Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio Cassiopeia A-11A palmtop - nie działa IrDA oraz port szeregowy.

16 Lut 2006 23:45 819 2
  • Poziom 17  
    Witam. Mam problem z Casio Cassiopeia A-11A. Kłopot wygląda następująco: komputerek działa normalnie, nie zawiesza się, system chodzi ładnie, bez żadnych zacięć itp. Niestety nie działa irda oraz port szeregowy. Gdy uruchamiam podczerwień i próbuję cokolwiek odebrać, na ekranie pojawia się napis, że palm szuka urządzenia. Tak samo zachowuje się urządzenie do którego chcę wysłać jakiąś informację z Cassiopei. Casio mówi, że szuka urządzenia odbiorczego, natomiast urządzenie odbiorcze mówi "brak urządzenia" :|. Sprawa wygląda inaczej, gdy komputerek próbuję podłączyć do PC. Gdy wepnę kabel do A-11A i podłączę go do stacjonarnego, wtedy Casio wyłącza się i nie możan go uruchomić, gdy jest podłączony kablem do PC. Gdy go odłączę od blaszaka i włączę ponownie wszystko jest OK. Czy ma ktoś pomysł, jak naprawić w.w porty w tym komputerku? Pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    probowales robic twardy reset ? mala dziurka na igle obok wejscia na ładowarke.
  • Poziom 17  
    A-11A nie ma wejścia na ładowarkę. Dopiero A-20 ma. Nie robiłem hard-resetu, ale parę razy wyciągałem bateryjkę backup (w sumie na jedno wychodzi). Może ktoś inny miał podobny problem??