Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik od "Frani"

17 Lut 2006 19:44 4013 15
  • Poziom 15  
    Witam !! Mam sprawny silniczek od frani . Mam pytanie co z niego można zrobić bo leży i kurzy sie :( Myślałem o małej tarczóweczce , do ciecia płyt wiórowych ale czy on podoła ?? Nie zależy mi na szybkim cięciu :) Prosze o pomoc Do czego go wykorzystac ? Pozdrawiam

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

• Poziom 25  
    Zrób sobie shaker do kakao albo maszynkę do tatuażu :D
  • Poziom 26  
    Do tarczówki się nie nadaje ze względu na małą moc ok.200W.Ludzie robią z nich kosiarki do trawników.:D
  • Poziom 22  
    Na kosiarkę sie tez nie nadaje ze wzgledu na niskie obroty. Lepszy silnik od pralki automatycznej.
    Mozesz z niego zrobic np tokarkę do drzewa.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam.
    Drewna na opał tym raczej nie potniesz, ale do bardziej "precyzyjnych" prac typu: boazeria, panele, przycięcie jakiejś deski, listewki nadaje się świetnie. Mała tarcza, drobny ząb i generalnie do 3cm grubości drewna (zależy też od drewna) idzie świetnie. Drugi taki wykorzystałem z kolei w wiertarce stołowej, ale ten ponieważ był spalony dałem do nawinięcia od razu na trójfazowy ~380V. Jest nie do zdarcia. W pile też pewnie byłby lepszy od jednofazowego, ale ją często przenoszę a nie wszędzie mam dostęp do 3 faz, więc zostałem przy takim rozwiązaniu.
    Miłej zabawy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Hey samja a płyty wiórowe 18 mm da rade ciąć ?? nie szybko oczywiście:) Bo w sumie do tego ma być przeznaczony . Jaką tarcze najlepiej kupić ?? Wielkość ?? widłową małą czy jaką ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Do precyzyjnych robót , a zwłaszcza do płyty kup tarczę z drobnym zębem z węglikow spiekanych.
    Ja mam w kapówce fabrycznej silnik 1.5 kW 2800 obr/min z przełożeniem 1/1 i kręci tarcza o srednicy 35cm bez problemu. Przy silniku o tak małej mocy jak pralkowy myslę że max srednica tarczy to 15cm i jak najmniejszej szerokości zęba. Pozatym silnik pralkowy ma małe obroty...
  • Poziom 35  
    witam !! od kilku lat za pomocą piłki wykonanej z silnika " frani " tnę drewno w przeróżnej postaci ,( mahoń,buk,owankol itp ) i idzie bez problemu , warunek - ostra tarcza widiowa . płyty pażdzierzowe mają przykrą własciwość szybkiego zużywania ostrzy . trzeba jeszcze wyjaśnić następującą sprawę - z której " frani " jest to silnik ? . starsze były bez kondensatora rozruchowego, o wiele solidniejsze a nowsze miały kondorek i były trochę " cieńsze " . pozdrawiam !!
  • Poziom 26  
    Te bez kondensatora były wykorzystywane jako wentylatory wyciągowe na dachu.
  • Poziom 16  
    Skorzystałbym, że cichy. Do piły średnio, ale podobne są w tanich wiertarkach stołowych.
  • Poziom 14  
    Jakiś czas miałem na takim silniku zrobiony podciąg do bramy w garażu. Ostatecznie przerobiłem na silnik od wycieraczek z Jelcza PR zaraz po tym jak nie mogłem wjechać z powodu braku prądu. A teraz mam 2 baterie 12V w szeregu + ładowarka i działa zawsze. Sam nie wiem co z takiego silnika od "Franciszki" zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam.
    Do kosiarki jak najbardziej ale dopiero po przewinięciu silnika na 3 x 400V :) dobry nóż i i idzie wszystko. Nie posiada efektu "krok do przodu , krok do tyłu" jak przy zwykłym takim silniku.
    Pozdrawiam