikatny ( wielowarstwowy węglowy druk czyli zbyt mocne nagrazanie i po sensorku ...
    menadzer
    Level 11  
    u mnie skasowanie błedu poduszki kosztuje 80 zł,chyba że jest uszkodzony eprop to wtedy większa zabawa , to jest sensor od okulara, bądz c-klasy więc nie idzie go skasować samemu bez sprzętu,
    radzioll
    Level 11  
    U mnie wyswietla sie blad poduszki. Pojechałem na komputer i sie wyswietla ze jest problem na polaczeniu lub na macie co wazy pasazera ???
    I teraz nie wiem co zrobic. Mata jest dobra moze jakis kabel sie uszkodził... :(
    Jacek79
    Level 37  
    no dobrze kombinujesz, moze kabel, a moze jednak mata?
    radzioll
    Level 11  
    Jacek79 wrote:
    no dobrze kombinujesz, moze kabel, a moze jednak mata?

Mata była dobra tylko po odlaczeniu elektryki i paru kabelkow wyswietlił sie ten bład.
    Jak teraz dojsc ze to jest kabelek uszkodzony???
    Dzieki za pomoc
    Sławek62
    Level 17  
    Prawdopodobnie masz złe połączenie maty z resztą układu. Sprawdź kostkę połączeniową pod siedzeniem. Jeśli będzie już dobre, będziesz musiał pojechać na wykasowanie błędu.
    radzioll
    Level 11  
    Sławek62 wrote:
    Prawdopodobnie masz złe połączenie maty z resztą układu. Sprawdź kostkę połączeniową pod siedzeniem. Jeśli będzie już dobre, będziesz musiał pojechać na wykasowanie błędu.

Mata nie była odłaczona, tylko przewody przy silniku. Czyli musze sprawdzic jeszcze raz te kable przy silniku, ale ktore? :|
    Dodam jeszcze, ze mata działa bo jak ktos usiadze i nie zapnie pasow to wyswietla sie zeby zapiac pasy.