Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKI B4300 - blade wydruki

marcinserw 15 Jun 2009 20:12 11771 34
    Tomek H
    Level 28  
    To jest wydruk białej kartki czy czarnej?
    Jeżeli białej to sprawdź elektrodę ładującą.Ten cienki wałeczek nad bębnem. Może sprężynka Ci gdzieś wypdła.
    A co do nierównego pokrycia to przyjżyj się listwie przy wałku magnetycznym (od strony toneru). wyczyść dokładnie jej krawędź.

pozdrawiam
    Kajtek_170
    Level 22  
    Czarnej, w Gimpie zaznaczyłem całą stronę na czarno i wydrukowałem.

Właśnie listwe już z wyczyściłem, przy składaniu bębna, ale może nie należycie to zrobiłem. Czym mam czyścić listwę? I ten wałek czym czyścić? I rozumiem ze jak wyczyszczę, to broń boże dotykać ręką?
    Sprężynki są.
    A, jeszcze po złożeniu, na początku jak włączyłem, to strasznie głośno hałasuje, wydaje mi się że to ten młotek co lata pod zbiornikiem z proszkiem tak hałasuje. Czego to wina? Może proszek go dokładnie nie zasypał? Ale pojemnik z proszkiem był pełen ;)
    justmonk
    Level 2  
    To mój pierwszy post na tym forum. Witam serdecznie.:D
    OKI B4300 - blade wydruki
    To co widać na zdjęciu to wałek transportujący toner w mocno używanej OKIPAGE 12i. Oczywiście wydruki są "w paski", bardzo podobne jak załączył Pułkownik. Listwę już czyściłem i podejrzewam, że powodem problemu jest zużycie wałka. Czy to nadaje się do regeneracji? Jeżeli trzeba wymienić - gdzie można kupić części do starych modeli drukarek w rozsądnych cenach.
    justmonk
    Level 2  
    [quote="Tomek H"]To jest wina listwy a nie wałka. Dokładnie wyczyść krawędź tej listwy.

Tomek H - Co prawda czyściłem listwę wcześniej, ale teraz się przyłożyłem i efekt jest pozytywny. Na krawędzi były jasne (!) prawie przezroczyste, bardzo małe grudki. Nie mam pojęcia skąd się mogły wziąć. Właściwie niewiele brakowało a wyrzuciłbym tą drukarkę, a tak jeszcze posłuży :!: Dzięki