Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt wykrywacza metali o bardzo dobrej skuteczności

opajdowski łukasz 17 Lut 2006 09:39 14058 15
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    opajdowski łukasz
    Poziom 13  
    opajdowski łukasz napisał 116 postów o ocenie 15, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2004 roku.
    opajdowski łukasz
    Poziom 13  
    Więc sory ale ja nie znalazłem takiego wykrywacza nigdzie na sieci a projekt musiałem kupić dlatego jest prowizja. Z resztą mój pdf jest za mniejszą ilość punktów nisz na tej stronie i jest kompletny.
    tojatomek
    Poziom 14  
    Po pierwsze to nie pdf, ale to nie ważne...
    Czy według Ciebie 4,244(lub 2,876 za pdf) jest większe od 4,514 ? A 14 stron to mniej niż 14 stron ?
    Jeśli tak to za zarobione punkty ściągnij sobie książkę podstawy matematyki, lub nauka czytania - zależy gdzie leży problem.
    A zbudowałeś go już?

Ps. Po co oszukujesz ludzi ?
    opajdowski łukasz
    Poziom 13  
    Zbudowałem i działa jak dla mnie bardzo dobrze.
    Bez problemu wykrywa monety na głębokości do jakichś 20cm a np granata na błębokości 50cm. Większe elementy jeszcze głębiej.
    Jak nie wierzysz to sobie go zrób wiele nie kosztuje.
    tojatomek
    Poziom 14  
    Nie wiedziałem, że potrafi wykrywać owoce...
    Tak się składa, że wykrywacz ten zrobiłem już dawno temu i wiem, że nie jest to dobra konstrukcja.
    Szkoda, że nie ustosunkowałeś się w całości do mojego poprzedniego postu.
    Żałosne.
    opajdowski łukasz
    Poziom 13  
    Skoro twierdzisz że już zrobiłeś ten wykrywacz i nie działa tak jak w opisie to jesteś nie skrupulatny bo jakoś gdy dokładnie się go wykona to ma te parametry . Chyba że jestem jakiś inny i w moich rękach to działa a w twoich nie.
    Swoją drogą granat to fajny owoc.
    Więcej z Tobą nie dyskutuję. Z resztą tyle piszesz a nic nie dajesz skoro ten schemat jest taki zły to daj lepszy.
    I jeśli chcesz być takim Kozakiem i mieć dobry ale trudny do wykonania wykrywacz to zrób ten , ale to naprawdę dużo roboty szczególnie przy cewce.
    (ja go nie robiłem)
    Nie polecam osobom , które nie chcą się pakować w wydatki.
    Załączniki:
    tojatomek
    Poziom 14  
    O ja nie mogę :)
    Przy cewce wcale nie ma dużo roboty, chyba że jesteś upośledzony :)
    Jeśli chcesz łatwy i o wiele lepszy wykrywacz, to polecam Clone PI. wszystko za darmo i bez punktów http://www.fandy.front.ru/ClonePI.htm(też go robiłem)
    Gdybyś orientował się w temacie to wiedziałbyś, że osiągi tego wykrywacza są marne, a szukanie nie wygodne, troszkę pokory na przyszłość... Ty zrobiłeś coś, nie masz porównania i myślisz że jest super.

Ps. Ciągle się nie ustosunkowałeś do mojego postu o nauce liczenia...
    opajdowski łukasz
    Poziom 13  
    Wydaje się interesujący ale ile kosztuje jego zrobienie.
    Kakalia
    Poziom 18  
    tojatomek masz opis tego Clone PI po angielsku bo moj rosyjski jest zaden, albo moglbys strescic co oni tam pisza.

A tak na marginesie fajna konwersacja, :D:D
    tojatomek
    Poziom 14  
    No nie, że fajna szkoda, że moderator się nie zainteresował...
    Mój rosyjski też jest fatalny, ale korzystałem z:
    http://babelfish.altavista.com/
    gdzie wklejałem tekst ze strony i tłumaczyłem na angielski - jeden z ostatnich wyborów tłumaczenia w rozwijalnym menu na stronie i wtedy nie ma już problemu :)
    leszeksz2
    Poziom 16  
    Witam
    Czy w tym wykrywaczu można zastosować Układ LM 709 lub MAA 501 w metalowej obudowie (okrągłej) bo innego nie mogłem dostać?
    P.S. Jak podłączyć ten układ?
    swaldek
    Poziom 17  
    Można zastosować te układy o ktorych piszesz, a MAA501 liczy się od spodu zgodnie z ruchem zegara. Ostatnia 8 noga jest oznaczona wypustkiem, równo na przeciw niego.
    Pozdrawiam
    leszeksz2
    Poziom 16  
    Witam
    A gdzie można znaleść coś na temat strojenia tego wykrywacza.
    Zmontowałem go ale głośnik piszczy cały czas. Zmiana częstotliwości dzwięku następuje jedynie wtedy gdy przedmiotem metalowym poruszam koło cewki. Jeżeli przedmiot zostaje w bezruchu dzwięk wraca do częstotliwości wyjściowej (z przed momentu ruszania przedmiotem metalowym).
    Czy tak powinno być?
    swaldek
    Poziom 17  
    Mam gdzieś skany instrukcji budowy PI o nazwie Gerber był oparty na oryginalnym SANDBANKS. Tam jest opisane jak zestroić układ za pomocą miernika. Przewaznie chodzi o ustawienie 4V na wyjściu MAA501 o ile się nie mylę.
    Muszę poszukać na płytach więc pisz na priva
    Pozdrawiam