Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabezpieczenie komputera

Atos 10 Maj 2003 22:37 3203 8
  • #1 10 Maj 2003 22:37
    Atos
    Poziom 1  

potrzebuję dobrze zabezpiecyć mój komputer - zarówno od strony sieci jaki i potencjalnych uzytkowników - jak mogę to zrobić

• #2 10 Maj 2003 23:22
    paweliw
    Spec od komputerów

Napisz jaki masz system i jak "mocno" chcesz zabezpieczyć komputer. Czy tylko haslo dla kazdego uzytkownika, czy chesz zabezpieczac konkretne programy, katalogi dyski itp. Trzeba dobrze wiedziec jakie dzialania maja byc pod kontrola. Dopiero wtedy mozna pomyslec jak to zabezpieczyc.

• #3 10 Maj 2003 23:27
    Gorgoroth
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jesli chodzi o zabezpieczenie od strony sieci to ZoneAlarm zrobi swoje (oczywiscie jesli chodzi Ci o windows) No i oczywiscie w gre wchodzi z windowsow tylko win2000.

• #4 11 Maj 2003 18:08
    Tremolo
    Poziom 43  

radziłbym założyć jkaiś system dogodny do administracji Windows 2000 profesional albo jakiś porządny Linux. Założyć jakiegos antysniffera, program antywirusowy mnie na przykład starcza Skanner On-Line na mks.com.pl . aby nie dostac wira przez em@il poleciłbym the - bata, ma bardzo fajne poprawnie działające filtry. Jest to program nieco inny na przykład od Outlooka ale jeszcze nigdy nie padłem na wira albo na jakies kłopotliwe linki. Inne nietypowe metody odnajdziesz przeszukujac te forum... jak przetworzyć rejestr. itp.

• #5 11 Maj 2003 18:21
    elektryk
    Poziom 42  

Atos napisał:
    potrzebuję dobrze zabezpiecyć mój komputer - zarówno od strony sieci jaki i potencjalnych uzytkowników - jak mogę to zrobić
    To odłącz go od prądu bo nie ma zabezpieczenia 100%. Jeśli chodzi od strony urzytkowników to sprawdż czy działają w biosie uniwersalne hasła jeśli tak to wymontuj CDROM, stacje dyskietek, zablokuj złącze USB (nie wiem jak jeśli to płyta ATX). Jeśli bios`u nie da się obejść uniwersalnym hasłem to zablokuj wszelke możliwości uruchamiania kompa z innego nośnika. Dorób do obudowy solidne zamknięcie na jakąś kłódke żeby nie dało się w nim grzebać. Zainstaluj system operacyjny z systememem plików który umożliwia zarządzaniem dostępem do pojedynczych plików dla pojedynczych urzytkowników (linux, win2k winXP). Włącz wymagania hasła do dostępu do kompa. Zablokuj wszelkie możliwości zdalnego logowania. Wyłącz udostępnianie dysków. Na bieżąco instaluj wszystkie nowe łatki. Wtedy przynajmniej będziesz miał spokojne sumienie że zabezpieczyłeś wszystkie znane drogi ataku. O pozostałe to aż strach się bać.

• #6 11 Maj 2003 19:07
    MCbx
    Poziom 28  

->elektryk
    A co z portami COM/LPT? Jeżeli już mówisz o całkowitym zaślepieniu kompa, to trzeba by się i o nie postarać :). Jakaś blokada, czy klucz. Aha. I zabezpieczenie tzw. rysy twarzy, a, nie, odpada, bo kamera jest na USB...

• #7 11 Maj 2003 19:15
    elektryk
    Poziom 42  

MCbx napisał:
    ->elektryk
    A co z portami COM/LPT? Jeżeli już mówisz o całkowitym zaślepieniu kompa, to trzeba by się i o nie postarać :). Jakaś blokada, czy klucz. Aha. I zabezpieczenie tzw. rysy twarzy, a, nie, odpada, bo kamera jest na USB...
    COM i LPT nie przeszkadzają ale z USB można zabootować kompa i w systemie plików zmienić dowolny plik.

• #8 12 Maj 2003 13:43
    Arrius
    Poziom 11  

Bez przesady :)
    A nie wystarczy wyjac dysk i sie z nim nie rozstawac? ;)
    Albo do depozytu. Wtedy co najwyzej biosy popodmieniaja.

:arrow: Atos
    Napisz cos wiecej, chociazby jaki system ma byc na tym komputerze, bo jak mamy Ci cos poradzic.

• #9 13 Maj 2003 18:49
    pawlak
    Poziom 11  

Witam

Ja zaproponuję program Steganos Security Suite 4. Tworzy on wirtualny napęd - normalnie niewidoczny, do którego mamy dostęp po podaniu hasła. Dane przerzucone do niego przechowywane są na dysku w zaszyfrowanym pliku. Tak poza tym zapoznaj się z programami firmy STEGANOS na http://www.steganos.com, niektóre są dość ciekawe i przydatne. Na stronie znajdziesz wersję 5. Proponuję abyś poszukał wersji 4.15 - jak już znajdziesz to na stronie http://www.wersje-pl.prv.pl/ jest do niej spolszczenie :D

Pozdrawiam i powodzenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME