Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to znaczy przelaczyc sie na inna centrale?? PILNE!!

Tical 17 Lut 2006 08:23 1907 11
  • #1 17 Lut 2006 08:23
    Tical
    Poziom 14  

Witam.
    Mam takie pytanie, na czym polega przelaczenie numeru na inna centrale?
    Moje pytanie wzielo sie stad, ze po krotce przedstawie:
    2tyg temu po mojej wiosce chodzil czlowiek (doradca klienta TP), ktory proponowal neostrade, stwierdzl, ze mozna u mnie ja podlaczyc, ja w internecie na stronie tp w linku sprawdzilem moj numer i nie mozna, na 9393 tez mi powiedzieli, ze moja centrala nie obsluguje jakiegos standardu i nie ma mozliwosci podlaczenia, on stwierdzil, ze maja inny sposob na sprawdzenie tego i ze mozna, wiec zamowilem, ale koles sie troche ociaga bo juz poltora tygodnia czekam i on wciaz twierdzi,ze czeka na decyzje od przelozonego.
    Dzwonilem wczoraj na 9393 (na info neostrady nic mi nie powiedzieli, poza tym, ze nie moge miec neo) i powiedziala mi babka, ze moglbym miec neostrade, tylko musialbym zglosic chec zmiany centrali, i ze to trwa ok tygodnia, jest darmowe i pewnie wtedy moglbym korzystac z neo.
    Obok mojego bloku stoi taka szafa telekomunikacyjna, przelaczenie centrali polega na przelaczeniu kabli w niej czy o co chodzi??
    A moze ten koles zglosil juz to,zeby mi zmienili na inna centrale???

Bardzo prosze o konkretne odpowwiedzi, zalezy mi na czasie!!!
    POZDRAWIAM!!!!!

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Czy nikt nie jest w stanie mi pomoc:?: :cry::cry::cry:

0 11
  • #2 17 Lut 2006 10:16
    P@WEŁ
    Poziom 20  

Raczej centrali nie będą Ci zmieniać. Poprostu zrobią mostki na twoim numerze i podłączą go pod inny port w innej centrali. Oczywiście numer pozostanie bez zmian, ale nie licz na rewelacyjne transfery - wydłuży Ci się linia między domem a centralą... Poza tym neostrada to dno i ździerstwo!!! Takie jest moje zdanie na ten temat...
    Pozdrawiam

0
  • #3 17 Lut 2006 11:02
    pivvo
    Poziom 22  

Witam nie wiem jak mnie znalazłeś ale skoro był mail to postaram się wytłumaczyć na czy polega przełączenie na inną centralę ,a więc sieć kablowa jest budowana wokół centrali nadrzędnej (hosta) która jest sytuowany przeważnie w dużych pomieszczeniach z możliwością rozbudowy i tu można dostawić np. stojaki z urządzeniami dostępowymi do neostrady, ale kiedyś koś genialny wpadł na pomysł aby na przykład nie układać stu par tylko położyć jeden światłowód i na końcu jego postawić niewielką szafę z której to dopiero rozprowadzić telefony do abonentów. I wszystko było by pęknie gdyby nie pojawiła się neostrady która nie mieści się w takiej szafie. I teraz rozwiązanie dla takiej sytuacji jest tylko po przez przeniesienie twojego numeru z szafy do hosta (wszystkie centrale są cyfrowe więc jest to wirtualne gdzie jest zakończony numer). Nadmienię że nigdy światłowód nie jest ułożony sam zawsze jest tam kabel miedziany po którym zostanie połączona twoja neostrady z hosta do szafy a dalej to już po starym łączu do domu (reasumując twój numer zostanie wyjęty z światłowodu i puszczony po miedzi). A teraz najważniejsze aby sprawdzić kto mówi prawdę to najlepiej zaprosić montera który naprawia telefony w tym rejonie (np. zgłosić brak sygnału) i jego wypytać on najlepiej się orientuje czy są wolne pary w kablu miedzianym i czy istnieje realna możliwość zainstalowania neo.

0
  • #4 17 Lut 2006 11:08
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Oczywiście chodzi tylko o przerzucenie ciebie na parę miedzianą. To prosta sprawa tylko zapewne nie mają zbyt wielu monterów aby to zrobić od ręki, no chyba że dogadasz się bezpośrednio z monterami.:D Jeżeli ti kwestia tygodnia, to lepiej poczekać i mieć tą neo, ja jestem bardzo zadowlony z niej.:D

0
  • #5 17 Lut 2006 11:14
    Tical
    Poziom 14  

pivvo napisał:
    Witam nie wiem jak mnie znalazłeś ale skoro był mail to postaram się wytłumaczyć na czy polega przełączenie na inną centralę ,a więc sieć kablowa jest budowana wokół centrali nadrzędnej (hosta) która jest sytuowany przeważnie w dużych pomieszczeniach z możliwością rozbudowy i tu można dostawić np. stojaki z urządzeniami dostępowymi do neostrady, ale kiedyś koś genialny wpadł na pomysł aby na przykład nie układać stu par tylko położyć jeden światłowód i na końcu jego postawić niewielką szafę z której to dopiero rozprowadzić telefony do abonentów. I wszystko było by pęknie gdyby nie pojawiła się neostrady która nie mieści się w takiej szafie. I teraz rozwiązanie dla takiej sytuacji jest tylko po przez przeniesienie twojego numeru z szafy do hosta (wszystkie centrale są cyfrowe więc jest to wirtualne gdzie jest zakończony numer). Nadmienię że nigdy światłowód nie jest ułożony sam zawsze jest tam kabel miedziany po którym zostanie połączona twoja neostrady z hosta do szafy a dalej to już po starym łączu do domu (reasumując twój numer zostanie wyjęty z światłowodu i puszczony po miedzi). A teraz najważniejsze aby sprawdzić kto mówi prawdę to najlepiej zaprosić montera który naprawia telefony w tym rejonie (np. zgłosić brak sygnału) i jego wypytać on najlepiej się orientuje czy są wolne pary w kablu miedzianym i czy istnieje realna możliwość zainstalowania neo.

Uuh, czyli jednak mam szanse na neo. Co do zdania na temat neostrady to owszem, ja tez nie jestem najlepszego, ale nie mam innej mozliwosci, przez komore nie chce, za drogo, radiowki (w Dialogu) mi nie zaloza, bo musi byc kilku chetnych, a tylu nie bedzie, a kablowki u mnie nie ma, net przez satelite odpada, bo musze miec kanal zwrotny (modem?nie!), chello - marzenia;), tak wiec to jest jedyna rozwiazanie, no chyba, ze wykupie sobie Pakiety TP na modem (BUAHAHAHAHA!).

Czyli fizycznie jakby to wygladalo takie przelaczenie, (monetra zapytam jak bede mogl swoja droga, ale Ciebie pytam jako kogos konkretnego) gdyz ta szafa stoi u mnie kolo bloku ladnie zamknieta na kluczyk i ja wlasnie postawili tutaj w momencie, kiedy zakladali tutaj ludziom telefony stacjonarne, czyli mam rozumiec, ze od tej malej centralki idzie sygnal telefoniczny do innej, nastepnej centralki, ktora juz obsluguje neo i tam ewentualnie by przepieli kable, badz cos w tym stylu? Jesli myle niektore rzeczy to skoryguj mnie, bo z tym tematem to jeszcze nie mialem do czynienia za bardzo.

Serdecznie pozdrawiam!!!

0
  • #6 17 Lut 2006 12:35
    andk1eltd
    Poziom 35  

Nowa szafa (SDA) nie ma wyposażeń ADSL (z przyczyn różnych). HOST (czyli stara duża centrala) ma. Pomiędzy starą a nową siecią budowane są kable łącznikowe ratujące - między innymi - takie sytuacje. Z reguły nowe szafy SDA budowane są w miejscu starych szaf kablowych aby maksymalnie wykorzystać istniejącą sieć.
    Fizyczne przełączenie abonenta to roboty na "minuta osiem". I kiedyś całość operacji mniej więcej tyle trwała bo ewidencja prowadzona była na papierze (lokalnie). Teraz niestety są potężne (centralne) kobyły informatyczne pointerfejsowane na wszystkie możliwe sposoby - od zgłoszenia do fizycznego wykonania i zarejestrowania zmiany mija tydzień.
    Wpływ na Neostradę może to mieć ale nie musi. Chyba że do HOSTa jest naprawdę daleko, stara sieć koszmarnej jakości a Klient marzy o dostępie 6144 kbps:D

0
  • #7 17 Lut 2006 12:56
    Tical
    Poziom 14  

andk1eltd napisał:
    Nowa szafa (SDA) nie ma wyposażeń ADSL (z przyczyn różnych). HOST (czyli stara duża centrala) ma. Pomiędzy starą a nową siecią budowane są kable łącznikowe ratujące - między innymi - takie sytuacje. Z reguły nowe szafy SDA budowane są w miejscu starych szaf kablowych aby maksymalnie wykorzystać istniejącą sieć.
    Fizyczne przełączenie abonenta to roboty na "minuta osiem". I kiedyś całość operacji mniej więcej tyle trwała bo ewidencja prowadzona była na papierze (lokalnie). Teraz niestety są potężne (centralne) kobyły informatyczne pointerfejsowane na wszystkie możliwe sposoby - od zgłoszenia do fizycznego wykonania i zarejestrowania zmiany mija tydzień.
    Wpływ na Neostradę może to mieć ale nie musi. Chyba że do HOSTa jest naprawdę daleko, stara sieć koszmarnej jakości a Klient marzy o dostępie 6144 kbps:D

Niestety nie wiem gdzie znajduje sie nastepna/druga centrala, do ktorej mogliby mnie podlaczyc, zeby moc podlaczyc neostrade, pomijajac ten fakt wcale nie marze (jesli to tyczylo sie mnie :-/ )o 6144kb/s, mi wystarczy pakiet 256 (320) przy download'zie ~30kB/s...
    Wymianiles tutaj 2 szafy
    andk1eltd napisał:
    Nowa szafa (SDA) nie ma wyposażeń ADSL (z przyczyn różnych). HOST (czyli stara duża centrala) ma.
    , tylko ja nie wiem jaka jest ta co stoi obok mojego bloku i nie wiem jak to sprawdzic, chyba jedynie pytajac montera.

0
  • #8 17 Lut 2006 13:09
    andk1eltd
    Poziom 35  

Żart oczywiście ogólnie, nie do Ciebie. 256 kbps będzie chodzić i na 10 km od centrali - dużo zależy od kabli. Jeżeli przed postawieniem szafy było np. dwa telefony w twojej miejscowości (wcale nie takie niemożliwe) to może być problem. Do centrali autentycznie może być daleko...
    A te 20 km od Malborka to w którą stronę?

0
  • #9 17 Lut 2006 13:29
    Tical
    Poziom 14  

andk1eltd napisał:
    Żart oczywiście ogólnie, nie do Ciebie. 256 kbps będzie chodzić i na 10 km od centrali - dużo zależy od kabli. Jeżeli przed postawieniem szafy było np. dwa telefony w twojej miejscowości (wcale nie takie niemożliwe) to może być problem. Do centrali autentycznie może być daleko...
    A te 20 km od Malborka to w którą stronę?

Nie jestem pewien wiesz czy przed postawieniem szafy ktos u nas w mojej wiosce ;) mial juz tel stacjonarny, a co do drugiego pytania, to do najblizszej centrali podejrzewam, ze albo bede mial 3km, do takiej malej miejscowosci obok zaraz mojej, badz co gorsza nie wiecej jak 12km do miasta (Sztum).
    A sluchaj, czy u mnie musi byc polozony swiatlowod, zeby moc miec neo, bo do konca nie rozumiem, ktore kable przelaczac i w ktorym miejscu.

Rozumiem, ze moj kabel aktualnie jest podlaczony od mojej centrali u nasdo innej centrali a stamtad do hosta, ale do gniazda bez mozliwosci neo, a przelaczenie to bedzie polegac na przepieciu wtyczki z wejscia analogowego "bez mozliwosci neo" przy samym hoscie na cyfrowe "z mozliwoscia wykorzystania neo" przy samym hoscie?
    A po co dodatkowa linia miedziana, o ktorej ktorys kolega wczesniej wspomnial?

0
  • #10 17 Lut 2006 15:00
    pivvo
    Poziom 22  

Witam ponownie myślałem że opisałem w miarę dokładnie nie mniej po przeczytaniu wszystkich postów postanowiłem sprecyzować zagadnienie
    1) neo działa na lini analogowej czyli POTS czyli miedzi
    2) na centrali mszą być zakończenia (porty) neo
    3) wszelkie inne typy łączy np. ISDN, PCM uniemożliwiają instalacji neo
    4) zasięg około 8 km (w zależności od jakości sieci telekomunikacyjnej)
    5) szafy ONU są łączone z centralą światłowodem
    6) aby świadczyć usługę neo abonentowi z szafy ONU wyjmuje się numer i włancza w kabel miedziany biegnący równolegle do światłowodu (jak koledzy wcześniej napisali światłowód szafa jest budowana na starym przebiegu kablowym)
    7) kolejność urządzeń od strony centrali
    a. port centralowy z numerem abonenta
    b. półka dostępowa neostrady (porty we/wy przejście przez splitter)
    c. linia miedziana POTS
    d. modem od neo
    ps. centala cyfrowa ma zupełnie inne znaczenie i dotyczy techologi komutacyjnej a nie neo

0
  • #11 17 Lut 2006 15:04
    andk1eltd
    Poziom 35  

Krótki wykład. Sieć ma strukturę gwiazdy. Przykładowo centrala ma 1000 zakończeń abonenckich. 100 numerów wychodzi tzw. kablem magistralnym i zakończone jest szafą kablową gdzieśtam na osiedlu. Z tejże szafy wychodzi 10 kabli po 10 par do głowic rozdzielczych w terenie, np. na klatkach schodowych w blokach. Od głowicy już pojedynczymi kabelkami do poszczególnych abonentów.
    Szafa SDA w nowej sieci jest jakby częścią centrali wyniesioną w teren, z własnym zasilaniem i odpowiednimi wyposażeniami abonenckimi. Szafy są budowane w pętli i połączone światłowodem z centralą macierzystą. Jaki z tego zysk? Ano zwiększanie ilości abonentów nie wymaga zwiększania pojemności drogiego kabla magistralnego. No i przerwanie światłowodu nie kładzie systemu bo działa to w pętli. Szafy SDA buduje się z reguły tam gdzie stoją stare szafy rozdzielcze aby w razie potrzeby wykorzystać istniejące już kable do abonentów. Kabel magistralny wcale nie musi leżeć na tej samej trasie co światłowód ale nie ma to znaczenia. Jeżeli w szafie SDA brakuje jakiegoś portu (np. Neo lub ISDN) to można abonenta wpiąć w stary kabel i wykorzystać port bezpośrednio z centrali (nie zawsze jest to możliwe - właśnie przez odległość).
    Jeżeli centrala jest 3 km dalej - no problem. Jeżeli ze Sztumu to teoretycznie możliwe - ale więcej zależności. Jeżeli linia napowietrzna to nawet jeśli wymienione druty na kabel to jakość tego raczej mizerna. Jeśli kabel ziemny to nawet w papierowej izolacji jest solidny, z grubą żyłą. Ale jest inne ograniczenie - takie kable były odtłumiane przez włączanie w szereg indukcyjności (tzw. skrzynie Pupina - temat na następny wykład:D) - elektrycznie stanowi to filtr górnozaporowy i z Neostrady nici. Jeszcze jak TP nie była FT sporo tego było usunięte i kable były wykorzystywane jako abonenckie (m.in. pod urządzenia zwielokratniające PCM).
    Na infolinii Neo wiele nie powiedzą - określają dostępność usługi na podstawie prefiksu. Tyle to samemu można sobie sprawdzić w Internecie.
    Pozostaje złożyć zamówienie na 9393 na "udostępnienie technicznych możliwości świadczenia usługi Neostrada tp" i czekać na informację "że już można" ewentualnie "że technicznie niemożliwe"....

0
  • #12 21 Lut 2006 00:10
    Tical
    Poziom 14  

Czesc
    Sorki,ze mnie nie bylo,mialem wolne z pracy w weekend, dopiero jestem,a z neta w pracy korzystam.

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze w mojej sprawie sa zalatwiane sprawy przez Technikow. Czyli do konca nie wiem czy bedzie mozna sie przelaczyc na inna centrale czy nie, kurde, nie wiem ile bede czekal, a wkurza juz mnie to. Mozna to jakos pogonic??

0