Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny kolejny wzmak na TDA7294

trzygrosze 17 Lut 2006 10:05 6694 10
  • Witam.

Chciałem zaprezentowac swoje najnowsze dziecko :P
    Wzmacniacz jest na zbudowany na dwóch scalakach TDA7294,aplikacja najprostrza jaka tylko udało mi sie znaleźć. Wszystko robione na pajaku.Wzmacniacz posiada opóźnienie załaczania kolumn, jedno wejscie stereo na duzym jacku i regulacje wzmocnienia na potencjometrze ( to jest w zasadzie końcówka mocy). Na przednim panelu jest dosc skromnie: dwie gałki: jedna to włacznik sieciowy, druga to potencjometr, jest tez mała czerwona diodka. Pomysł na obudowę z lustrem zrodził sie juz ponad rok temu i około roku obudowa czekała na "wypchanie " jej elektroniką, wzmak jest jeszcze w trakcie kończenia, tzn w planach jest wymiana trafka na cos mocniejszego (jesli takowe gdzieś dorwe) i cichszego bo te jednak troche buczy. Mam zaniar tez wstawic przedwzmacniacz( narazie mam dylemat z wyborem odpowiedniego) i dokończyc tylny panel, ale juz nie mam pomysłów.

Zasilanie: własnoręcznie przewijane trafo, nie mam pojecia jakiej mocy, cos koło 200W (?); napiecia na wyjściu- 2X28V. Po wyprostowaniu przez mostek i kondensatory 2X10 000 uF samsunga jest 2X40V

Moc Wzm: Hmmm... trudno powiedziec 2x30W, moze 2x40W

Kosztorys: 2xTDA7294 - 40zł z przesyłka; lustro i wizyta u szklarza 13zł: Pozostale elementy pochodzą z demontarzu :]

Obudowa to stare wideo.

Fajne!
  • #2 17 Lut 2006 11:32
    mrrudzin
    Poziom 39  

Dlaczego te potencjometry mają takie długie ośki?
    Troche dziwnie (nie mówie że źle) wyglądają radiatory - pod kątem. Czy na dolnej ściance pod radiatorami też są otwory wentylacyjne?

• #3 17 Lut 2006 12:07
    trzygrosze
    Poziom 21  

Ośki sa tak długie ponieważ zawsze staram się robic jak najkrótsze połaczenia wewnątrz wzmaka, szczgólnie jesli chodzi o sygnały niskopoziomowe. Niestety ułozenie poszczególnych modułów i obudowy wzmacniacza nie pozwolilo na to i te ośki sa troche bezsensu, bo dzieki nim przewód jest maxymalnie krótki ale tylko dla jednego kanału :/ Wczesniej radiatory miały byc inaczej rozmieszczone !
    Jak jeszcze dawno temu robiłem pierwsze wzmacniacze to prawie zawsze miałem problemy z brumem wewnatrz niemetalowych obudów. Zauwarzyłem ze jedna z przyczym są własnie za długie przewody. Od tamtej pory zawsze maksymalnie je skracam i układam "na gwiazde" jak sie tylko da. W tej obudowie to nie było za bardzo mozliwe ( brak narzedzi, brak mozliwosci zmiany przedniego panelu).

Radiatory sa pod katem poniewaz jak zmienie trafo na większe mam zamiar wstawić wentylator który gdy bedzie wiał to powietrze bedzie ładnie przepływalo po radiatorach po skosie do otworów na górnej klapie, dlatego tez przed końcówka jest tak duzo miejsca. Sprawdziłem i przepływ działa :) Radiatory są zreszta za wysokie do tej obudowy i sie poprostu by niezmieściły.

Tak, od spodu za radiatorami sa otwory ( widac na zdjęciu ponizej)

• #4 17 Lut 2006 12:57
    Gibon007er
    Poziom 22  

Wzmacniacz wyglada super :)

ale GENIALNY JEST PANEL PRZEDNI WZMACNIACZA :!:

CUPO :!: :)

pozdrawiam :)

• #5 17 Lut 2006 13:52
    elmer2
    Poziom 28  

Z zewnątrz wzmacniacz wygląda fajnie, anatomiast w środku to juz gorzej.

Rozumiem, że środka to i tak normalnie nie widać, ale jak już coś sie robi to było by dobrze robic to do końca dokładnie, zwłaszcza, że jest to tylko aplikacja TDA7294.

• #6 17 Lut 2006 16:11
    trzygrosze
    Poziom 21  

Hmmm... ja mam troche inne podejście. Własnie dlatego że to jest tylko TDA7294 nie trawiłem płytek, przecierz to tylko kilka elementów, pajak jest zwarty i solidny.
    Wg mnie w srodku jest w miare porzadek a przynajmniej tak mi sie wydaje. Jeśli cos zasługuje ma poparwe to piszczie, o to przecierz chodzi.

• #7 17 Lut 2006 17:19
    mkpl
    Poziom 37  

Wzmacniacz BOMBA:D
    A tak właściwie to poczym jest ta obudowa i jak robiłeś panel przedni :?:

• #8 17 Lut 2006 18:59
    elmer2
    Poziom 28  

Obudowa jest po magnetowidzie. jako stopki w obudowie kolega wykorzystal rozebrana glowice :) .

Pozdr

• #9 18 Lut 2006 09:40
    trzygrosze
    Poziom 21  

:arrow: elmer2

Dokładnie :] Kiedys wydziałem że ktos na elce z tych krążków zrobił gałkę do głośności :P

• #10 22 Sie 2006 21:58
    Kadloob
    Poziom 12  

Witam! Mi wzmacniacz się bardzo podoba a najbardziej przód. Czy to jest szkło to o którym mowa za te 13zł?

• #11 23 Sie 2006 07:54
    trzygrosze
    Poziom 21  

Tak, przedni panel to szkło/lustro.