Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEAT TOLEDO II 2000r 1,6 silnik AKL wolne obroty niestabilne

17 Feb 2006 22:40 11891 6
  • Level 11  
    Witam

Od pewnego czasu mam kłopoty z wolnymi obrotami.
    Czy silnik zimny czy nagrzany nie ma znaczenia?
    Może trudniej się zapala niż przed usterką,czasami gaśnie w czasie manewrów na postoju,szczególnie jak jest obciążony np. włączone ogrzew. Tylnia szyba lub obracam ostro kierownicą.
    Obroty skaczą 500 - 1000 po chwili (10 -20 s) się ustabilizują i jest normalnie.

W czasie tych wahań czuje jak silnik krokowy rusza ostro przepustnicą (pedał gazu)
    Po dodaniu gazu (koło 2000) i puszczeniu znowu huśtawka?
    Wydaje mi się, że to się nasila, już kilka razy mi zgasł po zatrzymaniu się na czerwonych światłach.

Co do mocy w czasie jazdy to wszystko w porządku,stabilnie się zachowuje w czasie utrzymywania wysokich obrotów na luzie (np.ok 3000)

Miał ktoś podobną usterkę ?
    Mam przegląd za 2000km (już mi wyświetla)
    A mam przejechane nie cale 100 000km.
  • Level 18  
    Witam.
    Sprawdż szczelność wszystkich przewodów podciśnieniowych ( czy nie
    popękały od mrozów).
    Pozdrawiam.Andrzej.
    Chodzi o przewody do aparatu zapłonowego wtrysku i serwa.
  • Level 19  
    w tym aucie nie ma silnika krokowego trylko przepustnica steruje biegiem jalowym.... wymyc wykasowac zaprogramowac
  • Level 11  
    ADI_Si wrote:
    w tym aucie nie ma silnika krokowego trylko przepustnica steruje biegiem jalowym.... wymyc wykasowac zaprogramowac

Może i nie ma, ale coś musi otwierać - przymykać przepustnicę widać jak się dokładnie przypatrzy a szczególnie jak włączę klime i ogrzewanie szyby.

Jak sprawdzę dam znać teraz pogoda nie sprzyja, a jeszcze nie jest tragicznie.
  • Level 32  
    jest silnik krokowy zabudowany module przepustnicy zwany nastawnikiem,poprzednia rada dobra (wyczyścić bardzo dokładnie, wykasować nastawy, wprowadzić nowe)
  • Level 11  
    Witam
    Przepustnica wyczyszczona , syfu było dużo.

Kasowanie nastaw , programowanie po złożeniu (kilkakrotnie) i niespodzianka
    obroty koło 1200 - 1500 i błąd (sterowanie wolnych obr.)
    Od kolektora ssącego (plastik) do przed przepustnicą jest mały wężyk gumowy po chwilowym zatkaniu go silnik wracał do normalnych obrotów,to zapewne lewe powietrze zasysa, z jakiej nieszczelności.
    Przejechałem trasę z 150km autostradą trochę go przegoniłem i widocznie plastik się dopasował. Teraz jest ok żadnych błędów i wolne obroty normalne

Pozdrawiam
    [/img]
  • Level 1  
    mam problem z wolnymi obrotami w seacie toledo 1.8 benzyna 92.po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach zaczyna świrowac ,spadają i po chwili sie podnoszą,a pużniej jest ok.proszę o pomoc