Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pompką od spryskiwacza w Polonezie Caro PLUS

17 Lut 2006 00:32 2171 6
 • Poziom 11  
  Witam!
  Mój problem związany jest z niedziałającą poprawnie pompką od spryskiwacza szyby przedniej w Polonezie Caro PLUS 1,6 GLI (1998). Sęk w tym, iż nie wiem dokładnie czy nie jest to wina mikroprocesora. Pompka włączona na "krótko" działa dobrze, jednak włączona w obwód nie uruchamia się po przetrzymaniu włącznika spryskiwacza. Nie włączają się również wycieraczki.(Normalnie najpierw następowało spryskanie szyby a następnie 3 krotny ruch wycieraczek). Po podpięciu dodatkowej masy do pompki wycieraczki już się włączają natomiast pompka nadal nie działa. Mierząc napięcie na przewodach dochodzących do pompki w chwili załączenia jest około 12 V a potem spada, czyli normalne zachowanie (według mnie) podanie impulsu i po 0,5s spadek napięcia . Ale dlaczego pompka nie działa??
 • Poziom 18  
  Sprawdź to napięcie na pompce jakąś żarówką czyli obciążeniem miernik może pokazywać napięcie a pod obciążeniem może być kicha. A pompke na krutko sprawdzałeś?
 • Poziom 11  
  Pompka na krótko chodzi dobrze jak już wyżej pisałem jeśli chodzi o żarówkę to nie zapala się ale również uruchamiają się wycieraczki. Może jakieś inne pomysły
 • Poziom 22  
  Sprawdź przełączniki przy kierownicy. Wygląda na to że są wyeksploatowane.
 • Poziom 11  
  Problem okazał się można powiedzieć banalny. Czasem najtrudniej znaleść te najprostrze problemy. Kostka za wyłącznikiem nie miała dobrego styku akurat na przewodzie od pompki:).
  Dziękuje wszystkim za zainteresownie i sugestie.
 • Poziom 10  
  Chcialem sie spytac czy potpiecie tej pompy na krotko to wystarczy dwa kabelki od akumulatora pod nia podczepic? Bo nie wiem jakie ona ma napiecie... a nie chcialbym jej uwalic jesli by sie mialo okazac ze ona jest jednak sprawna :)
 • Poziom 39  
  razer84 napisał:
  Chcialem sie spytac czy potpiecie tej pompy na krotko to wystarczy dwa kabelki od akumulatora pod nia podczepic? Bo nie wiem jakie ona ma napiecie...
  wystarczy,zasilana jest 12V.,biegunowośc też nie ma znaczenia.